Τετάρτη, 04 Νοέμβριος 2015 11:11

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας οι μνηστήρες του τίτλου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας οι μνηστήρες του τίτλου

Εντός έδρας αγωνίζονται οι μνηστήρες του τίτλου στην 9η αγωνιστική της Α' τοπικής.

Ο Πάμισος θα υποδεχτεί το Σάββατο το Μεσσηνιακό και η Κυπαρισσία τον Α.Ο. Φαραί, ενώ ο Τσικλητήρας θα παίξει την Κυριακή με τον Εθνικό Μελιγαλά.
Να σημειωθεί ότι το ματς θα γίνει στη Μεθώνη λόγω εργασιών στο γήπεδο της Πύλου.
Στην Α1 κατηγορία θα γίνει η 9η αγωνιστική με την Κορώνη που οδηγεί την κούρσα να φιλοξενείται από τη Μεθώνη.
Φουλ δράση έχουμε όμως και στα υπόλοιπα πρωταθλήματα. Στη Β' τοπική θα γίνουν οι αγώνες της 5ης αγωνιστικής και στους δύο ομίλους και στη Γ' τοπική η 3η αγωνιστική. Στο παιδικό πρωτάθλημα θα γίνει η 3η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο και η 2η σε 3ο, 4ο και 5ο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α, Α1, Β, Γ τοπική και παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 7 Νοεμβρίου

Πάμισος - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Ανδρούσα
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Δώριο - Μιλτιάδης
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου     - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών -     Πανθουριακός
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Τέλλος Άγρας - Διαβολίτσι
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.


Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 7 Νοεμβρίου

Aναγέννηση Παραλίας - Ηρακλής Καλαμάτας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Αίαντας - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Εράνη - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Χανδριναϊκός
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Νέος Αρις
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Ομόνοια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 7 Νοεμβρίου

Κοπανάκι - Πατίστα
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Καλό Νερό - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Πανιώνιος - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Αιθαία - Άμφεια
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Αστέρας Μικρομάνης - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο 7 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός Καλαμάτας - Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού - Στενωσιά
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Ολυμπιακός Ανάληψης - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Καλλιθέα - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Μάνη
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.


Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Λέικα - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
ΠΑΟΚ - Βέργα
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Πανευαϊκός - Ικαρος
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Ερμής - Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.


2ος όμιλος

Κυριακή 8 Νοεμβρίου

Α.Ε Λογγάς - Α.Ο. Χατζή
Γήπεδο Λογγάς, 11 π.μ.
Δαναός - Νέστωρ Πύλου
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Δευτέρα 9 Νοεμβρίου

Θησέας - Α.Σ. Φυτειάς
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Νέδουσα - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.


ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Πράσινα Πουλιά - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Ανδρούσα - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Ρεπό: Α.Ε. Αβίας

2ος όμιλος

Δόξα Καλαμάτας - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης",  11 π.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.
Αίαντας - Ασπρόχωμα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης" , 1μ.μ.
Ρεπό: Ηρακλής Καλαμάτας

3ος όμιλος

Αστέρας Αρφαρών - Σπερχογεία
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ,.
Εθνικός Μελιγαλά - Διαβολίτσι
Γήπεδο Μελιγαλά, 11 π.μ.
Δαναός - Θησέας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

4ος όμιλος

Κυπαρισσία - Εράνη
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 11 π.μ.
Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 11 π.μ.

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου - Μεθώνη
Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Χώρας, 11 π.μ.
* Ολα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σάββατο 7 Νοεμβρίου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ