Κυριακή, 08 Νοεμβρίου 2015 12:49

Καλαμάτα - Αιολικός (1-1 τελικο)

Η Καλαμάτα υποδέχεται στη 1 μ.μ. τον Αιολικό στο γήπεδο του Μεσσηνιακού για την 6η αγωνιστικής της Γ' εθνικής.

Τελικό 1-1. Πίεσε στα τελευταια λέπτά η Καλαμάτα αλλά το γκολ δεν ήρθε.

89' Κόρνερ ο Κερμενίδης, κεφαλια ο Παναγιωτόπουλος άουτ.

85' Πάμε για το τέλος, με δέκα παίκτες πλέον και οι δύο ομάδες.

83' Κόκκινη ο Παπαζούδης με δέκα και ο Αιολικός, ο Παπαζούδης έκοψε με σκληρό φάουλ αντεπίθεση του Αθανασόπουλου

80' Κίτρινη και στον Παπαζούδη που σταμάτησε με φάουλ την αντεπίθεση τοτ Αθανασόπουλου

76' Κίτρινη ο Ιορδανίδης.

75' Παραμενει το 1-1 στο γήπεδο του Μεσσηνιακού

71' Ντεμπούτο ο Χρήστος Ρήγας για την Καλαμάτα, στην θέση του Κωνσταντινίδη.

67' Σουτ του Λάλα λίγο άουτ για τον Αιολικό που πλέον πλησιάζει ολο και πιο συχνα την περιοχή της Καλαμάτας

63' Ο Λάλας στη θέση του Λίμα για τον Αιολικό

62' σέντρα του Γάλα, πλασέ ο Σίμωσης λίγο άουτ.

60' Σειρά του βοηθού Πασπάτη να εξοργίσει την εξέδρα δείχνοντας πλάγιο σε αντεπίθεση του Κερμενίδη ενώ η μπάλα ήταν φανερά εντός γηπέδου.

58' Κίτρινη για θέατρο στον Σίμωση που έπεσε μόνος του στην περιοχή.

55' Πάντα στο 1-1, η Καλαμάτα πλέον προσέχει κυρίως την άμυνα μιας και παίζει με παίκτη λιγότερο.

49' Είναι το τρίτο συνεχόμενο ματς που καταλογίζεται πέναλτι σε βάρος της Καλαμάτας...

46' Δύο αλλαγές η Καλαμάτα στο ξεκίνημα του β' μέρους. Βγήκαν Γαλανόπουλος, Καραλής, μπήκαν Λίπι, Δούμουρας. Ο Γαλανόπουλος είχε δεχθεί κίτρινη στο φινάλε του α' μέρους ενώ ήταν πολύ εκνευρισμένος.

45' Ημίχρονο 1-1. Δυστυχώς ο διαιτητής Περράκης έγινε ο αρνητικός πρωταγωνιστής του αγώνα. Βράζει το γήπεδο και στα τελευταία δύο λεπτά είχαμε ένταση στον αγωνιστικό χώρο. Βλέποντας και το βίντεο δεν υπάρχει κανένα πέναλτι ενώ η αποβολή του Ιλιεφ είναι αδικαιολόγητη. Η Καλαμάτα έκανε το καλύτερο φετινό της πρώτο ημίχρονο μέχρι τώρα, όμως στο β' ημίχρονο θα παίξει πλέον από το 1-1 και με δέκα παίκτες.

41 πέναλτι στον Αιολικο και κόκκινη στον Ιλιεφ, ο Κριπιντήρης από τα 11 βήματα το 1-1. Εντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων

37' Κίτρινη στον Μπακάλη του Αιολικού

33' Πρώτη φάση του Αιολικού, ο Κέρι βρήκε το Γάλα που έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

32' Γύρισμα Τορεζάνι, ο Παναγιωτόπουλος πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

28' Καταπληκτική προσπάθεια του Τορεζάνι που πέρασε δύο παίκτες και έκοψε στον Παναγιωτόπουλο που σούταρε λίγο άουτ.

24' Πρώτη αλλαγή από νωρίς ο Αιολικός, ο Στουρνάρας μπαίνει στη θέση του Μίχου που τραυματίστηκε.

21' Κίτρινη κάρτα ο Καραλής της Καλαμάτας

17' γκοοοοοολ Αθανασόπουλος 1-0 η Καλαμάτα. Ο Κερμενίδης έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Αθανασόπουλος με καρφωτή κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

12' Κόρνερ του Τορεζάνι, Αθανασόπουλος και Παναγιωτόπουλος πετάχτηκαν στην πορεία της μπάλας χωρίς να τη βρει κανείς. Οι γηπεδούχοι πάντως έχουν μπει πιο καλά στο ματς.

7' Σε θέση κεντρικού αμυντικού παίζει σήμερα για πρώτη φορά ο Καλαγκάνης ενώ θέση στην 11άδα έχει πάρει ο Καραλής που παίζει αριστερό μπακ.

4' Απείλησε με χτύπημα φάουλ του Τορεζάνι η Καλαμάτα αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. Η Καλαμάτα έχει 7 βαθμούς μετά τις πέντε πρώτες αγωνιστικές ενώ ο Αιολικός έχει 9 βαθμούς ενώ προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες.

1' Ξεκίνησε το ματς στο γήπεδο του Μεσσηνιακού. Ο αγώνας αρχίζει πιο νωρίς, στη 1 μ.μ. μετά από αίτημα του Αιολικο'υ για να διευκολυνθεί στο ταξίδι της επιστροφής. Περίπου 400 θεατές στο γήπεδο, 30 εκ των οποίων φίλοι του Αιολικού.