Κυριακή, 15 Νοέμβριος 2015 14:38

Κανάρης Νενήτων - Καλαμάτα (2-1 τελικό)

Στην Χίο διεξάγεται (3 μ.μ.) το ματς του Κανάρη Νενήτων με την Καλαμάτα για την 7η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' εθνικής.

Τελικό 2-1 για τον Κανάρη. Προηγήθηκε στο 28' ο Κανάρης, στο 29' ισοφάρισε ο Τσιμικλής, στο 48' αποβλήθηκε ο Τορεζάνι της Καλαμάτας με δεύτερη κίτρινη για θέατρο και στο 67' οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 2-1. Ακόμη πιο χαμηλά στην βαθμολογία πλέον οι Μεσσήνιοι.

Δόξα Ν. Μανωλάδας - Παναρκαδικός 1-1

85' Πάει για το τέλος το ματς στη Χίο, 2-1 μπροστά ο Κανάρης. Σε άλλα ματς Δόξα - Παναρκαδικός 1-1, Αιολικός - Λουτράκι 2-2, Ερμιονίδα - Παναργειακός 0-2 και Ηρακλής Ψαχνών - Σπάρτη 0-1.

67' Γκολ για τον Κανάρη με τον Ντάμπο και 2-1.

50' Παραμένει το 1-1 στη Χίο αλλά η Καλαμάτα παίζει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τορεζάνι

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στη Χίο, Κανάρης - Καλαμάτα 1-1. Τα αποτελέσματα στο ημίχρονο ήταν...

Ηρακλής Ψαχνών - Σπάρτη 0-1

Έρμιονίδα - Παναργειακός 0-1

Αιολικός - Λουτράκι 2-1

Δόξα Ν. Μανωλάδας - Παναρκαδικός 0-0

45' Ημίχρονο 1-1 στη Χίο για Κανάρη και Καλαμάτα.

43' Σε άλλο ματς Ηρακλής Ψαχνών - Σπάρτη 0-1.

37' Σε αλλα ματς έχουμε Αιολικός - Λουτράκι 1-1, Βάρδα - Χαλκίδα 2-1.

29' Γκοοοοολ ισοφαρίζει η Καλαμάτα στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Τσιμικλή.

28' Γκολ ο Κανάρης στην πρώτη του ευκαιρία στο ματς κάνει το 1-0.

25' Πάντα στο 0-0 στη Χίο, με την Καλαμάτα να έχει την υπεροχή και να έχει χάσιε μια καλή ευκαιρία με τον Παναγιωτόπουλο, η κεφαλιά του οποίου κατέληξε στα χέρια του αντίπαλου γκολκίπερ.

17' Σε ματς του ομίλου που ξεκίνησε νωριτερα Βύζας Μεγάρων - Λεβάντε είναι 2-1 στο 65' ενώ σε άλλο ματς Ερμιονίδα - Παναργειακός 0-1 στο 15'.

15' Πάντα στο 0-0 στη Χίο χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

5' Στον πάγκο της Καλαμάτας σήμερα είναι οι Νινιός, Ρήγας, Δούμουρας, Διαμαντής, Κολημήτρας, Κωνσταντινίδης και για πρώτη φορά ο Ενιο Κραστόβτσεφ.

2' Ξεκίνησε ενα σημαντικό ματς για την Καλαμάτα που θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά από 4 αγωνιστικές.

1' Η σύνθεση της Καλαμάτας, Θωμάς, Γαλανόπουλος, Καραλής, Λένγκα, Καλαγκάνης, Λίπι, Τορεζάνι, Τσιμικλής, Παναγιωτόπουλος, Κερμενίδης, Αθανασόπουλος.