Τετάρτη, 09 Ιανουάριος 2013 17:53

Προβάδισμα πρόκρισης ο Αστέρας Τρίπολης, 1-1 στο Βόλο

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς στο Βόλο, ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Αστέρα, με τους Αρκάδες να αποκτούν έτσι προβάδισμα εν όψει του επαναληπτικού αγώνα που θα γίνει στην Τρίπολη. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 15΄με πέναλτι όμως το γκολ του Χρήστου Καλαντζή στο 69' διαμόρφωσε το τελικό 1-1

Το φιλμ του αγώνα

69': ΓΚΟΛ 1-1. Ο Καλαντζής από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει το 1-1 έπειτα από φάουλ του Ράγιος.

65' Ο Αστέρας είχε μια ευκαιρία με τον Καλαντζή στο 62' όμως παραμένει το 1-0.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, για τον Αστέρα πέρασε στο ματς ως αλλαγή ο Μεσσήνιος Χρήστος Καλαντζής, στη θέση του Φραγκουλάκη.

45' ο Ολυμπιακός Βόλου προηγείται με 1-0 στο ημίχρονο του Αστέρα Τρίπολης, στο ματς που γίνεται στο πλαίσιο της φάσης των 16 του κυπέλλου Ελλάδας. Στο 15' το γκολ του Ολυμπιακού από τον Γιενγκά που ευστόχησε στο πέναλτι (καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Πιπίνη στον Μπακαγιόκο). Καλύτερος στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός που είχε και μια καλή ευκαιρία για γκολ με τον Ανιέτε στο 19'. Να θυμίσουμε ότι στη φάση αυτή οι αγώνες είναι διπλοί, πράγμα που σημαίνει ότι θα ακολουθήσει και επαναληπτικός αγώνας στην Τρίπολη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γκίτκος, Στουρνάρας, Γουσούλης, Γόγολος, Γκότοβος, Πινδώνης, Μπολάτι, Γιενγκά, Ανιέτε, Μπακαγιόκο, Ογιαρμπίντε.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Πιπίνης, Κουρμπέλης, Αλβάρεζ, Ντε Μπλάσιτς, Φραγκουλάκης, Ναβάρο, Ράγιος, Περόνε.