Δευτέρα, 16 Νοέμβριος 2015 12:54

ΑΝΔΡΟΥΣΑ - ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ 4-1: Άνετη νίκη με ωραίο ποδόσφαιρο

Την ανοδική της πορεία συνέχισε η Ανδρούσα που νίκησε εύκολα τον Τέλλο Άγρα με σκορ 4-1, συμπληρώνοντας πέντε ματς αήττητη (3 νίκες και 2 ισοπαλίες).

Η ομάδα του Σπύρου Τσίκινη πέτυχε ένα γρήγορο γκολ, έβαλε και δεύτερο στο 20λεπτο και με άλλα δύο τέρματα στο β' μέρος έφτασε σε μία εύκολη επικράτηση.
Έτσι έφτασε τους 14 βαθμούς και αποσπάστηκε από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ούτε βαθμό εκτός έδρας ο Αγρας!

Από την άλλη ο Άγρας για ένα ακόμη εκτός έδρας ματς ήταν "λίγος" και έχασε μοιραία και μάλιστα με βαρύ σκορ. Είναι χαρακτηριστικό πως οι"ερυθρόλευκοι" μακριά από τους Γαργαλιάνους δεν έχουν πάρει ούτε έναν βαθμό!

Δύο γκολ ο Ζάκκας και από ένα οι Μουλαβασίλης, Πατσιώτης

Το σκορ άνοιξε στο 3' όταν ο Μουλαβασίλης βρήκε τον Ζάκκα και εκείνος με δυνατό σουτ έκανε το 1-0.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και στο 22' ο Μουλαβασίλης με φοβερό σουτ από μακριά έγραψε το 2-0.
Η Ανδρούσα απείλησε και στο 33' με το πλασέ του Μαραγκούλα να σταματά στο δεξί δοκάρι του Σταθά, ενώ δύο λεπτά αργότερα το σουτ του Ηλιόπουλου έδιωξε δύσκολα ο Σταθάς.
Τα πράγματα για τον Άγρα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα στο 42' όταν αποβλήθηκε ο Πότσης με 2η κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα.
Η Ανδρούσα μπήκε δυνατά και στο δεύτερο μέρος και στο 48' ο Πάτσιώτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε για τρίτη φορά τον Σταθά.
Η πρώτη καλή στιγμή των φιλοξενούμενων ήταν στο 60' με το σουτ του Ντινιωτάκη να χτυπά στο δεξί δοκάρι.
Μετά από δύο λεπτά έγινε το 4-0 με ατομική ενέργεια του Ζακκά που πέρασε και τον Σταθά και πλάσαρε σε κενή εστία.
Στο 65' έμεινε και η Ανδρούσα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κρεμμύδα για σκληρό φάουλ.
Ο Άγρας πέτυχε το γκολ της τιμής στο 75' με κεφαλιά του Παγώνη μετά από σέντρα του Γεωργόπουλου,.
Το ματς σφύριξε ο Πλακογιάννης, με βοηθούς την Τσαούση και τον Ταβουλαρέα.
ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Κατσίποδας, Κρεμμύδας, Γκούνης, Ζάκκας, Μπαλόπουλος, Ηλιόπουλος, Πατσιώτης (81' Στρατής), Καλογερόπουλος (75' Βοσνάκης), Μουλαβασίλης, Μαραγκούλιας (88' Χονδρός), Φαράντος.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Σταθάς, Γεωργόπουλος, Πότσης, Ανδρώνης, Μερκούρη, Φίλαϊ (80' Νικολόπουλος), Σώκαλης, Παγώνης (85΄ Γκότσης), Ντινιωτάκης, Κολεσνιτσένκο, Μπουλόν.