Παρασκευή, 20 Νοέμβριος 2015 18:30

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Πέντε ομάδες έχουν το απόλυτο των βαθμών

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Πέντε ομάδες έχουν το απόλυτο των βαθμών

Πέντε ομάδες συνεχίζουν έχοντας πάρει το απόλυτο των βαθμών στο παιδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ.


Ολυμπιακός Καλαμάτας και Πράσινα Πουλιά ισοβαθμούν στην κορυφή του 1ου ομίλου έχοντας από 4 νίκες, όσες έχει και η Δόξα Καλαμάτας (φωτό) που προηγείται στον 2ο όμιλο.
Η Εράνη έχει κάνει το 3 στα 3 και είναι στην κορυφή του 4ου ομίλου εκεί όπου βρίσκεται η Χώρα με 2 νίκες σε ισάριθμα ματς στο 5ο όμιλο.
Στον 3ο όμιλο η Σπερχογεία ανέβηκε στην πρώτη θέση , έχοντας δύο νίκες και μια ισοπαλία στα τρία πρώτα ματς.
Στα αξιοσημείωτα τα πολλά γκολ και το θέαμα που προσφέρουν οι νεαροί παίκτες αλλά και το γεγονός ότι δύο ματς μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα έχουν κριθεί στα χαρτιά λόγω μη προσέλευσης ομάδων.
Έγινε η 4η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο και η 3η σε 3ο, 4ο και 5ο όμιλο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες ανά όμιλο έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
4η αγωνιστική
Αναγέννηση - Αβία 3-2
Πράσινα Πουλιά - Ανδρούσα 4-0
Φαραί - Ολυμπιακός Καλ. 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ολυμπιακός Καλ.    14-3    12
-. Πράσινα Πουλιά    21-0    12
3. Φαραί    17-5    6
-. Αναγέννηση    6-4    6
5. Ανδρούσα    3-12    0
-. ΑΕ Αβίας    2-14    0
-.  Απόλλωνας    0-25    0
• Ένα ματς λιγότερο έχουν Αναγέννηση, Ανδρούσα, Αβία, Απόλλωνας

2ος όμιλος
4η αγωνιστική
Μεσσηνιακός - Ηρακλής 0-7
Ακαδημία Πάμισος - Δόξα 2-3
ΑΕ Μάνης - Αίας 2-6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Δόξα    25-6    12
2. Αίας    16-7    10
3. Ηρακλής Καλ.    14-7    6
4. Ακαδημία Πάμισος    16-3    4
-. Ασπρόχωμα    7-12    3
5. ΑΕ Μάνης    9-20    0
-. Μεσσηνιακός    0-32    0
• Ένα ματς λιγότερο έχουν Ακαδημία Πάμισος, Ηρακλής, Μεσσηνιακός, Ασπρόχωμα.


3ος όμιλος
3η αγωνιστική
Αρφαρά - Εθνικός Μελ. 1-1
Σπερχογεία - Θησέας 3-2
Διαβολίτσι - Δαναός 1-7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Σπερχόγεια    12-7    7
2. Διαβολίτσι    12-8    6
3. Δαναός    11-5    4
4. Εθνικός    3-8    2
5. Θησέας    4-5    1
-. Αρφαρά    3-12    1
• Ένα ματς λιγότερο έχουν Θησέας, Δαναός.

4ος όμιλος
3η αγωνιστική
Εράνη - Τέλλος Άγρας 4-0
Κυπαρισσία - Μιλτιάδης 3-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Εράνη    14-1    9
2. Μιλτιάδης    6-11    4
-. Τέλλος Άγρας    4-6    3
4. Κυπαρισσία    3-9    1

5ος όμιλος
3η αγωνιστική
Πύλος - Χώρα αναβλήθηκε
Μεθώνης - Κορώνη 0-7

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Χώρα    10-2    6
2. Κορώνη    8-5    3
-. Τσικλητήρας Πύλου    3-1    3
4. Μεθώνη    2-15    0
• Ένα ματς λιγότερο έχουν Χώρα και Κορώνη και δύο η Πύλος.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ