Τετάρτη, 06 Ιανουάριος 2016 12:13

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας οι πρωτοπόροι στην πρεμιέρα του β' γύρου

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας οι πρωτοπόροι στην πρεμιέρα του β' γύρου

Εντός έδρας αγωνίζονται με την επανέναρξη του πρωταθλήματος ο πρωτοπόρος της Α' τοπικής Πάμισος και ο δεύτερος της βαθμολογίας Τσικλητήρας Πύλου.


Στα παιχνίδια της πρεμιέρας του β' γύρου, ο Πάμισος θα υποδεχτεί τη Σπερχογεία και ο Τσικλητήρας Πύλου τον Μιλιτάδη.
Στην έδρα της θα ξεκινήσει τα επίσημα παιχνίδια για το νέος έτος και η πρωτοπόρος της Α1 Εράνη, η οποία θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλή Καλαμάτας. Έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι αναμετρήσεις της Αναγέννησης Παραλίας με τον  Ακρίτα Κορώνης και της Μεθώνης με την Α.Ε. Αβίας.
Στη Β' τοπική, στη Μικρομάνη με τον τοπικό Αστέρα θα αναμετρηθεί ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Α.Ο. Πατίστα, ενώ στο 2ο όμιλο η πρώτη Θύελλα Χαρακοπιού θα υποδεχτεί την ΑΕΚ Καλαμάτας.
Για το παιδικό πρωτάθλημα θα διεξαχθούν 9 παιχνίδια από τρία σε 1ο, 2ο και 3ο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του ερχόμενου Σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 9 Ιανουαρίου

Αστέρας Αρφαρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Μιλτιάδης
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Άνδρούσα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Κυριακή 10 Ιανουαρίου

Πάμισος - Σπερχογεία
Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Α.Ο. Διαβολιτσίου
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Τέλλος Άγρας - Πανθουριακός
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Δώριο - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 9 Ιανουαρίου

Ομόνοια - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Αίας - Χανδριναϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.   
Αναγέννηση Παραλίας - Ακρίτας Κορώνης
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή 10 Ιανουαρίου

Απόλλων Πεταλιδίου - Νέος Άρις
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Μεθώνη - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Μεθώνης, 3  μ.μ.
Εράνη - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Φιλιατρών, 3  μ.μ.
Κεραυνός - Ασπρόχωμα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 9 Ιανουαρίου

Καλό Νερό - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Αστέρας Μικρομάνης - Α.Ο. Πατίστα
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Α.Ε. Αιθαίας - Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Κυριακή 10 Ιανουαρίου   

Πανιώνιος - Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.
Παπαφλέσσας Αμφειας - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.
   
2ος όμιλος

Σάββατο 9 Ιανουαρίου
Ολυμπιακός Ανάληψης - Α.Ε. Μάνης
Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Κυριακή 10 Ιανουαρίου

Παναθηναϊκός - Ατρόμητος Καλαμάτας
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Καλλιθέα - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Θύελλα Χαρακοπιού - ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Δόξα - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Στενωσιά - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Α.Ε. Αβίας - Αναγέννηση Παραλίας
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Ανδρούσα - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

2ος όμιλος

Ηρακλής Καλαμάτας - Μεσσηνιακός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.
Δόξα - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.
Αίας - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

3ος όμιλος

Θησέας - Σπερχογεία
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Μελιγαλά, 11 π.μ.
Α.Σ. Δαναός - Α.Ο. Διαβολιτσίου
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.
• Οι αγώνες του παιδικού πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το Σάββατο 9 Ιανουαρίου.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ