Τετάρτη, 13 Ιανουάριος 2016 12:49

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας αποστολές για τους πρωτοπόρους

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός έδρας αποστολές για τους πρωτοπόρους

Εκτός έδρας αγωνίζονται το ερχόμενο Σάββατο ο πρωτοπόρος Πάμισος και ο δεύτερος της βαθμολογίας Τσικλητήρας Πύλου.


Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α' τοπικής, η ομάδα της Μεσσήνης θα αναμετρηθεί στον Πύργο με τον Μιλτιάδη και την ίδια ώρα στο "Γ. Λουκαρέας", ο Τσικλητήρας θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό Καλαμάτας.
Στην Α1 τοπική, για την 15η αγωνιστική η πρωτοπόρος Εράνη θα φιλοξενηθεί, την Κυριακή στο αθλητικό κέντρο της ΕΠΣΜ, από την  3η της βαθμολογίας Α.Ε. Αβίας.
Στη Β' τοπική για την 13η αγωνιστική, στον 1ο όμιλο το Καλό Νερό θα υποδεχτεί τον Πανιώνιο, ενώ στο 2ο όμιλο, η Θύελλα Χαρακοπιού θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τα Πράσινα Πουλιά, παιχνίδια που έχουν προγραμματιστεί να διεξαχθούν την ερχόμενη Κυριακή.
Στη Γ' τοπική και στους δύο ομίλους θα γίνουν τα ματς της 10ης αγωνιστικής. Στο 1ο όμιλο, ο Πανευαϊκός, που προπορεύεται αντιμετωπίζει τη Δευτέρα 18 Ιανουαρίου στην Καλαμάτα τον Ίκαρο, ενώ στο 2ο όμιλο, ο Α.Σ. Φυτείας θα αναμετρηθεί εντός έδρας την ερχόμενη Τετάρτη 20 του μήνα, τον Θησέα.
Στο παιδικό πρωτάθλημα το προσεχές Σάββατο θα διεξαχθούν τα ματς της 12ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο και της 9ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες, έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Πανθουριακός - Απόλλωνας Καλαμάτας
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Πάμισος
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

Ανδρούσα - Κυπαρισσία
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Δώριο
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Σπερχογεία - Μεσσηνιακός
Γήπεδο Σπερχογείας "Π. Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Aπόλλωνας Πεταλιδίου - Αίας
Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Χώρας 3 μ.μ.

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

Νέος Αρις - Μεθώνη
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Α.Ε. Αβίας - Εράνη
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Κεραυνός
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Ομόνοια
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Διαγόρας Κοπανακίου - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Α.Ο. Φυτειάς - Α.Ε. Αιθαίας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Θύελλα Μερόπης - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

Καλό Νερό - Πανιώνιος
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Α.Ο. Πατίστα - Παπαφλέσσας Αμφειας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Ολυμπιακός Ανάληψης - Καλλιθέα
Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

Πράσινα Πουλιά - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.
ΑΕΚ Καλαμάτας - Δόξα
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.   
Α.Ε. Μάνης - Παναθηναϊκός
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.
Ατρόμητος Καλαμάτας - Στενωσιά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.   

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Αστέρας Βαλύρας - Α.Ο. Λαιΐκων
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

Βέργα - ΠΑΟΚ
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.

Δευτέρα 18 Ιανουαρίου

Ίκαρος - Πανευαϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο 16 Ιανουαρίου

Νέστωρ Πύλου - Α.Σ. Δαναός
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Κυριακή 17 Ιανουαρίου

ΑΠΣ Άρις - Νέδουσα Αλαγονίας
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Α.Ο. Χατζή - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Αναγέννηση Παραλίας - Απόλλων Καλαμάτας
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο ΚΤΕΛ "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Ανδρούσα - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.
Ρεπό: Α.Ο. Φαραί

2ος όμιλος

Αίας - Δόξα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Ακαδημία Πάμισος - Ηρακλής Καλαμάτας
Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 11 π.μ.
Μεσσηνιακός - Ασπρόχωμα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.
Ρεπό: Α.Ε. Μάνης

3ος όμιλος

Αστέρας Αρφαρών - Θησέας
Γήπεδο Αρφαρών, 12 μ.
Δαναός - Εθνικός Μελιγαλά
Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ