Τετάρτη, 20 Ιανουάριος 2016 13:41

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός με Ολυμπιακό το Σάββατο ο Πάμισος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός με Ολυμπιακό το Σάββατο ο Πάμισος

Τον φορμαρισμένο Ολυμπιακό Καλαμάτας, που πρόσφατα έκοψε βαθμούς από τον Τσικλητήρα θα υποδεχτεί το Σάββατο ο πρωτοπόρος Πάμισος στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Η ομάδα της Πύλου αγωνίζεται την Κυριακή επίσης εντός έδρας με αντίπαλο τον Α.Ο. Διαβολιτσίου. Η τρίτη της βαθμολογίας Κυπαρισσία θα φιλοξενήσει την Κυριακή τον Τέλλο Αγρα και ο ισόβαθμός της Εθνικός Μελιγαλά θα παίξει εκτός έδρας το Σάββατο με το Μεσσηνιακό.
Στην Α1 θα διεξαχθεί η 16η αγωνιστική με την πρωτοπόρο Εράνη να παίζει την Κυριακή στα Φιλιατρά με το Νέο Αρι
Στη Β' τοπική ξεχωρίζει για την 14η αγωνιστική στον 1ο όμιλο το κυριακάτικο ντέρμπι Αστέρας Μικρομάνης - Καλό Νερό και για το 2ο όμιλο το Θύελλα Χαρακοπιού - Ολυμπιακός Ανάληψης,  που θα γίνει το Σάββατο.
Δράση έχουμε και στη Γ' τοπική με την 11η αγωνιστική και στους δύο ομίλους, ενώ στο παιδικό πρωτάθλημα θα γίνει η 13η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο και η 10η στον 3ο όμιλο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες, έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Σπερχογεία
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Κυριακή 24 Ιανουαρίου

Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Ανδρούσα
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.
Τσικλητήρας Πύλου - Διαβολίτσι
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.
Δώριο - Πανθουριακός
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Α1 ΤΟΠΙΚΗ


Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Μεθώνη - Αίαντας
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 ,μ. μ.
Ασπρόχωμα - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Χανδριναϊκός
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Κυριακή 24 Ιανουαρίου

Αναγέννηση Παραλίας - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Εράνη - Νέος Αρις
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλαμάτας - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Αμφεια - Κοπανάκι
Γήπεδο "Σπερχογείας", 3 μ.μ.
Ηρακλής Κυπ. - Πατίστα   
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κυριακή 24 Ιανουαρίου

Μικρομάνη - Καλό Νερό
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.
Αιθαία - Πανιώνιος
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Α.Ο. Φυτειάς
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Θύελλα Μ. - Πλατύ
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

2ος όμιλος


Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Θύελλα Χαρ. - Ολυμπιακός Αν.
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Δόξα - Πράσινα Π.
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.


Κυριακή 24 Ιανουαρίου

Παναθηναϊκός Κ. - Καλλιθέα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12.30 μ.μ.
Στενωσιά - Μάνη
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.
Ακαδημία Πάμισος ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Δευτέρα 25 Ιανουαρίου

Ατρόμητος Καλ. - Βλαχόπουλο
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Πανευαϊκός - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυριακή 24 Ιανουαρίου

Λέικα - ΠΑΟΚ Καλαμάτας
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.
Ερμής - Βέργα
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο 23 Ιανουαρίου

Α.Ε. Λογγάς - Θησέας
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.
Δαναός - Χατζή
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή 24 Ιανουαρίου

Νέδουσα -- Α.Σ. Φυτειάς
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Τετάρτη 27 Ιανουαρίου
ΑΠΣ Αρις - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος

Α.Ε. Αβίας - Πράσινα Πουλιά
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Ανδρούσα
Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ο. Φαραί
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12μ.

2ος όμιλος

Δόξα Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.
Ασπρόχωμα - Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Μεσσηνιακός - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

3ος όμιλος

Διαβολίτσι - Θησέας Καλαμάτας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 10 π.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Δαναός
Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Σπερχογεία
Γήπεδο Μελιγαλά, 11 π.μ.
* Ολα τα ματς θα διεξαχθούν το Σάββατο 23 Ιανουαρίου

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ