Τρίτη, 02 Φεβρουάριος 2016 12:23

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας παίζουν Πάμισος και Πύλος

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός έδρας παίζουν Πάμισος και Πύλος

Με την 20η αγωνιστική θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Ο πρωτοπόρος Πάμισος θα παίξει για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική στην έδρα του καθώς θα υποδεχθεί την γειτονική Ανδρούσα ενώ 

εντός έδρας θα παίξει και ο δεύτερος Τσικλητήρας Πύλου ο οποίος θα φιλοξενήσει τον Τέλλο Άγρα. Θυμίζουμε πως οι «πράσινοι» της Μεσσήνης είναι 5 βαθμούς μπροστά από την ομάδα της Πύλου. 

Η Κυπαρισσία θα φιλοξενηθεί από το Δώριο ενώ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον παρουσιάζει το ματς του Αστέρα Αρφαρών με τον Απόλλωνα, με τις δύο ομάδες να δίνουν τη μάχη της παραμονής. 

Στην Α1 τοπική η πρωτοπόρος Εράνη θα υποδεχθεί την Αναγέννηση με τους Φιλιατρινούς να θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα από τον Αίαντα και τους Καλαματιανούς να θέλουν το θετικό αποτέλεσμα για να μείνουν σε τροχιά ανόδου. 

Δράση θα έχουμε επίσης στην β' τοπική με την 16η αγωνιστικής και στους δύο ομίλους, στην Γ' τοπική με την 12η αγωνιστική στους δύο ομίλους αλλά και με την 14η αγωνιστική στον 1ο και 2ο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο

Δώριο - Κυπαρισσία

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Μιλτιάδης - Διαβολίτσι

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Μεσσηνιακός - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.

 

Κυριακή

 

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Σπερχογεία

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Πανθουριακός

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Πάμισος - Άνδρούσα

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Τσικλητήρας Πύλου - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 

Ομόνοια - Αίαντας

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Ακρίτας Κορώνης - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Νέος Αρις

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή

Εράνη - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - Παπαφλέσσας Χώρας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κεραυνός - Μεθώνη

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6.30 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

Α.Ε. Γαργαλιάνων - Μικρομάνη

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Πατίστα - Κοπανάκι

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Θύελλα Μ. - Πανιώνιος

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

 

Κυριακή

Α.Ο. Φυτειάς - Πλατύ

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Ηρακλής Κυπ. - Καλό Νερό

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Αμφεια - Αιθαία

Γήπεδο Σπερχογείας, 12 μ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

Ακαδημία Πάμισος - Ολυμπιακός Αν.

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Στενωσιά - Θύελλα Χαρ.

Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.

 

Κυριακή

 

Μάνη - Βλαχόπουλο

Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

ΑΕΚ Καλ. Πράσινα Π.

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Ατρόμητος Καλ. - Καλλιθέα

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 12.30 μ.μ.

Δόξα - Παναθηναϊκός

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12.30 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

ΠΑΟΚ - Ερμής

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Κυριακή

Βέργα - Ίκαρος

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.

Πανευαϊκός - ΑΟ Λαιϊκων

Γήπεδο Ανδρούσας, 12 μ.

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Δαναός - ΑΕ Λογγάς

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Χατζή - Άρις

Γήπεδο Χατζή, 3 μ.μ.

Κυριακή

Θησέας - Νέδουσα 

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 10 π.μ.

Δευτέρα

ΑΣ Φυτειάς - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

 

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

 

1ος όμιλος

Σάββατο

ΑΕ Αβίας - Απόλλωνας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.

Ολυμπιακός - Αναγέννηση 

Γήπεδο «Γ Λουκαρέας», 11 π.μ.

Ανδρούσα - Φαραί

Γήπεδο Ανδρούσας, 11 π.μ.

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Αίας - Μεσσηνιακός

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 10 π.μ.

Ακαδημία Πάμισος - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

Ηρακλής - Ασπρόχωμα

 

Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ