Πέμπτη, 01 Αύγουστος 2013 19:30

Ο Αστέρας αδικήθηκε από τον διαιτητή και... αδίκησε τον εαυτό του, 1-1 με την Ραπίντ Βιέννης στην Τρίπολη (βίντεο)

Ο Αστέρας Τρίπολης έμεινε στο 1-1 με την Ραπίντ Βιέννης, σε ένα ματς που αδίκησε τον εαυτό του αφού σπατάλησε πολλές ευκαιρίες αλλά αδικήθηκε και από τον διαιτητή.

Ο Ζησόπουλος πέτυχε το 1-0 στο 27', οι Αυστριακοί ισοφάρισαν με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 32' - για το οποίο διαμαρτύρήθηκε μάλλον δίκαια ο Αστέρας - και στο β΄μέρος οι Αρκάδες έχασαν πολλές μεγάλες ευκαιρίες για να πάρουν τη νίκη. Το 1-1 δίνει προβάδισμα στους Αυστριακούς όμως ο Αστέρας έδειξε με την εμφάνιση του ότι μπορεί να χτυπήσει την πρόκριση στον επαναληπτικό της Βιέννης.

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

92' Τελικό αποτέλεσμα 1-1.

89' Ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Γκρατσίνι να εκτελεί το φάουλ και τον Χουάνμα με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ

83' πάντα στο 1-1 στην Τρίπολη.

74' Στην Ξάνθη η ελληνική ομάδα δέχτηκε γκολ και χάνει 1-2 από την Σταντάρ Λιέγης

66' Και άλλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ντε Μπλάσις να κάνει την γυριστή κεφαλιά και τον Νοβότα να διώχνει

65' Ευκαιρία της Ραπίντ με τον Μπουγκστάλερ να στέλνει τη μπάλα άουτ από καλή θέση

63' Στην Ξάνθη παραμένει το 1-1 αφού κέρδισε πέναλτι η Σταντάρ Λιέγης αλλά το έπιασε ο Κυριακίδης

61' Πιέζει στο β' μέρος ο Αστέρας και ψάχνει το δεύτερο γκολ.

60' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ντε Μπλάσις, τρίτη μεγάλη φάση μέσα σε 5 λεπτά.

57' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Λισγάρα να κάνει την κεφαλιά και τον Μπόιντ να κόβει πάνω στην γραμμή

55' Ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Κάφα με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ να στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ

51' Ο Μπαράλες έφυγε στο κέντρο της επίθεσης, αλλά πριν προλάβει να σκοράρει έκοψε την μπάλα ο Σκράμελ

49' Σουτ του Μπέρεντ με τον Μπαντή να μπλοκάρει

46' Ο Κάφα πήρε τη θέση του Ζαραδούκα

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Τρίπολη.

45' 1-1 τελείωσε το ημίχρονο και στην Ξάνθη αφού η ελληνική ομάδα ισοφάρισε την Σταντάρ

45' Τελείωσε με 1-1 το πρώτο ημίχρονο, φωνάζουν για το πέναλτι οι Αρκάδες.

44' Εντυπωσιακή επέμβαση του Νοβότα σε φάουλ του Ουσέρο

43' Το αυστηρό πέναλτι που δόθηκε στην Ραπίντ προκάλεσε εντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων

32' γκολ Η Ραπίντ ισοφαρίζει με τον Μπόιντ κάνοντας το 1-1

30' Πέναλντι για την Ραπίντ. Ο Λισγάρας κράτησε τον Μπόιντ

27' Ο Ουσέρο εκτέλεσε το φάουλ και ο Ζησόπουλος με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ραπίντ κάνοντας το 1-0

27' γκοοοολ 1-0 ο Αστέρας

26' Σουτ από τον Πιπίνη με τη μπάλα να κοντράρει και να βγαίνει πλάγιο

21' Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα

20' Στο άλλο ματς της διοργάνωσης που έχει ελληνικό ενδιαφέρον ο Ξάνθη χάνει στο 20' μέσα στο γήπεδο της από την Σταντάρ με 0-1.

16' Τεράστιαα ευκαιρία για την Ραπίντ με τον Μπόιντ νε μην προλαβαίνει την σέντρα του Χόφμαν και να μην στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία

16' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία η Ραπίντ...

14' Κίτρινη κάρτα στον Μπέρεντ

13' Ο Ναβάρο κόπηκε για χέρι την στιγμή που έφευγε μόνος του από δεξιά

9' Ρέφερι του ματς στην Τρίπολη ο Ολλανδός Κέβιν Μπλομ.

7' Τα πανό των φίλων του Παναθηναϊκού βρίσκονται στην εξέδρα των οπαδών της Ραπίντ

6' Στο πέταλο της Θύρας 2 οι οπαδοί του Αστέρα έχουν ανεβάσει πανό με τον Κολοκοτρώνη που γράφει «Εσείς γράφετε ιστορία, εμείς την ζούμε»

5' Πρώτη φάση στο ματς με τον Χόφμαν να βγαίνει απέναντι από τον Μπαντή και τον τερματοφύλακα του Αστέρα να αποκρούει τη μπάλα

4' Η ενδεκάδα της Ραπίντ: Νοβότα, Τρίμελ, Σονλάιτνερ, Τιμπόν, Σράμελ, Πέτσος, Μπέρεντ, Σάουμπ, Χόφμαν, Μπουργκστάλερ,Μπόιντ.

3' Η ενδεκάδα του Αστέρα: Μπαντής, Τσαμπούρης, Λισγάρας, Κουρμπέλης, Πιπίνης, Ζησόπουλος, Ουσέρο, Ναβάρο, Ζαραδούκας, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες.

1' Ξεκίνησε στην Τρίπολη το μεγάλο παιχνίδι του Αστέρα με την Ραπίντ.

Το φετινό Ευρωπαϊκό ταξίδι του Αστέρα ξεκινά σήμερα από την Τρίπολη. Οι Αρκάδες θα υποδεχθούν την Ραπίντ στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Europa League και να προσπαθήσουν να πάρουν τη νίκη με ένα καθαρό σκορ που θα τους δώσει προβάδισμα εν όψει του επαναληπτικού αγώνα που θα γίνει στην Βιέννη.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 9.30 μ.μ. και θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση για την εξέλιξη του.