Τετάρτη, 02 Μάρτιος 2016 14:24

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Γκολ και θέαμα από τους πιτσιρικάδες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Γκολ και θέαμα από τους πιτσιρικάδες

Γκολ και θέαμα προσέφεραν οι πιτσιρικάδες στην 2η αγωνιστική του προπαδικού πρωταθλήματος που διοργανώνει η ΕΠΣ Μεσσηνίας.

Οι αυριανοί αστέρες του ποδοσφαίρου ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους και χάρηκαν το παιχνίδι. 

Το αποτέλεσμα φυσικά σε αυτές τις ηλικίες περνά σε δεύτερη μοίρα. Σημασία έχει η συμμετοχή και τα παιδιά να χαίρονται το παιχνίδι.  Το προηγούμενο Σάββατο είχαμε πάντως και αρκετές αναβολές, ενώ δύο ομάδες πήραν τους βαθμούς στα χαρτιά. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους πέντε ομίλους και η επόμενη αγωνιστική έχει ως εξής: 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

1ος όμιλος

 

Πράσινα Πουλιά - Α.Ε. Μάνης 3-1

Πανθουριακός - Αίαντας 2-8

Ομόνοια - Ολυμπιακός Καλαμάτας 4-1

 

2ος όμιλος

 

Κεραυνός Καλαμάτας - Ηρακλής Καλαμάτας 0-3 (α.α.)

Καλαμάτα - Δόξα Καλαμάτας 2-8

Ρεπό: Αναγέννηση Παραλίας

 

3ος όμιλος

 

Θησέας - Δώριο 3-0 (α.α.)

Νέος Αρις - Αστέρας Αρφαρών αναβλήθηκε

Ρεπό: Μεσσηνιακός

 

4ος όμιλος

 

Πατίστα - Απόλλωνας Πεταλιδίου αναβλήθηκε

Δαναός - Πάμισος 4-3

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

5ος όμιλος

 

Μεθώνη - Τσικλητήρας Πύλου αναβλήθηκε

Εράνη - Χανδριναϊκός 4-0

Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας αναβλήθηκε

 

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Πράσινα Πουλιά  - Πανθουριακός

Γήπεδο 'Π. Μπαχράμης", 9 π.μ.

Αίαντας - Ομόνοια

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Α.Ε. Μάνης - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Α.Κ. ΕΠΣΜ (1), 12 μ.

 

 

2ος όμιλος

 

Καλαμάτα - Κεραυνός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας

 

3ος όμιλος

 

Αστέρας Αρφαρών - Θησέας Καλαμάτας

Γήπεδο Αρφαρών, 11 π.μ.

Δώριο - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.

Ρεπό: Νέος Αρις

 

4ος όμιλος

 

Πάμισος - Πατίστα

Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

Ρεπό: Δαναός

 

5ος όμιλος

 

Τσικλητήρας Πύλου - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Πύλου, 11 π.μ.

Μιλτιάδης - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 11 π.μ.

Μεθώνη - Εράνη

Γήπεδο Μεθώνης, 11 π.μ.

 

* Ολα τα παιχνίδια του προπαιδικού πρωταθλήματος θα διεξαχθούν το Σάββατο 5 Μαρτίου.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ