Τετάρτη, 09 Μάρτιος 2016 14:20

Ηττα και αποκλεισμός για τον Τσικλητήρα (0-2) από το Καταστάρι

Την εντός έδρας ήττα με 0-2 από το Καταστάρι γνώρισε ο Τσικλητήρας Πύλου και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας. Ο κυπελλούχος Μεσσηνίας φαίνεται ότι είχε το μυαλό του στο πρωτάθλημα της Α' τοπικής και οι Ζακυνθινοί με γκολ των Μαλαφούρη (52') και Παραστατίδη (86') πήραν δίκαια την πρόκριση. Ο Τσικλητήρας βρέθηκε σε κακή μέρα και μοιραία το ταξίδι φέτος στο θεσμό τελείωσε από το πρώτο κιόλας παιχνίδι.

Τέλος στο ματς. Τσικλητήρας Πύλου - Καταστάρι 0-2

Η πρόκριση πλέον έχει κριθεί και απομένει μόνο το σφύριγμα της λήξης.

86' Ο Παραστατίδης έφυγε στην αντεπίθεση, μπήκε μόνος μέσα στην περιοχή και με σουτ στην κλειστή γωνία του Κακαλέτρη, που ίσως περίμενε σέντρα έκανε το 0-2.

83' Τρίτη αλλαγή και για τους Ζακυνθινούς. Ο Διαμαντής στη θέση του Κομιώτη.

81' Παραμένει το 0-1 με τον Τσικλητήρα να προσπαθεί με ανορθόδοξο τρόπο να απειλήσει και το Καταστάρι να κρατά εύκολα την εστία του ανέπαφη.

75' Ολοκληρώνει τις αλλαγές η Πύλος. Ο Τσώνης στη θέση του Σίνου.

74' Ωραία ατομική ενέργεια από το Λίβο που δοκίμασε το σουτ, αλλά ο Κακαλέτρης έδιωξε εντυπωσιακά με το ένα χέρι σε κόρνερ, κερδίζοντας το χειροκρότημα.

Στενεύουν τα περιθώρια για τον Τσικλητήρα.

72' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο σορερ ο Μαλαφούρης και μπαίνει ο Παραστατίδης.

69' Κίτρινη κάρτα στον Κουτσουλιά.

64' Αλλαγή για το Καταστάρι. Ο Λίβος στη θέση του Ματαράγκα.

63' Κίτρινη κάρτα ο Δρόσος.

Ο Τσικλητήρας καλείται πλέον να αντιδράσει αν θέλει να έχει συνέχεια στο κύπελλο ερασιτεχνών Ελλάδας.

60' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Τσικλητήρα. Ο Τσάτσος στη θέση του Χοτζάι.

52' Γκολ 0-1 ο Α.Ο. Κατασταρίου. Ο Δρόσος από αριστερά έκανε εξαιρετική ενέργεια, απέφυγε δύο παίκτες και σέντραρε για τον Μαλαφούρη, ο οποίος με κεφαλιά - ψαράκι κάνει το 0-1 και δίνει προβάδισμα πρόκρισης στους φιλοξενούμενους.

51' Πρώτη αλλαγή για τον Τσικλητήρα, ο Γραμματικόπουλος στη θέση του Ανταλή

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο πρόεδρος της ΕΠΣ Ζακύνθου Μαρίνος Ξανθός, μαζί με μέλη του Δ.Σ. της ΕΠΣ Ζακύνθου, καθώς και ο πρόεδρος τςη ΕΣΠΜ Λεωνίδας Οικονομίδης, ο αντιπρόεδρος Αγγελος Γεωργόπουλος, ο τεχνικός διευθυντής Αγγελος Σκαφιδάς και ο σκάουτερ Αλέκος Τσατάς. Παρών και ο δήμαρχος Πύλου - Νέστορος Δημήτρης Καφαντάρης.

ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

45' Τέλος ημιχρόνου.

44' Κίτριμη κάρτα στον Μπίζο για φάουλ στον Δρόσο

43' Παραμένει το 0-0 στην Πύλο, με τον Τσικλητήρα να έχει την κατοχή της μπάλας, όχι όμως και τον τρόπο να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

36' Φάουλ Νάτση, ο Μπίζος παίρνει τη κεφαλια και ο Ποταμίτης αποκρούει σε κόρνερ

35' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, τη βλέπει ο Αλ. Κομιώτης για φάουλ στον ΜικελάτΟ

29' Ο Τσικλητήρας έχει ανεβάσει την απόδοσή του, λείπει όμως η μεγάλη φάση μπροστά από τα καρέ των Ζακυνθινών.

Μουδιασμένα έχει ξεκινήσει το ματς ο Τσικλητήρας

13' Μεγάλη ευκαιρία ο Μαλαφούρης βρέθηκε τετ α τετ με τον Κακαλέτρη που απέκρουσε σε κόρνερ.

9' Σέντρα Δούνια, αδύναμη κεφαλιά Διακουμή άουτ από το οριζόντιο.

8' Ο Νάτσης δοκιμάσει το πόδι του, αλλά το σουτ περνά άουτ.

Παρά το εργάσιμο της μέρας 200 άτομα είναι αυτή τη στιγμή στο γήπεδο της Πύλου.

Ξεκίνησε το ματς. Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Αλ. Κομιώτη να περνά άουτ.

Αρκετές αλλαγές στην 11άδα από το Νίκο Κακαλέτρη που έχει αφήσει εκτός τον γκολκίπερ Μίντζηρα και τους έμπειρους Τσάτσο, Γραμματικόπουλο.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ Κακαλέτρης, Ανταλής, Μπίζος, Χοτζάι, Μπαστακός, Μουράτη, Διακουμής, Νάτσης, Δούνιας, Μικελάτος, Σίνος.

Α.Ο. ΚΑΤΑΣΤΑΡΙΟΥ Ποταμίτης, Κουσίδης, Χριστοδουλόπουλος, Λιβέρης, Κουτσουλιάς, Αλ. Κομιώτης, Αρκαδιανός, Κωστάκης, Μαλαφούρης, Ματαράγκας, Δρόσος.