Κυριακή, 27 Μάρτιος 2016 14:52

Ο Παναρκαδικός 2-0 την Καλαμάτα που είναι ξανά στο -4 από την ζώνη του υποβιβασμού

Παναρκαδικός - Καλαμάτα 2-0

91' γκολ ο Κώτσιρας πετυχαίνει το 2-0 και σφραγίζει τη νίκη του Παναρκαδικού. Η Καλαμάτα είχε βγει μπροστά και στην αντεπίθεση ο Ασεν βρήκε τον Κώτσιρα που τρίπλαρε και τον Παλιούρα και πέτυχε το 2-0.

87' Ο Τσουλάκος αντί του Κεμάλι

81' Σέντρα τοτ Γωγωνά, κεφαλιά του Αρδάμη, σε κόρνερ ο Παλιούρας.

79' Κίτρινη ο Μανουσάκης.

69' Νέο τραγικό λάθος, του Γκίνο αυτή τη φορά που γύρισε προς τα πίσω την μπάλα αλλά την έδωσε στον Καδά, έκοψε όμως σωτήρια ο Κασμερίδης.

68' Τη μεγαλύτερη ευκαιρία της Καλαμάτας έχασε ο Καλαντζής που πήρε την κάθετη του Μανουσάκη αλλά λίγο μέσα από την περιοχή σούταρε άουτ. Αυτή ήταν η μεγάλη στιγμή της Καλαμάτας να ισοφαρίσει το ματς.

65' Δεύτερη αλλαγή η Καλαμάτα, ο Μπεγκλετζής στη θέση του Οττα.

64' Ωραία προσπάθεια του Καλαντζή που έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Ψυχογιός βγήκε προ του Τορεζάνι και μπλόκαρε.

52' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Καδά, η μπάλα ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

51' Σε αντίθεση με τον Παναρκαδικό που βγαίνει γρήγορα μπροστά, η Καλαμάτα έχει υπερβολικά αργή ανάπτυξη, πολλές άσκοπες πάσες στη μεσαία γραμμή που καταλήγουν σχεδόν πάντα σε λάθος.

50' Ο Παναρκαδικός παρότι προηγείται μπήκε πιο δυνατά στο β ημίχρονο.

46' Ξεκίνησε το β' ημίχρονο, ο Μανουσάκης στη θέση του Κολημήτρα.

45' αποτελέσματα ημιχρόνου

Αιολικός - παναργειακός 2-1

45' Ημίχρονο 1-0 για τον Παναρκαδικό με το πέναλτι του Δήμου στο 7'. Ενταση μεταξύ ανθρώπων των δύο ομάδων με αφορμή ένα σκληρό φάουλ που έγινε στον Κολημήτρα στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου.

36' Πάντα στο 1-0 για τον Παναρκαδικό.

26' κίτρινη στον Κυριακόπουλο.

24' Πρώτη καλή ευκαιρία για την Καλαμάτα, ο Ραχίμ έκανε το γύρισμα από δεξιά, ο Τορεζάνι έκανε το πλασέ από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Ψυχογιός έπεσε στην δεξιά του γωνία και μπλόκαρε.

16' Σε άλλο ματς Μέγαρα - Χαλκίδα 1-0.

15' Κίτρινη ο Γκίνο.

13' Σε άλλα ματς Βάρδα - Σπάρτη 0-1, Αιολικός - Παναργειακός 2-0.

11' Δυστυχώς η Καλαμάτα παίζει μια κατηγορία σήμερα αλλά ξεκίνησε το ματς με ένα παιδικό λάθος και τώρα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.

8' 1-0 ο Παναρκαδικός με τον Δήμο να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι. Δώρο της Καλαμάτας το γκολ. Ο Κασμερίδης γύρισε την μπάλα στον Παλιούρα που ήταν μόνος αλλά αυτός έκανε τραγικό κοντρόλ και έδωσε την μπάλα στον επερχόμενο Κώτσιρα. Ο Παλιούρας τον ανέτρεψε και το καθαρό πέναλτι δόθηκε σωστά από τον Καλογεράκο. Ο Παλιούρας είδε και κίτρινη κάρτα ενώ οι γηπεδούχοι φώναξαν ότι θα έπρεπε να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη ως τελευταίος παίκτης.

7' Πέναλτι ο Παναρκαδικό μετά από απίστευτη γκάφα του Παλιούρα.

4' Κοντά στους 500 φιλάθλους στο γήπεδο, μεταξύ αυτών και 60-70 φίλοι της Καλαμάτας.

1' Ξεκίνησε το ματς.

Στις 3 μ.μ. ξεκινά στην Τρίπολη το καθοριστικό ματς της Καλαμάτας με τον Παναρκαδικο.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Aγγελόπουλος, Δήμος, Σαλαπάτας, Καδάς, Κώτσιρας.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Παλιούρας, Γαλανόπουλος, Κεμάλι, Τσόπελας, Κασμερίδης, Κολημήτρας, Καλαντζής, Τορεζάνι, Οττα, Γκίνο, Ραχίμ

Διαιτητής ο Καλογεράκος από την Ζάκυνθο.