Σάββατο, 02 Απρίλιος 2016 12:44

"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Θέλει νίκη για να ελπίζει αύριο με Α.Ο. Λεβάντε

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
"ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ": Θέλει νίκη για να ελπίζει αύριο με Α.Ο. Λεβάντε

 

Τρίποντο ελπίδας θα προσπαθήσει να πάρει αύριο Κυριακή η Καλαμάτα η οποία μόνο με νίκη επί του ΑΟ Λεβάντε θα διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για παραμονή στην Γ' εθνική.

Το ματς θα ξεκινήσει στις 3 μ.μ. στο Δημοτικό Στάδιο, μια ώρα νωρίτερα δηλαδή από τα υπόλοιπα προκειμένου να διευκολυνθούν οι φιλοξενούμενοι στο ταξίδι της επιστροφής στη Ζάκυνθο. 

Η Καλαμάτα θέλει τη νίκη απέναντι στον καταδικασμένο σε υποβιβασμό ΑΟ Λεβάντε και ταυτόχρονα θα περιμένει βαθμολογικές απώλειες είτε της Ερμιονίδας είτε της Χαλκίδας, οι οποίες είναι οι δύο ομάδες που κυνηγά για να μείνει στην Γ' εθνική. 

Θυμίζουμε πως οι Μεσσήνιοι είναι στο -4 από την ζώνη του υποβιβασμού ενώ απομένουν πέντε αγωνιστικές. Ο υποβιβασμός είναι πια πολύ πιθανός, ωστόσο η Καλαμάτα έχει ακόμη κάποιες ελπίδες τις οποίες θα προσπαθήσει να εξαντλήσει στην συνέχεια. 

Σε πρώτη φάση, το ζητούμενο για την Καλαμάτα είναι να κερδίσει τα δύο συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια που έχει με Λεβάντε και Χαλκίδα. Θα ακολουθήσουν οι αγώνες με Σπάρτη εκτός, Βάρδα εντός και Βύζαντα εκτός. 

Ο Μανουσάκης συμπλήρωσε 4 κίτρινες και θα απουσιάσει ενώ επιστρέφει ο Λιόλιος που εξέτισε την ποινή του. 

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές στον 3ο όμιλο.

Κυριακή - 22η αγωνιστική

Βάρδα - Ηρακλής Ψαχνών 3-0 α.α.

Ερμιονίδα - Αιολικός (1 μ.μ.)

Μάλαμας, Τσαλίκογλου (Αν. Αττική), Δέτση (Αθηνών)

Καλαμάτα - ΑΟ Λεβάντε (3 μ.μ.)

Ιωαννίδης, Κοτζαμανίδης, Φαγκρίδας (Πειραιά)

Σπάρτη - Βύζας Μεγάρων (4 μ.μ.)

Γκάμαρης, Καραγιαννίδης, Πασπάτης (Αθηνών)

Παναργειακός - Κανάρης Νενήτων (4 μ.μ.)

Τουρλομούσης, Αδαμόπουλος, Καρβούνης (Μεσσηνίας)

Χαλκίδα - Δόξα Ν. Μανωλάδας (4 μ.μ.)

Μανιώτης (Αν. Αττική), Μητρόπουλος (Αθηνών), Γκόντα (Αν. Αττική). 

Λουτράκι - Παναρκαδικός  (4 μ.μ.)

Φωτόπουλος, Λεοντακιανάκος (Αθηνών), Μητάκος (Πειραιά).

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σπάρτη 29-15 46

-. Παναργειακός 34-22 40

3. Παναρκαδικός 32-14 39

4. Αιολικός 38-20 38

5. Λουτράκι 27-18 35

6. Δόξα Ν. Μανωλάδας 26-22 34

7. Βάρδα 26-21 32

8. Χαλκίδα 22-12 30

9. Ερμιονίδα 27-22 29

10. Καλαμάτα 20-19 25

11. Βύζας Μεγάρων 19-37 24

2. Λεβάντε 15-43 14

13. Κανάρης Νενήτων 13-34 13

14. Ηρακλής Ψαχνών 7-26 10

• Ο πρωταθλητής ανεβαίνει στη Β' εθνική, ενώ υποβιβάζονται οι 5 τελευταίες ομάδες.

• Ο Ηρακλής Ψαχνών αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ