Κυριακή, 10 Απρίλιος 2016 15:25

Η Καλαμάτα διασύρθηκε (0-4) από την Χαλκίδα και υποβιβάζεται

Η Καλαμάτα γνώρισε οδυνηρή ήττα με 4-0 από την Χαλκίδα στο Δημοτικό Στάδιο και πλέον υποβιβάζεται στο τοπικό αφού δεν έχει καμιά ουσιαστική ελπίδα παραμονής. Το πρώτο γκολ της Χαλκίδας στο 72' έκρινε και το ματς με τους Μεσσήνιους να καταρρέουν στην συνέχεια και θα γνωρίζουν τη συντριβή.

92' Ο Σταματάκος στην αντεπίθεση στον Βαλκάνο που σημειώνει το τελικό 0-4.

88' Μετα την σημερινή ήττα η Καλαμάτα πλέον δεν έχει καμιά ουσιαστική ελπίδα να αποφύγει τον υποβιβασμό.

82' Αποδικιμάζονται έντονα οι γηπεδούχοι ενώ ο Σταματάκος από πάσα του Βαλκάνου κάνει το 0-3 απέναντι στην Καλαμάτα που τα έχει παρατήσει...

80' 0-2 η Χαλκίδα με πλασέ του Σταματάκου από πάσα του Σεχολάρι...

76' Ο Τσουλάκος μπήκε αντί του Γκίνο και για τη Χαλκίδα ο Σπανός αντί του Δ. Στασινόπουλου.

74' Δυστυχώς η Καλαμάτα σπατάλησε τις δικές της μεγάλες ευκαιρίες και η Χαλκίδα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ.

72' Γκολ η Χαλκίδα, από κόρνερ του Βαλκάνου, ο Τσούπρος πήρε την κεφαλιά και πέτυχε το 0-1.

71' Λάθος του Τσόπελα, ο Βαλκάνος μπήκε στην περιοχή και σούταρε απόκρουσε σωτήρια σε κόρνερ ο Σταυράκης.

69' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ραχίμ που σουτάρει άουτ από το ύψος του πέναλτι μετά από σέντρα του Τορεζάνι.

65' Η μεγαλύτερη ευκαιρία της Χαλκίδας μέχρι τώρα. Ο Σταματάκος μπήκε στην περιοχή αλλά αντί να δώσει στον αμαρκάριστο Βαλκάνο προτίμησε να σουτάρει και ο Σταυράκης που είχε καλή θέση μπλόκαρε.

61' Ο Ραχίμ από καλή θέση σουτάριε άουτ, χάνει ευκαιρίες η Καλαμάτα αλλά το γκολ δεν έρχεται.

57' Αναγκαστική αλλαγή η Χαλκίδα, βγήκε ο Τσατσαρώνης μπήκε ο Αχείμαστος.

54' Στη Χίο η Ερμιονίδα φαίνεται πως καθαρίζει το ματς καθώς προηγείται με 2-0 του Κανάρη, κάτι που σημαίνει πως σε περίπτωση που δεν κερδίσει σήμερα η Καλαμάτα χάνει κάθε ουσιαστική ελπίδα παραμονής.

54' Πρώτη αλλαγή η Καλαμάτα, βγήκε ο Μανουσάκης, μπήκε ο Οττα.

52' Κίτρινη στον Βαλκάνο.

51' Αντεπίθεση με τον Σταματάκο η Χαλκίδα, το πλασέ του μπλόκαρε ο Σταυράκη.

49' Νέα μεγάλη φάση, σέντρα του Ραχίμ, πέρασε από όλους η μπάλα και έφτασε στο β' δοκάρι στον Τορεζάνι που πλάσαρε άουτ.

47' Με ευκαιρία για την Καλαμάτα ξεκινά το β' ημίχρονο, συνδυάστηκαν Τορεζάνι - Ραχίμ ο τελευταίος έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Καλαντζής πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας αλλά πλάσαρε λίγο άουτ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Δημοτικό Στάδιο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

45' Ημίχρονο 0-0 στην Καλαμάτα. Στη Χίο, Κανάρης - Ερμιονίδα 0-1 ημίχρονο.

44' Ενταση μεταξύ των παικτών και κίτρινες σε Τσόπελα από Καλαμάτα, Λ. Στασινόπουλο και Τσατσαρή από Χαλκίδα.

42' Πάντα στο 0-0 στο Δημοτικό Στάδιο.

38' Από μακρινο φάουλ του Λ. Στασινόπουλου, ο Σταυράκης έκανε άστοχη έξοδο και η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα, όμως ο Τσόπελας την έδιωξε αρκετά πριν φτάσει στην τελική γραμμή του τέρματος.

37' Πρώτη κίτρινη στον Μανουσάκη.

34' Σουτ του Ραχίμ από το ύψος της περιοχής και αριστερά, λίγο άουτ η μπάλα

32' Σε άλλο ματς που ενδιαφέρει την Καλαμάτα, Κανάρης - Ερμιονίδα 0-1.

30' Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, πάντα στο 0-0 με κορυφαία στιγμή στο ματς το δοκάρι του Καλαντζή στο 23'.

24' Σέντρα ο Λίολιος απο αριστερά, έπιασε την κεφαλιά ο Καλαντζής όμως η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ. Προσπαθεί πάντως να βρει ένα πιεστικό ρυθμό στα τελευταία λεπτά η Καλαμάτα.

23' Δοκάρι η Καλαμάτα. Ο Τορεζάνι κέρδισε φάουλ ένα μέτρο έξω από την περιοχή, το χτύπησε ο Καλαντζής αλλά η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε άουτ.

14΄Μοιρασμένο το ματς χωρίς κάποιια φάση μέχρι τώρα

5' Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά.

2' Περίπου 500 φίλαθλοι στις εξέδρες.

1' Ξεκινησε το ματς

Η αναμέτρηση αρχίζει στις 4μ.μ. Τελικός στην κυριολεξία για την Καλαμάτα σήμερα αφού μονο με νίκη θα μείνει ζωντανή στη μάχη της παραμονής.