Δευτέρα, 16 Μάιος 2016 16:14

12ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ: Ξεκινούν σήμερα τα πλέι οφ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
12ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ: Ξεκινούν σήμερα τα πλέι οφ

 

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος των παλαιμάχων που διοργανώνει η ΕΠΣΜ και σήμερα Δευτέρα θα ξεκινήσουν τα πλέι οφ.

Στον όμιλο κατάταξης για τις θέσεις 1-6 στα θα συμμετέχουν οι δύο πρώτες ομάδες των τριών ομίλων, ενώ στον όμιλο για τις θέσεις 7-14 θα συμμετέχουν οι υπόλοιπες ομάδες.

Οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής: 

 

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος

1. ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα 24-5 10

2. Μεσσηνιακός 13-8 9

3. Πανιώνιος 11-11 6

4. Απόλλωνας 14-11 4

-. Ερμής 2-29 0

 

2ος όμιλος

1. Ομόνοια 15-4 9

2. Εθνικός Μ. 11-3 9

3. Πλατύ 5-4 7

4. Πράσινα Π. 4-10 4

5. Θύελλα Π. 2-16 0

 

3ος όμιλος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

1. ΑΕ Γαργαλιάνων 14-3 9

2. Μεθώνη 5-8 3

3. Εράνη 4-5 3

4. Παλαίμαχοι Πύλου 3-10 3

 

Το πρόγραμμα 

για τις θέσεις 1-6

 

Τα πλέι οφ για τις θέσεις 1-6 ξεκινούν σήμερα. Θα γίνουν πέντε αγωνιστικές ενώ οι αγώνες θα ολοκληρωθούν στις 15 Ιουνίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: 

 

1η αγωνιστική

Δευτέρα 16/5

Μεθώνη - ΑΕ Γαργαλιάνων 

Γήπεδο Μεθώνης, 6 μ.μ.

Γιαννέτσος, Τσακόπουλος, Χεμαλάι

 

Τετάρτη 18/5

Εθνικός Μελιγαλά - Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μελιγαλά, 6.30 μ.μ.

Ομόνοια - Μεσσηνιακός

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 6.30 μ.μ.

 

2η αγωνιστική

Δευτέρα 23/5

ΑΕ Γαργαλιάνων - Ομόνοια

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 6 μ.μ.

Μεθώνη - Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μεθώνης, 6 μ.μ.

Τετάρτη 25/5

Μεσσηνιακός - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 6.30 μ.μ.

 

3η αγωνιστική

Δευτέρα 30/5

Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο Ασπροχώματος, 6 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Ομόνοια

Γήπεδο Μελιγαλά, 6 μ.μ.

Τετάρτη 1/6

Μεθώνη - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Μεθώνης, 6.30 μ.μ.

 

4η αγωνιστική

Δευτέρα 6/6

Μεθώνη - Ομόνοια 

Γήπεδο Μεθώνης, 6.30 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 6.30 μ.μ.

Τετάρτη 8/6

Μεσσηνιακός - Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 6.30 μ.μ.

 

5η αγωνιστική

Δευτέρα 13/6

Ομόνοια - Παλαίμαχοι ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 6.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Μεθώνη

Γήπεδο Μελιγαλά, 6.30 μ.μ.

Τετάρτη 15/6

Μεσσηνιακός - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 6.30 μ.μ.

 

Το πρόγραμμα 

για τις θέσεις 7-14

 

Τα πλέι οφ για τις θέσεις 7-14 ξεκινούν επίσης σήμερα. Θα γίνουν 7 αγωνιστικές ενώ οι αγώνες θα ολοκληρωθούν στις 15 Ιουνίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: 

 

1η αγωνιστική

Σήμερα

Πλατύ - Πανιώνιος

Γήπεδο Ασπροχώματος, 6 μ.μ.

Νιάρχος, Κομπιλίρης, Ρουμελιώτης

Εράνη - Ερμής

Γήπεδο Φιλιατρών, 6 μ.μ.

Αντωνόπουλος, Καύκας, Α. Μιχαλόπουλος

Πράσινα Πουλιά - Θύελλα Παραλίας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ. 

Μανωλόπουλος, Παπαϊωάννου, Ρηγόπουλου

Τετάρτη

Παλαίμαχοι Πύλου - Απόλλωνας

Γήπεδο Μεθώνης, 6 μ.μ.

 

2η αγωνιστική

Δευτέρα 23/5

Πανιώνιος - Πράσινα Πουιά

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

Εράνη - Πλατύ, 6 μ.μ.

Γήπεδο Φιλιατρών, 6 μ.μ.

Ερμής - Παλαίμαχοι Πύλου, 6 μ.μ.

Απόλλωνας - Θύελλα Παραλίας, 6.30 μ.μ

 

3η αγωνιστική

Δευτέρα 30/5

Πλατύ - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Ασπροχώματος, 5 μ.μ.

Εράνη - Παλαίμαχοι Πύλου

Γήπεδο Φιλιατρών, 6 μ.μ.

Απόλλωνας - Πανιώνιος

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 6 μ.μ.

Θύελλα Παραλίας - Ερμής, 6 μ.μ.

 

4η αγωνιστική

Δευτέρα 6/6

Πράσινα Πουλιά - Απόλλωνας 

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

Εράνη - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Φιλιατρών, 6 μ.μ.

Πανιώνιος - Ερμής

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 6.30 μ.μ.

Τετάρτη 8/6

Παλαίμαχοι Πύλου - Πλατύ

Γήπεδο Μεθώνης, 6.30 μ.μ.

 

5η αγωνιστική

Δευτέρα 13/6

Ερμής - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

Πλατύ - Απόλλωνας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 6.30 μ.μ.

Θύελλα Παραλίας - Παλαίμαχοι Πύλου 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6.30 μ.μ.

Τετάρτη 15/6

Πανιώνιος - Εράνη

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 6.30 μ.μ.

 

6η αγωνιστική

Δευτέρα 20/6

Απόλλωνας - Ερμής

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

Πλατύ - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 6.30 μ.μ.

Παλαίμαχοι Πύλου - Πανιώνιος

Γήπεδο Μεθώνης, 6.30 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά - Εράνη

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 6.30 μ.μ.

 

7η αγωνιστική

Δευτέρα 27/6

Ερμής - Πλατύ

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.

Πανιώνιος - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας., 6.30 μ.μ.

Εράνη - Απόλλωνας

Γήπεδο Φιλιατρών, 6.30 μ.μ.

Παλαίμαχοι Πύλου - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Μεθώνης, 6.30 μ.μ.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ