Σάββατο, 04 Ιούνιος 2016 11:59

Η Ελληνική Αστυνομία πήρε τον τίτλο, νίκησε στα πέναλτι την Πολεμική Αεροπορία στα Φιλιατρά

Η Ελληνική Αστυνομία κατέκτησε το ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας καθώς στον χθεσινό τελικό που έγινε στα Φιλιατρά επικράτησε της Πολεμικής Αεροπορίας με 4-2 στα πέναλτι, ενώ η κανονική διάρκεια και η παράταση είχαν λήξει με 1-1.

Το σκορ άνοιξε ο Μακρίδης για την Αεροπορία στο 8' και ισοφάρισε για την Αστυνομία ο Τζανέτος στο 32'.
Το 90λεπτο και η παράταση έληξαν 1-1 και ακολούθησε η διαδικασία των πέναλτι (με πρώτη την Ελληνική Αστυνομία).
(Α)Ταμπάκης 4-2
Ακολούθησαν οι απονομές του κυπέλλου και των μεταλλίων. Το κύπελλο απένειμε ο ο δήμαρχος Τριφυλίας Παναγιώτης Κατσιβέλας.
Δόθηκδε
Από Μεσσηνιακής πλευράς, με την ομάδα της Αστυνομίας αγωνίστηκε ο Γιώργος Μητρόπουλος, με την Αεροπορία ο Γιάννης Σεντεμέντες αλλά και ο Χρονόπουλος που στο παρελθόν έχει αγωνιστεί στον Πάμισο.
Διαιτητής ήταν ο Αρ. Βάτσιος με βοηθούς τους Γ. Σταυρουλάκη, Αγγ. Αδαμόπουλο και 4ος ήταν ο Δημ. Μανιώτης.
ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ (Τσιμπάκης): Γιώρας, Ασλανίδης, Σαμαράς, Στεργιάκος, Καρακάσης, Τσίτσαρης, Ταμπάκης, Ντόσκας, Μπουγατσιάς, Τζανέτος, Μητρόπουλος.
Στον πάγκο ήταν οι Παπανδρέου, Αγγελάκης, Πάνου, Γκιόλας, Χαραλάμπους, Μπαξεβάνης.
ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ (Μαγγίνας): Κουρουπάκης, Θάνος, Αρκουδέας, Σεντεμέντες, Σωτηράκος, Καλοχωρίδης, Περογιάννης, Σιώρος, Πλακίδας, Καρανίκας, Μακρίδης.
Στον πάγκο ήταν οι Παπαϊωάννου, Χρονόπουλος, Κιτζάρης, Τζαβέλας, Αλέξης, Μπουρμπουδάκης, Τσαβαλιάς, Αργείτης.