Πέμπτη, 12 Σεπτέμβριος 2013 19:50

Ο Μεσσηνιακός 5-0 σε φιλικό τον Απόλλωνα Καλαμάτας

Το τελευταίο του φιλικό πριν τον πρώτο επίσημο αγώνα με την Κόρινθο έδωσε σήμερα ο Μεσσηνιακός με αντίπαλο τον Απόλλωνα Καλαμάτας.

Οι "πράσινοι" επικράτησαν με 5-0 της ιστορικής ομάδας, με τον προπονητή Δημήτρη Τσάκωνα να μένει ικανοποιημένος από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του.
Στο ημίχρονο ο Μεσσηνιακός ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρις σε τέρματα που σημείωσαν οι Χελάς και Τσουλάκος. Στο δεύτερο μέρος οι "πράσινοι" πέτυχαν άλλα τρία τέρματα με τους Σπανό, Βιτάλι και Κουρέα.
Να σημειωθεί πως δεν αγωνίστηκε το τελευταίο απόκτημα του Μεσσηνιακου, ο Αλέξανδρος Ταχματζίδης.
Ο Μεσσηνιακός ξεκίνησε με τους: Κυριακόπουλο, Κουλουρά, Δασκαλάκη, Μπαστακό, Μπιμπίρη, Σπανό, Μπεγέτη, Μανωλόπουλο, Τσουλάκο, Χελά και Νινιό.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Ζησιμάτος, Τσουκάλης, Μπιζίμης, Κουρεντζής, Σταματελόπουλος, Κουκούτσης, Μερκούρης, Πουλάκος, Κουρέας και Βιτάλι.
Για τον Απόλλωνα Καλαμάτας ο προπονητής Γιώργος Γρηγορόπουλος παρέταξε τους: Γιαννακόπουλο, Κουκέα, Σ. Μαργιόλη, Χριστόπουλο, Δ. Πολυμενέα, Εντιαγέ, Σαραντόπουλο, Τρικουράκη, Ζέππο, Γ. Παπαγεωργίου και Ντιόπ.
Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι Σκουφάκης, Χ. Μαργιόλης, Ροβολής, Χ. Παπαγεωργίου, Γεωργουδιός και Π. Πολυμενέας.