Τρίτη, 15 Ιανουάριος 2013 18:47

Σημαντικά ματς για την παραμονή στην Α' τοπική, εντός έδρας οι πρωτοπόροι

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Σημαντικά ματς για την παραμονή στην Α' τοπική, εντός έδρας οι πρωτοπόροι

Με σημαντικά παιχνίδια μεταξύ των ομάδων που βρίσκονται στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της Α' τοπικής θα συνεχιστεί το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.
Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής ο Απόλλωνας Πεταλιδίου θα υποδεχθεί την Μεθώνη ενώ ο Αίας την Αβία. Δύο ματς σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας στην μάχη για την παραμονή.
Ο πρωτοπόρος Μεσσηνιακός θα παίξει εντός έδρας με το Δώριο ενώ η δεύτερη Κυπαρισσία θα υποδεχθεί την Ομόνοια.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α', Β', Γ' τοπική και παιδικό έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Μεσσηνιακός - Δώριο
Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.
Ασπρόχωμα - Σπερχογεία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Κυριακή
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Ομόνοια
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Αίαντας - Α.Ε. Αβίας
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Δευτέρα
Απόλλωνας Πεταλιδίου - Μεθώνη
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Νίκη Πλάτης - Πατίστα
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Μάνεση - Ενωμένα Σωματεία
Γήπεδο Μάνεσι, 3 μ.μ.
Ατρόμητος Πλατύ - Πανιώνιος
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.

Κυριακή
Παναθηναϊκός Κ. - Ανδρούσα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Αστέρας Βαλύρας - Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Νέος Αρις
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης» 6 μ.μ.

Δευτέρα
Πανθουριακός - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Θύελλα Χαρακοπιού - Ολυμπιακός Ανάληψης
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Κυριακή
Καλλιθέα - Στενωσιά
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Παπαφλέσσας Χώρας - Δόξα Κ.
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Ηρακλής Κ. - Α.Ε. Λογγάς
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Μιλτιάδης - Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Πύργου Τριφυλλίας, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Χατζή
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Δευτέρα

Τσικλητήρας Πύλου - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Α.Ε. Γαργαλιάνων - Πανευαϊκός
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Πράσινα Πουλιά - Κοπανάκι
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Θύελλα Παραλίας - Καλό Νερό
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Κυριακή
Διόδια - Νέδουσα
Γήπεδο Ανδρούσας, 12 μ.

Δευτέρα
Δημάκειος - Αμφεια
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

2ος όμιλος
Σάββατο
Μάνη - Αρις Κ.
Γήπεδο Πλάτσας, 3 μ.μ.

Κυριακή
Αιθαία - Ικαρος
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Αναγέννηση Παραλίας - ΑΕΚ Κ.
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.
Βέργα - ΠΑΟΚ Κ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
Νέστωρ Πύλου - Δαναός
Γήπεδο Πύλου, 3 μ.μ.

Δευτέρα
Ερμής - Αμφιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος
Παπαφλέσσας Χώρας - Τέλλος Άγρας
Γήπεδο Χώρας, 11 π.μ.

2ος όμιλος
Πεταλίδι - Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

3ος όμιλος
Ομόνοια - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Απόλλωνας  Ασπρόχωμα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

4ος όμιλος
Φαραί - Ηρακλής
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.
5ος όμιλος
Εθνικό Μελιγαλά - Κυπαρισσία
Γήπεδο Δωρίου, 11 π.μ.



  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ