Τετάρτη, 16 Ιανουάριος 2013 13:02

Ισοπαλία 1-1 στα Χανιά η "Μαύρη Θύελλα"

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς της Καλαμάτας στα Χανιά, για την 1οη αγωνιστική της Γ' εθνικής. Η Καλαμάτα προηγήθηκε στο 7' μετον Πούτσι αλλά ισοφάρισε ο Κέρι στο 29'. Η Μεσσηνιακή ομάδα πραγματοποιήσε μια σχετικά καλή εμφάνιση και θα μπορούσε να φύγει νικήτρια από τα Χανιά. Στο πρώτο μέρος ζήτησε πέναλτι στο 13' σε μαρκάρισμα στον Πούτσι, όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς. Ηταν μια καθοριστική φάση καθώς δε περίπτωση που δινόταν πέναλτι θα έπρεπε να αποβληθεί και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων. Τα Χανιά πίεσαν στο τελευταίο 15λεπτο του πρώτου ημιχρόνου, διάστημα στο οποίο είχαν κάποιες φάσεις. Στο ξεκίνημα της επανάληψης η Καλαμάτα μπήκε πιο δυνατά, είχε κάποιες ευκαιρίες που όμως έμειναν αναξιοποίητες. Στο 80' ακυρώθηκε γκολ του Πάγκαλου, απόφαση που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

90΄Σουτ του Παπαζούδη, μπλόκαρε ο Κοψαχείλης

88' Σε άλλο ματς Γλυφάδα - Επισκοπή 1-1

86' Σουτ Ρήγα, άουτ.

82' Σε άλλο ματς Φωστήρας - Αχαρναϊκός 1-1

80' Ο Πάγκαλος σκόραρε για τα Χανιά αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του και δεν μέτρησε το γκολ.

75' Σε άλλο ματς Μαγούλα - Πανηλειακός 2-1

75' Κίτρινη ο Κορτσινίδης

69' Ευκαιρία για τα Χανιά, κεφαλιά του Ψυχουντάκη έφυγε άουτ.

67΄ Σε άλλο ματς, Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός 2-0

66' Νέα ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Σαραντόπουλο να σουτάρει λίγο άουτ από καλή θέση.

64' Κίτρινη στον Ρήγα

58' Μπήκε πολύ δυνατά στο β΄μέρος η Καλαμάτα και έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες.

57' Σε άλλο ματς Κόρινθος - Παναιγιάλειος 1-1

56' Σε άλλο ματς Γλυφάδα - Επισκοπή 1-0

56' Νέα ευκαιρία για την Καλαμάτα, ο Πούτσι το πλασέ στη γωνία του ο Θεοδωρόπουλος, μεγάλη απόκρουση

55' Πολύ καλή ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Σαραντόπουλο να πλασάρει ελάχιστα άουτ ενώ ήταν τετατετ μετον γκολκίπερ.

50' Σε άλλο ματς Φωστήρας - Αχαρναϊκός 1-0

46' Ξεκίνησε το β΄ημίχρονο.

Σε άλλο ματς, με το ξεκίνημα της επανάληψης Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός 1-0. Η Μαγούλα είχε χάσει πέναλτι στο πρώτο μέρος με τον Χρυσάφη ενώ πριν το γκολ έχασε και δεύτερο πέναλτι.

45' Αποτέλεσμα ημιχρόνου στα Χανιά 1-1.

Τα αποτελέσματα του ομίλου στο ημίχρονο...
Φωστήρας - Αχαρναϊκός 0-0
Κόρινθος - Παναιγιάλειος 0-1
Γλυφάδα - Επισκοπή 0-0
Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός 0-0

45' Κίτρινη ο Βουρβαχάκης

44' Αναγκαστική αλλαγή για την Καλαμάτα, βγαίνει ο Πασάς που τραυματίστηκε και μπαίνει ο Ρήγας.

42' Κίτρινη στον Πούτσι

38' Πάντα στο 1-1 στα Χανιά.

35' Τα Χανιά φώναξαν για πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Γωνιωτάκη, όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

29' Γκολ για τα Χανιά, 1-1. Γωνιωτάκης, Παπαζούδης συνδυάστηκαν και ο Κέρι πέτυχε το 1-1.

28' Φάουλ του Κέρι μπλόκαρε ο Κοψαχείλης

24' Κίτρινη στον Τσατσαρή των γηπεδούχων.

23' Σουτ του Κέρι, εύκολα ο Κοψαχείλης.

22' Κίτρινη στον Νίκο Τριανταφυλλάκη

17' Σουτ του Βουρβαχάκη, πρώτο για τα Χανιά, η μπάλα άουτ.

15' Νέα επίθεση η Καλαμάτα. Ο Πασάς βγήκε στην κόντρα αλλά τον πρόλαβε ο Θεοδωρόπουλος και τελικά η μπάλα έφυγε άουτ.

14' Η Καλαμάτα ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Θεοδωρόπουλου στον Πούτσι.

10' Σε άλλο ματς του ομίλου Κόρινθος - Παναγιάλειος 0-1

7' Στην πρώτη της ευκαιρία στο ματς η Καλαμάτα ανοίγει το σκορ με τον Πούτσι. Από σέντρα του Σαραντόπουλου από αριστερά και πλασέ του Πούτσι το 0-1.

7' Γκολ η Καλαμάτα 0-1.

2' Τρία νέα πρόσωπα στην 11άδα της Καλαμάτας οι Γκαλίν, Νουχάνοβιτς και Σαραντόπουλος.

1' Ξεκίνησε στα Χανιά το παιχνίδι της Καλαμάτας με την τοπική ομάδα για την 10η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Γ' εθνικής. Ενα πολύ κρίσιμο ματς για την Μεσσηνιακή ομάδα που θέλει οπωσδήποτε το θετικό αποτέλεσμα καθώς έχει μείνει πολύ πίσω στην βαθμολογία.

Για το ματς θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση από το nsport.gr

Οι συνθέσεις...

ΧΑΝΙΑ Θεοδωρόπουλος, Κορτσινίδης, Μποχώνης, Τσατσαρής, Ψυχουντάκης, Παπαζούδης, Βουρβαχάκης (68' Πυθαρούλης), Γωνιωτάκης (82' Ζαντριάς), Δουμάνης, Κέρι (78' Καμπλιώνης), Πάγκαλος.

KAΛΑΜΑΤΑ Κοψαχείλης, Τρίψας, Τριανταφυλλάκης, Τσόπελας, Ψυχογιόπουλος, Τσιμικλής, Πούτσι, Σαραντόπουλος, Πασάς (44' λ.τ. Ρήγας), Νουχάνοβιτς και Γκαλίν.

Η Καλαμάτα έχει στον πάγκο τους Ζαρόπουλο, Γεωργιόπουλο, Μπελεβέτη, Ηλιόπουλο, Κουρέα, Αθανασόπουλο και Ρήγα.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Σχίζας (Αθηνών) και βοηθοί οι Γεωργακόπουλος (Αθηνών)-Γκαβέρας (Αθηνών).