Σάββατο, 15 Οκτώβριος 2016 15:36

Πρώτος ο Μιλτιάδης, εύκολη νίκη η Καλαμάτα

Τέσσερα ματς της 4ης αγωνιστικής της Α' τοπικής διεξάγονται σήμερα (3.30 μ.μ.) Σάββατο.

5.30 μ.μ. Τελικό Απόλλωνας - Διαβολίτσι 0-0. Το Εθνικός - Αρφαρά τελικο 1-1.

5.25 μ.μ. Τελικό Πανθουριακός - Μιλτιάδης 1-2, μονος πρώτος παραμένει ο Μιλτιάδης με 4 νίκες σε 4 ματς.

5.20 μ.μ. ΓΚΟΛ, ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-4 με γκολ του Κουρούπη στο 90. Τελικό Αβία - Καλαμάτα 0-4.

5.15 μ.μ. ΓΚΟΛ, ο Εθνικός έχει ισοφαρίσει 1-1 τον Αστέρα Αρφαρών. Παραμένει το Πανθουριακός - Μιλτιάδης 1-2 στο 86'.

4.55 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Πανθουριακός μειώνει σε 1-2 με κεφαλιά του Πετρόγιαννη. Πανθουριακός - Μιλτιάδης 1-2 στο 65'.

4.50 μ.μ. Δεν έχει αλλάξει κάτι στα ματς της Α' τοπικής, ενώ για την Α1 τοπική, Μεσσηνιακός - Κορώνη 0-1 με γκολ του Μουτζούρη. Η Κορώνη είναι πρώτη στην βαθμολογία.

4.33 μ.μ. Σεντρα στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων. Θυμίζουμε ότι ο Μιλτιάδης είναι μόνος πρώτος στην βαθμολογία κι στο ημίχρονο προηγείται 2-0 του Πανθουριακού εκτός έδρα με σκόρερ τον Μάριο Μπαρσελό.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-3

Πανθουριακός - Μιλτιάδης 0-2

Εθνικός Μελιγαλά - Αρφαρά 0-1

Απόλλωνας - Διαβολίτσι 0-0

4.20 μ.μ ΓΚΟΛ Πανθουριακός - Μιλτιάδης έγινε 0-2 στο 42' με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μπαρσελό. Το κέρδισε ο Βέλης από τον Καλλιντέρη. ημίχρονο Πανθουριακός - Μιλτιάδης 0-2.

4.18 μ.μ. Ημίχρονο ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-3.

4.13 μ.μ. ΓΚΟΛ Εθνικός -Αρφαρά 0-1 με γκολ του Καίσαρη.

4.12 μ.μ. ΓΚΟΛ ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-3 με φοβερό γκολ του Νικολόπουλου.

3.59 μ.μ. Με τα δύο γκολ που έχει πετύχει ο Καλαντζής της Καλαμάτας έφτασε τα 6 τέρματα σε 4 ματς και είναι με διαφορά ο πρώτος σκορερ του πρωταθλήματος μέχρι τώρα.

3.52 μ.μ. Στο 20' των αγώνων έχουμε τα εξής αποτελέσματα.

ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-2

Πανθουριακός - Μιλτιάδης 0-1

Εθνικός Μελιγαλά - Αρφαρά 0-0

3.48 μ.μ. Στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία η Καλαμάτα φαίνεται να καθαρίζει γρήγορα το ματς με τα δύο γκολ του Καλαντζή, ενώ ο πρωτοπόρος Μιλτιάδης πήρε νωρίς προβάδισμα στο ματς με τον Πανθουριακό.

3.45 μ.μ. ΓΚΟΛ Πανθουριακός - Μιλτιάδης 0-1, με πολύ ωραίο γκολ του Μπαρσελό.

3.44 μ.μ. ΓΚΟΛ ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-2 και πάλι με τον Καλαντζή. Ο Λιόλιος έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Νάτσης άφησε έξυπνα για τον Καλαντζή και αυτός με πλασέ πέτυχε το 0-2.

3.38 μ.μ. ΓΚΟΛ, ΑΕ Αβίας - Καλαμάτα 0-1 με γκολ του Καλαντζή με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νικολόπουλου.