Τετάρτη, 19 Οκτώβριος 2016 12:41

TOΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Την Κυριακή το ντέρμπι Μιλτιάδης - Τέλλος Αγρας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Το κυριακάτικο τριφυλιακό ντέρμπι ανάμεσα στον Μιλτιάδη και τον Τέλλο Αγρα, ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής στην Α' τοπική. 

Ενα παιχνίδι που εκτός από το γόητρο, παρουσιάζει και μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς οι γηπεδούχοι έχουν το απόλυτο μέχρι σήμερα και οι φιλοξενούμενοι αγνοούν τη χαρά της νίκης.

Την Κυριακή θα αγωνιστεί επίσης και η δεύτερη στη βαθμολογία Καλαμάτα, με αντίπαλο το Διαβολίτσι, που βρίσκεται στην 6η θέση και είναι αήττητο.

Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται και η μονομαχία της Αναγέννησης Παραλίας με την Κυπαρισσία, η οποία συγκατοικεί με τη 'Μαύρη Θύελλα" στη 2η θέση.

Στην Α1 τοπική ο πρωτοπόρος Ακρίτας Κορώνης θα υποδεχτεί την Κυριακή τη Σπερχογεία, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. 

Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 3η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και η δεύτερη στον έτερο όμιλο. 

Στη Γ' τοπική θα γίνει η δεύτερη αγωνιστική, αλλά για τις περισσότερες ομάδες είναι σαν πρώτη, ε δεδομένο ότι έγινε μόλις ένα παιχνίδι στην πρεμιέρα λόγω της αναβολής 4 αναμετρήσεων γιατί η ΕΠΟ είχε σταματήσει να εκδίδει δελτία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

 

Αναγέννηση Παραλίας - Κυπαρισσία

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πανθουριακός

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

A.O. Φαραί - Αβία

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

 

Καλαμάτα - Διαβολίτσι

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Πάμισος - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Ανδρούσα

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Εράνη

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

 

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

 

Ολυμπιακός Ανάληψης - Πεταλίδι

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Χώρας, 3.30 μ.μ.

Νέος Άρις - Ομόνοια

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Μεσσηνιακός - Δώριο

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

 

Ακρίτας Κορώνης - Σπερχογεία

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Αίαντας - Ασπρόχωμα

Γήπεδο "π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

 

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

 

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

 

Καλό Νερό - Πανευαϊκός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας -  ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου  - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Δωρίου, 3.30 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ  -  Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

 

Αστέρας Βαλύρας - Κεραυνός

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

ΑΕ Μάνης  - Παπαφλέσσας Αμφειας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

 

2ος όμιλος

 

 

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

 

Θύελλα Χαρακοπιού - Λογγά

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

 

 

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

 

Πράσινα Πουλιά - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

Πανιώνιος - Βλαχόπουλο

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

ΑΟ  Φυτειάς - Μεθώνη

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Καλλιθέα - Πατίστα

Γήπεδο Μεθώνης, 3.30 μ.μ.

Στενωσιά - ΑΣ Φυτειάς 

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

 

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

 

Δαναός - Νέστωρ Πύλου

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

 

Ικαρος - Θησέας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.

ΑΠΣ Αρις - Βέργα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.

 

Δευτέρα 24 Οκτωβρίου

 

Νέδουσα - Λέικα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Τετάρτη 26 Οκτωβρίου

 

Ερμής - Θύελλα Παραλίας

 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ. 

 

Οι ημερομηνίες των εξ αναβολής αγώνων

Εξι αγώνες αναβλήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο σε Β' και Γ' τοπική, καθώς η ΕΠΟ είχε σταματήσει να εκδίδει δελτία και πολλές ομάδες δεν είχαν παίκτες. 

Η ΕΠΣ Μεσσηνίας ανακοίνωσε χθες ότι οι τέσσερις από τους έξι αγώνες θα γίνουν την Τετάρτη 26 Οκτωβρίου και οι άλλοι δύο, 20 Οκτωβρίου και 2 Νοεμβρίου, αντίστοιχα.

 

Συγκεκριμένα, αύριο θα παίξει ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας με τον Αρι Καλαμάτας (γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.) για τη Γ' τοπική. Στις 26 Οκτωβρίου θα διεξαχθούν οι αγώνες ΑΕΚ Καλαμάτας - Ατρόμητος Πλατύ (γήπεδο" Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.) και  Πατίστα - ΑΟ Φυτειάς (γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.) για τη Β' τοπική. Και για τη Γ' τοπική  Βέργα - Ίκαρος (γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ) και Νέστωρ Πύλου - Ερμής (γήπεδο Καλλιθέας, 3.30 μ.μ).  Τέλος στις 2 Νοεμβρίου θα γίνει ο αγώνας Θησέας - Νέδουσα Αλαγονίας (γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.), επίσης για τη Γ' τοπική. 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ