Κυριακή, 29 Σεπτέμβριος 2013 16:15

Νέα εντός έδρας ήττα η Καλαμάτα, 1-2 από την Κόρινθο, ο Μεσσηνιακός νίκησε 2-1 στο Ναύπλιο!

Δεύτερη συνεχόμενη εντός έδρας ήττα για την Καλαμάτα που ξεκινά πλέον με τον χειρότερο τρόπο το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Η Μεσσηνιακή ομάδα προηγήθηκε με τον Αθανασόπουλο στο 9', ο Γεωργίεφ ισοφάρισε στο 24' και ο Καφαντάρης στο 47' διαμόρφωσε το τελικό 1-2. Στο άλλο ματς με Μεσσηνιακό ενδιαφέρον, ο Μεσσηνιακός νίκησε 2-1 στο Ναύπλιο τον Μεσσηνιακό με γκολ των Μπεγέτη και Τσουλάκου.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94' Τελικό αποτέλεσμα 1-2.

89' Φάουλ του Αντ. Καλογερόπουλου, δύσκολη απόκρουση, η μπάλα πρέπει να βρήκε και στο δοκάρι

83' Στην Τρίπολη, Παναρκαδικός - Μεσολόγγι 1-1

80' Σουτ του Τσιμικλή ελάχιστα άουτ

77' Ο Σκαρλάτος στην θέση του Καντούτση.

70' Στο Ναύπλιο, ο Μεσσηνιακός με γκολ του Τσουλάκου στο 65' προηγείται με 2-1 του Πανναυπλιακού

70' Βγήκε ο Αμπαδιωτάκης, μπήκε ο Νούλας

69 κίτρινη ο Γεωργίεφ

65' Ο Αθανασόπουλος πέτυχε γκολ με κεφαλιά αλλά είχε υποδειχθεί ξανά σε θέση οφσάιτ.

63' Σέντρα Καλαντζή, κεφαλιά Αθανασόπουλου που ήταν μόνος, μπλόκαρε ο Αρχοντάκης αφού η μπάλα πήγε πάνω του.

62' κίτρινη ο Λούβρης

57' Σουτ Καλαντζή δύσκολη απόκρουσε του Αρχοντάκη σε κόρνερ.

56' Ο Μπελεβέτης στη θέση του Τσόπελα.

48' Κίτρινη στον Αμπαδιωτάκη

47' Σέντρα Γεωργίεφ, λάθος Τσόπελα που έστρωσε τη μπάλα στον Καφαντάρη και αυτός με πλασέ το 1-2.

47' 1-2 η Κόρινθος

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, πρώτη αλλαγή η Καλαμάτα, ο Αντ. Καλογερόπουλος στην θέση του Τριανταφυλλάκη.

Παναρκαδικός - Μεσολόγγι 1-0

45' Τελείωσε 1-1 το πρώτο ημίχρονο. Πολύ καλό ματς, με τη μπάλα πάνω κάτω στο μεγαλύτερο διάστημα και τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές καλές επιθετικές προσπάθειες. Η Καλαμάτα προηγήθηκε με τον Αθανασόπουλο στο 9' και ο Γεωργίεφ ισοφάρισε στο 24'.

39' Κίτρινη στον Ντερτιλή

38' Κίτρινη στον Καφαντάρη

38' Στην Τρίπολη ο Παναρκαδικός προηγείται 1-0 του Μεσολογγίου με πέναλτι του Σκούφαλη στο 33'.

35' Στο Ναύπλιο, ο Πανναυπλιακός ισοφάρισε σε 1-1 τον Μεσσηνιακό.

32' Πάσα Καλαντζή στον Αθανασόπουλο που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά είχε υποδειχθεί σε θέση οφσάιτ.

27' Μεγάλη ευκαιρία η Κόρινθος, σουτ του Καφαντάρη που μπήκε μόνος από δεξιά, δύσκολη απόκρουση του Κολοβούρη σε κόρνερ.

26' Συνδυασμός Καραχάλιου - Καλαντζή, σουτ του Ρήγα, μπλόκαρε ο Αρχοντάκης.

25' Πρώτη κίτρινη στον Πούτση

24' 1-1 ο Γεωργίεφ. Κάθετη πάσα του Κερμενίδη, ο Γεωργίεφ πρόλαβε την έξοδο του Κολοβούρη και με πλασέ πέτυχε το 1-1. Ο Καραχάλιος έχασε την μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 και στην επόμεννη φάση ισοφάρισε η Κόρινθος.

23' Πολύ μεγάλη ευκαιρία η Καλαμάτα, ο Τσιμικλής έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Καραχάλιος βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή αλλά η κεφαλιά του ήταν κακή και έστειλε τη μπάλα άουτ.

21' Στο Ναύπλιο, ο Μεσσηνιακός προηγείται με 1-0 του Πανναυπλιακού με γκολ του Βασίλη Μπεγέτη στο 6'.

16' Πράγματι, πρώτη αλλαγή για την Κόρινθο, ο Αμπαδιωτάκης στη θέση του Μανιάτη που δεν μπορεί να συνεχίσει.

13' Χτύπησε ο Μανιάτης της Κορίνθου και μάλλον θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.

9' Ο Καλαντζής ξεκίνησε μια γρήγορη επίθεση, έκοψε στον Καραχάλιο και αυτός έβγαλε με μια την κάθετη πάσα στον Αθανασόπουλο, ο οποίος τρίπλαρε τον Αρχοντάκη και με πλασέ από πλάγια θέση σημάδεψε σωστά και πέτυχε το 1-0.

9' γκοοοοοολ 1-0 ο Αθανασόπουλος

2' Με αρκετές απουσίες η Καλαμάτα σήμερα ωστόσο η νίκη κρίνεται επιτακτική μετά την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΑΟ Βάρδας.

1' Εγινε η σέντρα στο Δημοτικό Στάδιο. Περίπου 1.000 θεατές στις εξέδρες ενώ στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 20 φίλοι της Κορίνθου.

Οι συνθέσεις των ομάδων...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κολοβούρης, Τσόπελας (56' Μπελεβέτης), Τριανταφυλλάκης (46' Αντ. Καλογερόπουλος), Καντούτσης (77' Σκαρλάτος), Ντία, Τσιμικλής, Καραχάλιος, Ρήγας, Αθανασόπουλος, Καλαντζής. Πούτσης.

ΚΟΡΙΝΘΟΣ Αρχοντάκης, Ντερτιλής, Φίλης, Λούβρης, Τσομπατζίδης, Σπυρόπουλος, Μανιάτης (16' λ.τ. Αμπαδιωτάκης - 70' Νούλας), Τσίτσης, Καφαντάρης, Κερμενίδης (78' Διαμαντόπουλος), Γεωργίεφ.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Παπαδόπουλος με βοηθούς τους Παπαδήμα, Τσιρίνη, όλοι από την Αχαϊα.

Την κίτρινη κάρτα έχουν δει οι Πούτσης, Καφαντάρης, Ντερτιλής, Αμπαδιωτάκης, Λούβρης

Στις 4.30 μ.μ. θα ξεκινήσει στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το ματς της Μαύρης Θύελλας με την Κόρινθο για την 2η αγωνιστική της Γ' εθνικής.