Κυριακή, 06 Νοέμβριος 2016 14:48

Η Καλαμάτα 1-0 τον Πάμισο έπιασε τον Μιλτιάδη στην κορυφή, έχασε ο Τσικλητήρας Πύλου

Η Καλαμάτα νίκησε 1-0 τον Πάμισο και έπιασε στην κορυφή της Α" τοπικής τον Μιλτιάδη ο οποίος έφερε ισοπαλία με το Διαβολίτσι. Στη Γ' εθνική ο Τσικλητήτας έχασε 2-1 από την Ερμιονίδα εκτός έδρας.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

4.55 μ.μ. ΤΕΛΙΚΌ Καλαμάτα - Πάμισος 1-0. ΤΕΛΙΚΟ Εθνικός - Αγρας 4-1, ΤΕΛΙΚΟ Μιλτιάδης - Διαβολίτσι 1-1. Η Καλαμάτα έπιασε τον Μιλτιάδη στην κορυφή

4.32. ΓΚΟΛ Ερμιονίδα - Πύλος 2-1, μείωσε η Μεσσηνιακή ομάδα. Πάντα στο 1-0 το Καλαμάτα - Πάμισος.

4.20 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Διαβολίτσι 1-1, ισοφαρίζουν με Παπαδόγιαννη οι φιλοξενούμενοι.

4.19 μ.μ. ΓΚΟΛ Εθνικός - Αγρας 4-1, με Μουρούσια που σκοράρει για τρίτη φορά στο ματς,

4.00 μ.μ. Δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ερμιονίδα - Πύλος 2-0

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Μιλτιάδης - Διαβολίτσι 1-0
Εθνικός Μελιγαλά- Τέλλος Άγρας 3-1

3.50 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Διαβολίτσι 1-0 με γκολ του Βέλλη στο 44'. ΓΚΟΛ Εθνικός - Αγρας 3-1 με Μουρούσια.

3.48 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Πάμισος 1-0 με τον Τσουλάκο στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου. Ημίχρονο 1-0 στο γήπεδο του Μεσσηνιακού.

3.44 μ.μ. ΓΚΟΛ Ερμιονίδα - Πύλος είναι 2-0 στην Γ' εθνική. Στην α' τοπική Εράνη - Κυπαρισσία 1-0 στο 43 με πέναλτι του Κόλλια ενώ Εθνικός - Αγρας 2-1, μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπουντά.

3.35 μ.μ. Πάντα στο 0-0 το Καλαμάτα - Πάμισος. Ο Πάμισος την πιο καλή στιγμή μέχρι τώρα με τον Λαθύρη στο 22'.

3.26 μ.μ. ΓΚΟΛ Αρφαρά - Αβία 2-0 με γκολ των Καραπετιάν και Σωτηρόπουλου.

3.22 μ.μ. ΓΚΟΛ Εθνικός Μελιγαλά - Τέλλος Αγρας 2-0 με γκολ του Μουρούσια.

3.20 μ.μ. ΓΚΟΛ Εθνικός Μελιγαλά - Τέλλος Αγρας 1-0 με γκολ του Καρύδη. Παραμένει το 0-0 στα υπόλοιπα ματς,

3.08 μ.μ. Οι θεατές στο γήπεδο του Μεσσηνιακού έχουν ξεπεράσει τους 600, ενώ βρίσκονται και φίλοι του Παμίσου στο γήπεδο. Εχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά η Καλαμάτα ενώ ο Πάμισος δείχνει διάθεση να πιέσει ψηλά.

3.05 μ.μ. Οι συνθέσεις των ομάδων στο γήπεδο του Μεσσηνιακού...

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κυριακόπουλος, Καλογερόπουλος, Λιόλιος, Καντούτσης, Μπαστακός, Μπεγέτης, Καλαντζής, Νάτσης, Αθανασόπουλος, Τσουλάκος, Νικολόπουλος.

ΠΑΜΙΣΟΣ Τρακάκης, Μπομπότσι, Κατσιβαρδέας, Δημητρακόπουλος, Μπερερής, Μωράκης, Γεωργιόπουλος, Λαθύρης, Τουρλίδας, Ηλιόπουλος, Μπίσα.

3 μ.μ. Σέντρα στα παιχνίδια.

2.55 μ.μ  Περίπου 300 θεατές αυτή την ώρα στο γήπεδο του Μεσσηνιακού όπου η Καλαμάτα θα φιλοξενήσιε τον Πάμισο. Δεύτερη με 16 βαθμούς η Καλαμάτα, τέταρτος με 13 βαθμούς ο Πάμισος. Ο πρωτοπόρος Μιλτιάδης (18 βαθμοί) θα υποδεχθεί το Διαβολίτσι ενώ στα Φιλιατρα έχει επίσης μεγάλο ματς ανάμεσα στην Εράνη και την τρίτη στην βαθμολογία Κυπαρισσία (14 βαθμοί). Το πρόγραμμα συμπληρώνουν οι αγώνες Αρφαρά - Αβία και Εθνικός - Τέλλος Αγρας.  Στην Γ' εθνική, ο Τσικλητήρας θα παίξει στην Ερμιονίδα ψάχνοντας το θετικό αποτέλεσμα.