Τετάρτη, 23 Νοέμβριος 2016 13:23

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Στα Αρφαρά την Κυριακή η Καλαμάτα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Από τον ουραγό Αστέρα Αρφαρών θα φιλοξενηθεί την Κυριακή η Καλαμάτα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Η "Μαύρη Θύελλα" θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες, ύστερα από την ισοπαλία με τον Μιλτιάδη προκειμένου να παραμείνει στην κορυφή και να διατηρήσει ή και να αυξήσει τη διαφορά από τους διώκτες της. Ο δεύτερος της βαθμολογίας Μιλτιάδης παίζει εντός έδρας το Σάββατο με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Καλαμάτας.  Στο γήπεδό της αγωνίζεται το Σάββατο και η τρίτη Αναγέννηση Παραλίας με την Εράνη, ενώ ο ισόβαθμός της Πανθουριακός θα παίξει με τον Α.Ο. Φαραί στο γήπεδο "Π. Μπαχράμης". 

Στην Α1 τοπική, οι πρωτοπόροι αγωνίζονται εκτός έδρας στην 9η αγωνιστική.

Η Σπερχογεία που οδηγεί την κούρσα παίζει το Σάββατο στο γήπεδό του Σουληναρίου με τον Χανδριναϊκό και η δεύτερη Ομόνοια την ίδια μέρα στη Μεσσήνη με τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 8η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο και η 7η στον δεύτερο όμιλο.

Στον πρώτο όμιλο, το Κοπανάκι, που βρίσκεται στην πρώτη θέση, θα υποδεχτεί το Σάββατο τον Παπαφλέσσα Αμφειας. Στον δεύτερο όμιλο, η πρωτοπόρος Μεθώνη αγωνίζεται την Κυριακή εκτός έδρας με το Βλαχόπουλο. 

Στη Γ' τοπική θα γίνει η 7η αγωνιστική με τον πρωτοπόρο Δαναό να παίζει την Κυριακή το μεσημέρι στον Κορδία με τον Παναθηναϊκό Καλαμάτας. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

 

Μιλτιάδης - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.

Αναγέννηση Παραλίας - Εράνη

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Α.Ε. Αβίας - Τέλλος Αγρας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Πανθουριακός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

 

Αστέρας Αρφαρών - Καλαμάτα

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Πάμισος - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Διαβολίτσι - Ανδρούσα

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Κυπαρισσία

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

 

Αίαντας - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Νέος Άρις - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Ασπρόχωμα

Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Σπερχογεία

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - Ομόνοια

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

 

Απόλλωνας Πεταλιδίουι - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

Δώριο - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

 

ΑΕΚ Καλαμάτας - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Διαγόρας Κοπανακίου - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

 

Θύελλα Μερόπης - Πανευαϊκός

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

ΑΕ Μάνη - Καλό Νερό

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Δόξα Καλαμάτας - Κεραυνός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Ρεπό: Ηρακλής Κυπαρισσίας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

 

Καλλιθέα - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

 

Πράσινα Πουλιά - Πατίστα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ..

Θύελλα Χαρακοπιού - Στενωσιά

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

ΑΟ Φυτειάς - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Μεθώνη

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

 

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

 

ΑΣ Φυτειάς  - Πανιώνιος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

 

Ερμής Καλ. - Βέργα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9.30 μ.μ.

Λέικα - Θησέας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 9.30 π.μ.

Δαναός - Παναθηναϊκός Καλ.

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

ΑΠΣ Αρις - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

 

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

 

Ικαρος - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ.

Ρεπό: Νέδουσα

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ