Δευτέρα, 28 Νοέμβριος 2016 20:16

ΧΩΡΑ - ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ 2-1: Το γύρισε... τούμπα στο β' ημίχρονο

Νίκη - ανάσα πήρε χθες ο Παπαφλέσσας που επικράτησε με 2-1 στη Χώρα του Ασπροχώματος και ξέφυγε από τις δύο τελευταίες θέσεις.

Η ομάδα του Δημήτρη Λίτσα έκανε μάλιστα ανατροπή στο σκορ στο β' ημίχρονο, με το νικητήριο τέρμα να μπαίνει στις καθυστερήσεις.

Ηταν ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις, σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο και μοιραία το ματς πήγε στη δύναμη και κέρδισε αυτός που το είχε περισσότερο ανάγκη.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 25' με κοντινό πλασέ του Φίλιου.

Στο 50' ο Καλογερόπουλος κέρδισε πέναλτι από τον Αναστασόπουλο και ο Εμμανουήλ από τα 11 βήματα έκανε το 1-1.

Στο 91' ο Καγιάς εκτέλεσε ένα φάουλ λίγο κάτω από το κέντρο, με την μπάλα να ξεγελά τον Γιαννακόπουλο και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-1, το οποίο πανηγυρίστηκε έξαλλα.

Το ματς σφύριξε ο Γεωργαντάς, με βοηθούς τους Βοσνάκη και Καυκά.

ΧΩΡΑ: Στασινόπουλος, Μαθιός, Κυριακόπουλος, Αϊβαλής (60' λ. τρ. Γρηγορόπουλος), Καγιάς, Σκουφάκης, Θ. Τσόπελας, Γκεβόρι, Ανεστόπουλος, Καλογερόπουλος (92' Κανελλόπουλος), Εμμανουήλ.

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ: Γιαννακόπουλος, Ντάσης, Ζαφειρόπουλος, Βεργόπουλος, Μπάκας, Αναστασόπουλος, Παπανικολόπουλος, Κουραμπάς (84' Σακκάς), Χατζηπαναγιώτης, Θεοδωρόπουλος (55' Α. Ηλιόπουλος), Φίλιος (75' Πολίτης).