Τετάρτη, 30 Νοέμβριος 2016 13:09

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει το Πανθουριακός - Αναγέννηση

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Δύο από τις πιο δυνατές και φιλόδοξες ομάδες της Α' τοπικής, ο Πανθουριακός και η Αναγέννηση Παραλίας θα ανταμώσουν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Ασπροχώματος.

Αμφότερες έχουν από 19 βαθμούς (και ένα ματς λιγότερο) και μοιράζονται την 3η θέση και το μεταξύ τους ματς ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής.

Την ίδια μέρα αγωνίζεται και η πρωτοπόρος Καλαμάτα στο Δημοτικό Στάδιο με με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Καλαμάτας, που έχει κόψει βαθμούς από Πάμισο και Μιλτιάδη. Ο 2ος της βαθμολογίας Μιλτιάδης έχει δύσκολο έργο, καθώς θα αντιμετωπίσει στο Μελιγαλά τον ανεβασμένο Εθνικό. Εκτός έδρας, με την Ανδρούσα παίζει την Κυριακή και ο 5ος Πάμισος. Ολα τα ματς αυτή την αγωνιστική στην Α' τοπική διεξάγονται Κυριακή με μοναδική εξαίρεση το Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας που θα γίνει το Σάββατο.

Στην Α1 τοπική οι πρωτοπόροι παίζουν στο γήπεδό τους στην 11η αγωνιστική. 

Η Σπερχογεία με το Νέο Αρι και η δεύτερη Ομόνοια με τον Παπαφλέσσα Χώρας.

Στη Β' τοπική, ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου φιλοξενείται από την τρίτη Α.Ε. Γαργαλιάνων στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής, ενώ στον 2ο όμιλο η Μεθώνη που οδηγεί την κούρσα υποδέχεται τα Πράσινα Πουλιά για την 8η αγωνιστική.

Στη Γ' τοπική θα διεξαχθεί η 8η αγωνιστική με τον Δαναό που οδηγεί την κούρσα, να παίζει εκτός με τη Βέργα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

 

Απόλλωνας Καλαμάτας - Α.Ε. Αβίας

 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

 

Καλαμάτα - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3 μ.μ.

Εράνη - Αστέρας Αρφαρών

Νέο γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Μιλτιάδης

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Πανθουριακός - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Ανδρούσα - Πάμισος

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Τέλλος Άγρας - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία - Διαβολίτσι

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

 

Μεσσηνιακός - Αίαντας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

 

Σπερχογεία - Νέος Άρις

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Ομόνοια - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

Απόλλωνας Πεταλιδίου - Δώριο

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

 

Ηρακλής Κυπαρισσίας -  ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Πανευαϊκός - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Καλό Νερό

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Κεραυνός - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

 

Παπαφλέσσας Αμφειας - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 11 π.μ.

Ρεπό: Δόξα Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

 

ΑΕ. Λογγάς- Στενωσιά

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Καλλιθέα

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Μεθώνη - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Βλαχόπουλο - ΑΣ Φυτειάς 

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

 

Πανιώνιος - ΑΟ Φυτειάς

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

Πατίστα - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

 

Νέστωρ Πύλου - Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

Βέργα - Δαναός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

 

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

 

Θησέας - Ερμής Καλαμάτας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 9.30 π.μ.

Νέδουσα - Ικαρος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Θύελλα Παραλίας - ΑΠΣ Αρις

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Ρεπό: Λέικα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ