Τετάρτη, 30 Νοέμβριος 2016 12:59

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδας

Η 1η ημέρα της 2η αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας διεξάγεται την Τρίτη (29/11). Δείτε τα αποτελέσματα των παιχνιδιών, αλλά και τις βαθμολογίες σε κάθε όμιλο.

Ημέρα Κυπέλλου η Τρίτη (29/11), οπότε και ξεκίνησε η 1η ημέρα της 2η αγωνιστικής των ομίλων. Ο Πλατανιάς για τον 2ο όμιλο επικράτησε 1-0 της Σπάρτης, ενώ για τον 4ο όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε 1-0 του Αγροτικού στον Εύοσμο και προκρίθηκε στους "16".

Στον 5ο όμιλο, Άρης και Αστέρας Τρίπολης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3, ενώ στο άλλο παιχνίδι του γκρουπ, ο Αιγινιακός νίκησε 0-1 τη Βέροια και την απέκλεισε από τη συνέχεια του θεσμού.

 

Πρόγραμμα και αποτελέσματα:

1ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

 

ΑΕΛ - Πανελευσινιακός (15:00, AEL FC Arena)

 

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

 

Τρίκαλα – ΠΑΟΚ (17:15, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

 

2ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

 

Πλατανιάς – Σπάρτη 1-0 (51' Γουνδουλάκης)

 

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

 

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός (19:30, Γήπεδο Περιβολίων)

 

3ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

 

Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης (17:15, Καυτανζόγλειο Στάδιο

 

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός (19:30, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

 

4ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

 

Αγροτικός Αστ. - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1 (40' Δώνης)

 

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

 

Ξάνθη – Καλλονή (15:00, Ξάνθη Arena)

 

5ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

 

Άρης - Αστέρας Τρίπολης 3-3 (25' Μπαργκάν, 85'-87' Τάτος/14' Μάσα, 29' Ιωαννίδης, 72' Τσιλιανίδης)

 

Βέροια – Αιγινιακός 0-1 (84' Ζούρκος)

 

6ος όμιλος

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

 

Αν. Καρδίτσας – ΑΕΚ (19:30, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

 

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

 

Κέρκυρα – Λαμία (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

 

7ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

 

Παναιτωλικός – Πανθρακικός (15:00, Γήπεδο Παναιτωλικού)

 

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

 

Καλλιθέα – Ατρόμητος (17:15, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

 

8ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

 

Κισσαμικός – Πανιώνιος (17:15, Μάλεμε)

 

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

 

Λεβαδειακός – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)

 

Οι βαθμολογίες των ομίλων

1ος όμιλος

1. Τρίκαλα 3

 

2. ΠΑΟΚ 3

 

3. ΑΕΛ 0

 

4. Πανελευσινιακός 0

 

2ος όμιλος

1. Ολυμπιακός 3 (3-0)

 

2. Σπάρτη 3 (4-0)

 

3. Πλατανιάς 3 (1-3)

 

4. ΑΟ Χανιά 0 (0-4)

 

3ος όμιλος

1. Απόλλων Σμύρνης 3

 

2. Παναθηναϊκός 1

 

3. Ηρακλής 1

 

4. ΟΦΗ 0

 

4ος όμιλος

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (2-0)

 

2. Αγροτικός Αστέρας 3 (2-2)

 

3. Ξάνθη 0 (0-1)

 

4. Καλλονή 0 (1-2)

 

5ος όμιλος

1. Αστέρας Τρίπολης 4 (4-3)

 

2. Άρης 4 (6-3)

 

3. Αιγινιακός 3 (1-3)

 

4. Βέροια 0 (0-2)

 

6ος όμιλος

1. ΑΕΚ 3

 

2. Λαμία 3

 

3. Κέρκυρα 0

 

4. Αναγέννηση Καρδίτσας 0

 

7ος όμιλος

1. Πανθρακικός 3

 

2. Ατρόμητος 3

 

3. Παναιτωλικός 0

 

4. Καλλιθέα 0

 

8ος όμιλος

1. Κισσαμικός 3

 

2.Λεβαδειακός 1

 

3. Πανιώνιος 1

 

4. Πανσερραϊκός 0

 

Πηγή: sport24.gr

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ