Δευτέρα, 05 Δεκέμβριος 2016 19:42

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Στην κορυφή των ομίλων Α.Ε. Μάνης και Μεθώνη

Γράφτηκε από τον

Η ΑΕ Μάνης ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β' τοπικής μετά τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής.

Η ομάδα της Μάνης νίκησε τον Κεραυνό με 2-0 εκτός έδρας και πέρασε πρώτη καθώς εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία που έφερε ο Διαγόρας Κοπανακίου με την ΑΕ Γαργαλιάνων εκτός έδρας.

Στον 2ο όμιλο η Μεθώνη πήρε ένα ακόμη τρίποντο καθώς νίκησε με 2-0 τα Πράσινα Πουλιά εντός έδρας και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αυξάνοντας μάλιστα την διαφορά του από την Θύελλα Χαρακοπιού που έχασε στην Καλαμάτα από τον Πατίστα.

Αναλυτικά τα αποτέλεσμα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική και στους δύο ομίλους έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(9η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πλατύ - Καλό Νερό 3-1

Πανευαϊκός - Αστέρας Βαλύρας 2-1

Κεραυνός - ΑΕ Μάνης 0-2

Παπαφλέσσας Αμφειας - Θύελλα Μερόπης 5-2

ΑΕ Γαργαλιάνων - Διαγόρας Κοπανακίου 1-1

Ηρακλής Κυπ.  -  ΑΕΚ Καλ. 3-1

Ρεπό: Δόξα Καλ.

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 9 αγώνες)

1. ΑΕ Μάνης    24-7    19

2. Κοπανάκι    15-2    18

3. Πλατύ    12-7    16

4. ΑΕ Γαργαλιάνων    12-8    15

5. Ηρακλής Κυπ.    14-9    14

-. Άμφεια     17-14    14

7. Βαλύρα    10-9    13

8. Πανευαϊκός    8-13    11

9. Καλό Νερό    9-20    10

10. Κεραυνός    9-12    9

11. ΑΕΚ Καλ.    7-18    4

-. Δόξα    8-13    4

13. Θύελλα Μ.    6-19    1

• Η Δόξα έχει -2 βαθμούς

• Έχουν κάνει το ρεπό τους ΑΕΚ Καλαμάτας, Διαγόρας Κοπανακίου, Θύελλα Μερόπης, Αστέρας Βαλύρας, Πανευαϊκός, Παπαφλέσσας Αμφειας, ΑΕ Γαργαλιάνων, Ηρακλής Κυπαρισσίας, Δόξα.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(10-11 Δεκεμβρίου)

Πανευαϊκός - Ατρόμητος Πλατύ

Καλό Νερό -  Κεραυνός

Αστέρας Βαλύρας - Παπαφλέσσας Αμφειας

Θύελλα Μερόπης - ΑΕ Γαργαλιάνων

Δόξα Καλ. - ΑΕΚ Καλ.

Διαγόρας Κοπανακίου - Ηρακλής Κυπ.

Ρεπό: ΑΕ Μάνης

 

 

2ος όμιλος

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

(8η αγωνιστική)

Βλαχόπουλο - ΑΣ Φυτειάς 0-1

Πανιώνιος - ΑΟ Φυτειάς 3-1

Μεθώνη - Πράσινα Πουλιά 2-0

Ακαδ. Παμίσου - Καλλιθέα 0-1

Πατίστα - Θύελλα Χαρακοπιού 2-1

Λογγά - Στενωσιά 2-3

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 8 αγώνες)

 

1. Μεθώνη    14-1    20

2. Θύελλα Χ.    15-9    14

3. Πανιώνιος    15-10    14

-. Στενωσιά    11-12    14

5. ΑΟ Φυτειάς    9-5    12

-. ΑΣ Φυτειάς    18-16    12

7. Πράσινα Π.    10-7    10

8. Καλλιθέα    7-7    11

9. Πατίστα    10-15    9

-. Λογγά    13-13    9

11. Βλαχόπουλο    6-11    6

12. Ακ. Πάμισος    5-27    0

• Ο Α.Ο. Φυτειάς έχει -2 βαθμούς

• Ένα ματς λιγότερο έχουν ΑΣ Φυτειάς, Πανιώνιος.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

(10-11 Δεκεμβρίου)

ΑΣ Φυτειάς  - ΑΟ Φυτειάς

Πράσινα Πουλιά - Βλαχόπουλο

Καλλιθέα - Πανιώνιος

Θύελλα Χαρακοπιού - Μεθώνη

Στενωσιά - Ακαδ. Παμίσου

 

Λογγά - Πατίστα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ