Τρίτη, 06 Δεκέμβριος 2016 18:22

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός με Εράνη την Κυριακή η Καλαμάτα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εκτός με Εράνη την Κυριακή η Καλαμάτα

Στα Φιλιατρά θα αγωνιστεί την Κυριακή η πρωτοπόρος της Α' τοπικής Καλαμάτα με αντίπαλο την Εράνη, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' τοπικής.

Επίσης την Κυριακή θα διεξαχθεί στο Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, το ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής ανάμεσα στον Πάμισο και την Κυπαρισσία. Στη Α1 τοπική για την 11η αγωνιστική η πρωτοπόρος Σπερχογεία θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Αίαντα, την προσεχή Κυριακή στις 6 μ.μ.Στη Β' τοπική για τον 1ο όμιλο θα διεξαχθούν τα ματς της 10ης αγωνιστικής και στο 2ο όμιλο της 9ης αγωνιστικής.

Για την Γ' κατηγορία θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις της 9ης αγωνιστικής. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του ερχόμενου Σαββατοκύριακου 10 και 11 Δεκεμβρίου έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

 

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο ΚΤΕΛ, "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Μιλτιάδης - Ανδρούσα

Γήπεδο Πύργου, 3 μ.μ.

Αναγέννηση Παραλίας - Τέλλος Άγρας

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Απόλλων Καλαμάτας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

 

Εράνη - Καλαμάτα

Γήπεδο Νέο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Πανθουριακός

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

Πάμισος - Κυπαρισσία

Δημοτικό στάδιο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Α.Ο. Διαβολιτσίου - Α.Ε. Αβίας

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

 

Ασπρόχωμα - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

Νέος Άρις - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Ηρακλής Καλ.

Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Πεταλίδι

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

 

Ακρίτας Κορώνης - Ομόνοια

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Δώριο - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Αίας - Σπερχογεία

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

 

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

 

Διαγόρας Κοπανακίου - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Δόξα Καλ. - ΑΕΚ Καλ.

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Πανευαϊκός - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

 

Θύελλα Μερόπης - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Καλό Νερό -  Κεραυνός

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

 

Θύελλα Χαρακοπιού - Μεθώνη

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Καλλιθέα - Πανιώνιος

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

 

Α.Σ. Φυτειάς  - Α.Ο. Φυτειάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Α.Ε. Λογγάς - Α.Ο. Πατίστα

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Στενωσιά - Ακαδημία Παμίσου

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά - Βλαχόπουλο

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 

 

Νέστωρ Πύλου - Βέργα

Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου

 

Ερμής Καλ. - Α.Ο. Λαίικων

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 9.30 π.μ.

Παναθηναϊκός - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

Α.Σ. Δαναός - Θησέας

Αθλητικό κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

ΑΠΣ Αρις - Νέδουσα

 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ