Πέμπτη, 15 Δεκέμβριος 2016 14:14

ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Επανήλθε στις νίκες και θέλει θετικό φινάλε στην Κυπαρισσία

Χρειάστηκε να περάσουν πέντε αγωνιστικές για να επανέλθει στις νίκες ο Μιλτιάδης. Οι "μελανόλευκοι" πήραν το τρίποντο κόντρα στην Ανδρούσα, ανατρέποντας μάλιστα το σκορ και διατηρήθηκαν ψηλά στη βαθμολογία.

Αυτό που κρατούν στον Μιλτιάδη, πέραν της νίκης, είναι η εμφάνιση στο πρώτο 30λεπτο του β' ημιχρόνου που έβαλαν δύο γκολ και είχαν 2-3 καλές ευκαιρίες.

Προβληματίζει πάντως η εικόνα της ομάδας στο α' ημίχρονο, που απέχει πολύ από αυτό που είχε δείξει ο Μιλτιάδης στις 6 πρώτες αγωνιστικές.

Η ομάδα του Κώστα Στυλιανόπουλου προετοιμάζεται πλέον για το εκτός έδρας ματς της Κυριακής με την Κυπαρισσία, που είναι το τελευταίο για το 2016.

Μια αναμέτρηση με αυξημένο βαθμό δυσκολίας, όπου ο Μιλτιάδης καλείται να αποδείξει ότι δίκαια βρίσκεται στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Απόντες θα είναι και πάλι οι Καραμπότσος και Ταχίρι λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, με τις λύσεις στα χέρια των Στυλιανόπουλου - Σουρέλη να είναι λιγοστές.