Σάββατο, 21 Ιανουάριος 2017 12:19

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Εκτός με Πανιώνιο δοκιμάζεται η Μεθώνη - Στη Βαλύρα η Μάνη

Γράφτηκε από τον

Με την 14η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο και την 12η στον δεύτερο όμιλο θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής. 

Στον 1ο όμιλο η πρωτοπόρος Α.Ε. Μάνης (28 βαθμοί) θα φιλοξενηθεί από τον 7ο της βαθμολογίας Αστέρα Βαλύρας ενώ η δεύτερη ΑΕ Γαργαλιάνων (27 βαθμοί) θα υποδεχθεί τον Ατρόμητο Πλατύ (20 βαθμοί). 

Το ματς που ξεχωρίζει όμως είναι αυτό του 2ου ομίλου ανάμεσα στον τρίτο Πανιώνιο (20 βαθμοί) και την πρωτοπόρο Μεθώνη (27 βαθμοί) η οποία είναι μια από τις δύο ομάδες που παραμένουν αήττητες στα τοπικά πρωταθλήματα της Μεσσηνίας (η άλλη είναι ο Θησέας στην Γ' τοπική). 

Ο δεύτερος Α.Σ. Φυτειάς (21 βαθμοί) παίζει εκτός με τη Θύελλα Χαρακοπιού (20 βαθμοί), που μοιράζεται την τρίτη θέση με τον Πανιώνιο, σε ένα ακόμη σημαντικό παιχνίδι με έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων  έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

ΑΕ Γαργαλιάνων - Ατρόμητος Πλατύ 

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Τουρλομούσης, Μανιατέας, Καύκας

Κεραυνός - Διαγόρας Κοπανακίου 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Γεωργαντάς, Σταύρου, Ε. Τσαούση

Πανευαϊκός - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Ρέκκας, Παναγιωτόπουλος, Μπασιλάρης

 

Κυριακή 

Καλό Νερό - Θύελλα Μερόπης 

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Τσίρμπας, Τζιαμουράνης, Βανικιώτης

Παπαφλέσσας Αμφειας - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Κασκάνης, Κομπιλίρης, Παπαϊωάννου

Αστέρας Βαλύρας - ΑΕ Μάνης 

Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Ρηγόπουλος, Ρηγόπουλου

Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμάτας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 

Βλαχόπουλο - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Σκόρδος, Σταυρόπουλος, Γαλακούτης

Καλλιθέα - Στενωσιά

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Λάμιας, Νιάρχος, Κυριόπουλος

 

Κυριακή

ΑΟ Φυτειάς - Πατίστα

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Νίκας, Ταβουλαρέας, Κομπιλίρης

Πανιώνιος - Μεθώνη

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

Καρβούνης, Μανιατέας, Ρουμελιώτης

Πράσινα Πουλιά - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Τάγαρης, Μπότη

Θύελλα Χαρακοπιού - ΑΣ Φυτειάς 

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

 

Ταβουλαρέας, Τζεμαλάι, Νιάρχος 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ