Τετάρτη, 01 Φεβρουάριος 2017 13:22

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πάμισος - Πανθουριακός

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεχωρίζει το ντέρμπι Πάμισος - Πανθουριακός

Στη Μεσσήνη θα διεξαχθεί την Κυριακή το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής στην Α' τοπική.

Ο 4ος της βαθμολογίας Πάμισος θα υποδεχτεί στις 3 το μεσημέρι τον 2ο και φορμαρισμένο Πανθουριακό, ενώ η πρωτοπόρος της Α' τοπικής Καλαμάτα θα είναι τυπικά φιλοξενούμενη στο ματς με τον Απόλλωνα Καλαμάτας. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει και τριφυλιακό ντέρμπι στα Φιλιατρά, ανάμεσα στην Εράνη και τον Μιλτιάδη.

Στην Α1 τοπική,  Ομόνοια και Σπερχογεία ισοβαθμούν πλέον στην πρώτη θέση και αγωνίζονται εντός έδρας την 17η αγωνιστική. Η Ομόνοια θα φιλοξενήσει τον ουραγό Νέο Αρι και η Σπερχογεια τον 5ο (μαζί με τον Ηρακλή Καλαμάτας) Ακρίτα Κορώνης. Πολύ σημαντικό ματς για την 3η θέση που οδηγεί στην άνοδο,  είναι το Ασπρόχωμα - Αίαντας, ενώ στη μάχη της παραμονής ξεχωρίζει το Απόλλωνας Πεταλιδίου - Ολυμπιακός Ανάληψης. 

Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 16η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο και η 14η αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο. 

Στον 1ο όμιλο η Α.Ε. Μάνης που οδηγεί την κούρσα έχει δύσκολο έργο, μιας και θα φιλοξενηθεί την Κυριακή από τον τρίτο Παπαφλέσσα Αμφειας. 

Στον δεύτερο όμιλο η πρωτοπόρος Μεθώνη παίζει εκτός με την 7η Καλλιθέα. 

Το πρωτάθλημα της Γ' τοπικής, όπου στην κορυφή βρίσκονται Θησέας και Δαναός, θα συνεχιστεί με την 15η αγωνιστική.  Ο Θησέας παίζει με τον 6ο Παναθηναϊκό Καλαμάτας και ο Δαναός με την 5η Νέδουσα. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

A' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου

 

Ανδρούσα - Α.Ο. Φαραί 

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Αστέρας Αρφαρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου

 

Απόλλωνας Καλαμάτας - Καλαμάτα

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3 μ.μ.

Κυπαρισσία - Αβία

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Τέλλος Άγρας - Διαβολίτσι 

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Πάμισος - Πανθουριακός

Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Μελιηαλά, 3 μ.μ.

Εράνη - Μιλτιάδης

Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου

 

Σπερχογεία - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Αίας 

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου

 

Απόλλωνας Πεταλιδίου  - Ολυμπιακός Ανάληψης

Γήπεδο Πεταλιδίου, 3 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.

Ομόνοια - Νέος Άρις 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Δώριο - Μεσσηνιακός

Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Ηρακλής Καλαμάτας. - Χανδριναϊκός 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου

 

ΑΕ Γαργαλιάνων - Δόξα Καλαμάτας

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.

Ηρακλής Κυπαρισσίας - Ατρόμητος Πλατύ 

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Κεραυνός - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου

 

Παπαφλέσσας Αμφειας - ΑΕ Μάνης

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 11 π.μ.

Πανευαϊκός - Καλό Νερό

Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

 

Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου

 

ΑΕΚ Καλαμάτας - Διαγόρας Κοπανακίου 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3 μ.μ.

Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου

 

Πράσινα Πουλιά - Πανιώνιος 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Καλλιθέα - Μεθώνη 

Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.

Θύελλα Χαρακοπιού - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.

Στενωσιά - Πατίστα 

Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου

 

ΑΟ Φυτειάς - Βλαχόπουλο 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

ΑΕ. Λογγάς - ΑΣ Φυτειάς 

Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου

Θύελλα Παραλίας - Νέστωρ Πύλου 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου

 

Ερμής Καλ. - Ικαρος 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 11 π.μ.

Λέικα - ΑΠΣ Αρις 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.,μ.

Θησέας - Παναθηναϊκός Καλαμάτας

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3 μ.μ.

 

Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου

 

Νέδουσα - Δαναός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5.30 μ.μ.

Ρεπό: Βέργα 

 

 

 

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ