Κυριακή, 12 Φεβρουάριος 2017 15:19

Ηττα για Τσικλητήρα στη Γ' εθνική, νίκη για Καλαμάτα στην Α' τοπική, τα αποτελέσματα

Ο Τσικλητήρας Πύλου γνώρισε εντός έδρας ήττα από το Φωστήρ με 1-2 για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής, παραμένει ωστόσο πέντε βαθμούς πάνω από την τελευταία θέση που οδηγεί σε υποβιβασμό. Στην Α' τοπική μια ακόμη νίκη πέτυχε η Καλαμάτα.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Εράνη 4-1
Αστέρας Αρφαρών - Εθνικός Μελιγαλά 0-3 α.α.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

5.24 μ.μ. Τελικό Καλαμάτα - Αβία 2-0. Τελικό Ολυμπιακός - Εράνη 4-1. Τελικό Μιλτιάδης - Πανθουριακός 1-1. Πάμισος - Αγρας 3-0 τελικό.

5.23 μ.μ. ΓΚΟΛ Αναγέννηση - Ανδρούσα 3-1 με Μουλιάτο στο 90' Τελικό Αναγέννηση - Ανδρούσα 3-1.

5.23 μ.μ. ΓΚΟΛ Η Εράνη με Νικολακόπουο, Ολυμπιακός - Εράνη 4-1.

5.14 μ.μ. ΓΚΟΛ Η Καλαμάτα με Καντούτση στο 85'. Καλαμάτα - Αβία 2-0.

5.01 μ.μ. ΓΚΟΛ  Ολυμπιακός - Εράνη 4-0 με Πολυμενέα στο 63'.

4.57 μ.μ. Δοκάρι ο Διαμαντόπουλος για το Μιλτιάδη στο 70'. Μιλτιάδης - Πανθουριακός παραμένει το 1-1.

4.54 μ.μ. ΓΚΟΛ   Μιλτιάδης - Πανθουριακός 1-1 με τον Βέλλη να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους.

Τελικό Πύλος - Φωστήρας 1-2.

4.52 μ.μ. Δέχεται γκολ η Πύλος στο 92',  Τσικλητήρας - Φωστήρας 1-2 στο 92'.

5.49 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Τελλος Αγρας 3-0 με Κατσιβαρδέα στο 56'.

4.37 μ.μ. Στην Α1 τοπική Κορώνη - Μικρομάνη 1-2.

4.32 μ.μ. Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα ματς της Α' τοπικής, στην Πύλο το ματς μπαίνει στο τελευταίο δεκάλεπτο, Τσικλητήρας και Φωστήρας είναι στο 1-1.

4.26 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Πάμισος με Λαθύρη. Πάμισος - Τέλλος Αγρας 2-0 ημίχρονο, Ημίχρονο Αναγέννηση - Ανδρούσα 2-1, ημίχρονο Μιλτιάδης - Πανθουριακός 0-1. Παραμένει το 1-1 στην Πύλο. Τσικλητήρας - Φωστήρας 1-1 στο 75' χωρίς φάσεις το ματς μετά την ισοφάριση των φιλοξενούμενων.

4.24 μ.μ. ΓΚΟΛ  ο Ολυμπιακός πετυχαίνει το 3-0 με τον Μαρούδα. Ολυμπιακός - Εράνη 3-0 στο ημίχρονο.

4.17 μ.μ. ημίχρονο Καλαμάτα - Αβία 1-0.

4.17 μ.μ. Εχασε πέναλτι η Εράνη με τον Κώτσο, έτσι παραμένει το Ολυμπιακός - Εράνη 2-0.

4.17 μ.μ. ΓΚΟΛ στο ματς Αναγέννεηση - Ανδρούσα, Η Ανδρούσα αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 με τον Βλαχόπουλο αλλά δύο λεπτά μετά στο 43΄ο Αργυρόπουλος πέτυχε το 2-1 για την Αναγέννηση.

4.07 μ.μ. Ισοφαρίζει ο Φωστήρας στην Πύλο με τον Μίτκα στο 51'. Πύλος - Φωστήρας 1-1.

3.59 μ.μ. ΓΚΟΛ Αναγέννηση - Ανδρούσα 1-0 με Μουλιάτο.

3.58 μ.μ. ΓΚΟΛ Ολυμπιακος - Εράνη 2-0 με γκολ του Μαρούδα.

3.53 μ.μ. Ημίχρονο στην Πύλο, Τσικλητήρας - Φωστήρας 1-0.

3.53 μ.μ. ΓΚΟΛ Ολυμπιακός - Εράνη 1-0 με αυτογκόλ του Φουντά.

3.49 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Τέλλος Αγρας 1-0 με Ηλιόπουλο.

3.46 μ.μ. ΓΚΟΛ Καλαμάτα - Αβία 1-0 με γκολ του Τσουλάκου.

3.40 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Πανθουριακός 0-1 με γκόλ του Πανταζή

3.33 μ.μ. Δοκάρι η Καλαμάτα με τον Τσουλάκο στο 2' του αγώνα με την Αβία.

3.30 μ.μ. Ξεκίνησαν και τα ματς της Α' τοπικής ενώ παραμένει το 1-0 στην Πύλο για τον Τσικλητήρα, στο ματς με τον Φωστήρα που άρχισε στις 3 μ.μ. για την Γ' εθνική.

3.15 μ.μ. ΓΚΟΛ από τα αποδυτήρια ο Τσικλητήρας προηγείται 1-0 με γκολ του Ρούσση στο 4' με κεφαλιά. Το ματς στην Πύλο ξεκίνησε στις 3 μ.μ. ενώ τα ματς της Α' τοπικής αρχίζουν στις 3.30 μ.μ.