Σάββατο, 18 Φεβρουάριος 2017 19:24

Ελαμψε ο Παναθηναϊκός στην Τρίπολη, 0-5 τον Αστέρα

Ενας εντυπωσιακός Παναθηναϊκός εμφανίστηκε σήμερα στην Τρίπολη και συνέτριψε με 5-0 τον Αστέρα. Οι "πράσινοι" τελείωσαν το ματς από το πρώτο 10λεπτο όταν και σκόραραν δύο φορές με Κλωναρίδη και Μπέργκ, ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν ήδη 0-4, με δύο γκολ ακόμη από Μολέντο και Εμποκού. Το β' μέρος ήταν τυπική διαδικασία και ο επίλογος γράφτηκε στο 83' με ένα ακόμη τέρμα από τον Μπουμπάλ.

Τέλος του αγώνα, Αστέρας - Παναθηναϊκός 0-5

83' Σέντρα Βλαχοδήμου, καρφωτή κεφαλιά Μπεργκ απέκρουσε ο Ντοναρούμα και στην επαναφορά ο Μπουμάλ με δυνατό σουτ έγραψε το 0-5.

80' Βγαίνει χειροκροτούμενος ο Κουρμπέλης και στη θέση του ο Ρέις για τον Παναθηναϊκό.

Συνεχίζει με δέκα παίκτες ο Αστέρας, καθώς  τραυματίστηκε ο Ιγκόρ και οι γηπεδούχοι έχουν ολοκληρώσει τις αλλαγές.

Το παιχνίδι έχει κριθεί από το πρώτο ημίχρονο και ήδη αρκετοί φίλαθλοι των γηπεδούχων αποχωρούν από το γήπεδο.

73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Πίσπας στη θέση του Κλωναρίδη.

67' Ο Μπεργκ βρίσκεται τετ α τετ με τον Ντοναρούμα και πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

65' Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Αστέρας. Ο Ιγκόρ στη θέση του Μάσα.

62' Ο Μάσα από το κέντρο δοκίμασε κάτι φιλόδοξο να κρεμάσει τον Βλαχοδήμο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Εχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος.

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ συμπληρώσαμε 58 λεπτά.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Π, Βλαχοδήμος στη θέση του Εμποκού. Και για τον Aστέρα ο Τσιλιανίδης στη θέση του Φαρίνια.

Ο ρέφερι Κομίνης σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου, με τους φίλους του Αστέρα να αποδοκιμάζουν τους παίκτες τους και τον Ελευθερόπουλο για την εμφάνιση σε αυτό το 45 λεπτο.

38' Ο Μπεργκ τροφοδότησε τον Κλωναρίδη στην πλάτη της άμυνας, που σούταρε άουτ από το κάθετο.

38' O Eμποκού βγαίνει στην πλάτη της άμυνας από αριστερά και πλασάρει το Ντοναρούμα γράφοντας το 0-4. Ασταμάτητος ο Παναθηναϊκός πραγματοποιεί το καλύτερο φετινό ημίχρονο.

37' Ο Μπεργκ βγαίνει τετ α τετ με τον Ντοναρούμα που αποκρούει και κρατά το 0-3.

36' Σουτ Τσουκάλα έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

30' Φάουλ Εμποκού, ο Μολέδο πετάχθηκε στην καρδιά της άμυνας και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-3.

17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Καλτσάς με συρτή σέντρα από δεξιά βρήκε στην περιοχή τον Μανιά, ο οποίος πλάσαρε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό που δείχνει να "καθαρίζει" από νωρίς το ματς.

9' Κάθετη πάσα αυτή τη φορά από τον Εμποκού, ο Μπεργκ πλασάρει άψογα στο τετ α τετ τον Ντοναρούμα και κάνει το 0-2.

7' Κάθετη Μπουμάλ στον Κλωναρίδη, ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι και 0-1.

4' Σέντρα Χουλτ από αριστερά, πλασέ στην κίνηση Μπεργκ άουτ.

3' Ο Μπεργκ πλασάρει υπό την πίεση του Σελίν άουτ από το κάθετο και ενώ φάνηκε να υπάρχει κράτημα στον Σουηδό επιθετικό του Παναθηναϊκού.

Ξεκίνησε το ματς.

Χωρίς οπαδούς του Παναθηναϊκού το ματς, μετά την απαγόρευση της αστυνομίας για μετακίνησή τους στην Τρίπολη.

Ο κ. Μποροβήλος βράβευσε τον Κουρμπέλη για την προσφορά του.

Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Ντοναρούμα, Δημούτσος, Χαμντανί (22' l.tr. Xάιντουτσουκ), Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Καλτσάς, Μάσα, Φαρίνια, Μανιάς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Οδ. Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Εμποκού, Μπουμάλ, Κουρμπέλης, Κλωναρίδης, Ζέκα, Μπεργκ.

Καλησπέρα σας. Το Notosport βρίσκεται στην Τρίπολη και θα σας μεταφέρει ζωντανά το ματς του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναθηναϊκό.