Τετάρτη, 01 Μάρτιος 2017 13:34

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Eπιστροφή στη δράση

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Μετά τη διακοπή λόγω των Αποκριών, τα τοπικά πρωταθλήματα αρχίζουν και πάλι το Σαββατοκύριακο.

Στην Α' τοπική η πρωτοπόρος Καλαμάτα θα υποδεχθεί τον φορμαρισμένο Α.Ο. Φαραί στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής. Η "Μαύρη Θύελλα" έχει αποκτήσει σημαντική διαφορά από τους διώκτες της και με νίκη θα βρεθεί πιο κοντά στον τίτλο.

Εντός έδρας αγωνίζεται και η δεύτερη της βαθμολογίας Αναγέννηση Παραλίας με αντίπαλο την Α.Ε. Αβίας, ενώ ο τρίτος Πανθουριακός θα παίξει στο Μελιγαλά με τον Εθνικό και ο τέταρτος Πάμισος στη Μεσσήνη με το Διαβολίτσι.

Στην Α1 τοπική ξεχωρίζει η σαββατιάτικη αναμέτρηση ανάμεσα στο 4ο της βαθμολογίας Ασπρόχωμα και τον 5ο Ηρακλή Καλαμάτας. Οι πρωτοπόροι παίζουν  εντός έδρας στην 20ή αγωνιστική.. Η Ομόνοια θα φιλοξενήσει το Δώριο και η Σπερχογεία τον Αστέρα Μικρομάνης, ενώ ο τρίτος Αίαντας θα παίξει στο γήπεδο "Π. Μπαχράμης" με τον Ολυμπιακό Ανάληψης. 

Στη Β' τοπική θα διεξαχθεί η 19η αγωνιστική στον πρώτο όμιλο και η 17η στον δεύτερο όμιλο.

Στον πρώτο όμιλο στην κορυφή βρίσκεται η Α.Ε. Μάνης, η οποία θα υποδεχτεί το Σάββατο την 8η Δόξα Καλαμάτας.  Η Μεθώνη που οδηγεί την κούρσα στον 2ο όμιλο, θα φιλοξενηθεί την Κυριακή από τον 5ο Α.Σ. Φυτειάς. 

Στη Γ' τοπική ο πρωτοπόρος Δαναός παίζει εκτός με τον 5ο Παναθηναϊκό Καλαμάτας για την 18η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 4 Μαρτίου

 

Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ε. Αβίας

Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, 3, 3.30 μ.μ.

Μιλτιάδης - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Μαρτίου

 

Καλαμάτα - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Πάμισος - Διαβολίτσι

Γήπεδο Μεσσήνης, 3.30 μ.μ.

Εράνη - Ανδρούσα

Γήπεδο Φιλιατρών, 3.30 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Πανθουριακός

Γήπεδο Μελιγαλά, 3.30 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 4 Μαρτίου

 

Νέος Άρις - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Αριος, 3.30 μ.μ.

Μεσσηνιακός - Απόλλωνας Πεταλιδίου

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 3.30 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Ηρακλής Καλαμάτας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Αίας - Ολυμπιακός Ανάληψης 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Μαρτίου

 

Ακρίτας Κορώνης - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Κορώνης, 3.30 μ.μ.

Σπερχογεία - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.

Ομόνοια - Δώριο 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

 

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 4 Μαρτίου

 

Αστέρας Βαλύρας - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Βαλύρας, 3.30 μ.μ.

ΑΕ Μάνης - Δόξα Καλαμάτας

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3.30 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Αρφαρών, 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Μαρτίου

 

Κεραυνός - ΑΕ Γαργαλιάνων 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

Πανευαϊκός - ΑΕΚ Καλαμάτας

Γήπεδο Ανδρούσας, 3.30 μ.μ.

Καλό Νερό - Ηρακλής Κυπαρισσίας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3.30 μ.μ.

Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 4 Μαρτίου

 

Πράσινα Πουλιά - Στενωσιά 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Μαρτίου

 

Καλλιθέα - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Μεθώνης, 12 μ.

ΑΟ Φυτειάς -  Α.Ε. Λογγάς 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12.30 μ.μ.

Πανιώνιος - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 3.30 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Πατίστα 

Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

ΑΣ Φυτειάς  - Μεθώνη 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 6.30 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 4 Μαρτίου

 

Νέστωρ Πύλου - ΑΠΣ Αρις 

Γήπεδο Σουληναρίου, 3.30 μ.μ.

Θησέας - Λέικα

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 3.30 μ.μ.

 

Κυριακή 5 Μαρτίου

 

Παναθηναϊκός Καλαμάτας. - Δαναός 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 10 π.μ.

Βέργα - Ερμής Καλ. 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10 π.μ.

Θύελλα Παραλίας. - Ικαρος

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

 

Ρεπό: Νέδουσα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ