Κυριακή, 12 Μάρτιος 2017 15:11

Η Καλαμάτα 1-0 στη Μεσσήνη, ήττα του Τσικλητήρα (3-0) από Παναχαϊκή

Ο Τσικλητήρας Πύλου άντεξε μόνο ένα ημίχρονο στην Πάτρα καθώς η πρωτοπόρος Παναχαϊκή με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τη νίκη με 3-0.
Στην Α' τοπικη, η Καλαμάτα πήρε διπλό στη Μεσσήνη επί του Παμίσου τον οποίο νίκησε με 1-0. Στην Κυπαρισσία η τοπική ομάδα και η Εράνη έμειναν στο 0-0.

5.27 μ.μ. Τελικό Διαβολίτσι - Μιλτιάδης 1-1, Κυπαρισσία - Εράνη 0-0

5.25 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Κούτρης το 3-0 για τον Απόλλωνα επί του Ολυμπιακού, το ματς είναι στο 85'΄καθώς άργησε λίγο να ξεκινήσει .

5.24 μ.μ. Τελικό Πάμισος - Καλαμάτα 0-1.

5.20 μ.μ Τελικό Τέλλος Αγρας - Εθνικός 2-2. Τελικό Πανθουριακός - Ανδρούσα 2-1.

5.20 μ.μ. ΓΚΟΛ η Ανδρούσα μειώνει με Γεωργιόπουλο στο 91', Πανθουριακός - Ανδρούσα 2-1.

5,18 μ.μ. ΓΚΟΛ  ο Τέλλος Αγρας ισοφαρίζει με Πατσιώτη, Τέλλος Αγρας - Εθνικός 2-2.

5.14 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Απόλλωνας με Κούτρη, 2-0 τον Ολυμπιακό, στην Α1 τοπική, Πεταλίδι - Σπερχογεία 2-2

5.09 μ.μ. Διαβολίτσι - Μιλτιάδης έχει γίνει 1-1, προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι, ισοφάρισε το Διαβολίτσι που στην συνέχεια έχασε και πέναλτι για να προηγηθεί!

5.06 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Εθνικός με Μουρούσια, Τέλλος Αγρας - Εθνικός 1-2.

5.04 μ.μ. ΓΚΟΛ Η Καλαμάτα πέτυχε γκολ με τον Καλαντζή στο 76'. Πάμισος - Καλαμάτα 0-1. Ο Μπεγέτης εκτέλσε φάουλ και ο Καλαντζής με προβολή το 0-1.

4.59 μ.μ. στο 73' παραμένει το 0-0 στο Πάμισος - Καλαμάτα, κακό ποιοτικά ματς χωρίς φάσεις.

4.53 μ.μ. Τελικό στην Πάτρα Παναχαϊκή - Πύλος 3-0, στην Α1 τοπική Πεταλίδι - Σπερχογεία 2-1.

4.48 μ.μ. Στη Γ' εθνική, τελικό Δόξα Μεγαλόπολης - Παναρκαδικός 2-0.

4.46 μ.μ. ΓΚΟΛ  Ο Πανθουριακός 2-0 την Ανδρούσα με Μουστάκα στο 58'.

4.43 μ.μ. ΓΚΟΛ ο Πανθουριακός με Κλουβάτο στο 49'. Πανθουριακός - Ανδρούσα 1-0.

4.42 μ.μ. Η Παναχαίκή πέτυχε τρίτο γκολ με πέναλτι του Ελευθεριάδη, Παναχαίκή - Πύλος 3-0 στο 88'.

Πανθουριακός - Ανδρούσα 0-0

4.22 μ.μ. Εχάσε πέναλτι ο Τζίφας του Ολυμπιακού Καλαμάτας, παραμενει το Απόλλωνας - Ολυμπιακός 1-0.

4.19 μ.μ. Στην Γ' εθνική, η Παναχαϊκή με δύο γκολ σε λίγα λεπτά προηγείται πλέον 2-0 του Τσικλητήρα Πύλου στο 60' με 2-0. Φωτάκης στο 54' και Σιαλμάς στο 60' οι σκόρερ της Παναχαίκής.

4.17 μ.μ. Ημίχρονο στη Μεσσήνη, Πάμισος - Καλαμάτα 0-0 σε κακό ματς χωρίς μεγάλες φάσεις.

4.14 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Εθνικός 1-1 με Τζωρτζίνη ισοφαρίζουν οι γηπεδούχοι, ενώ στην Α1 τοπική ισοφαρίζει η Σπερχογεία με Ζουμπόπουλο, Πεταλίδι - Σπερχογεία 1-1.

4.12 μ.μ. Στην Γ' εθνική, Δόξα Μεγαλόπολης - Παναρκαδικός 1-0 στο 56' με γκολ του Παναγιωτίδη.

4.12 μ.μ. Στην Α1 τοπικη, Πεταλίδι - Σπεροχογεία 1-0 ενώ στο Διαβολίτσι - Μιλτιάδης παραμένει το 0-0 αλλά αποχώρησε τραυματίας ο Βασιλόπουλος του Μιλτιάδη που χτύπησε στο θώρακα και θα πάει στο Νοσοκομείο για εξετασεις.

4.05 μ.μ. ΓΚΟΛ Απόλλωνας - Ολυμπιακός 1-0 με αυτογκόλ του Κολλιού.

3.58 μ.μ. ΓΚΟΛ Τέλλος Αγρας - Εθνικός 0-1 με φάουλ του Μακρυνιώτη και αφού η μπάλα πρώτα βρήκε στο δοκάρι, την πλάτη του γκολκίπερ Στασινόπουλου και κατέληξε στα δίχτυα. Στο 0-0 είναι το ματς Διαβολίτσι - Μιλτιάδης.

3.55 μ.μ. Στη Μεσσήνη στο 25' παραμένει το 0-0 στο Πάμισος - Καλαμάτα, παιχνίδι κέντρου μέχρι τώρα χωρίς κάποια αξιόλογη φάση.

3.46 μ.μ. Ημίχρονο 0-0 στο Παναχαϊκή - Πύλος. Μια καλή στιγμή με τον Φωτάκη είχαν στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι. Στην Α' τοπική Τέλλος Αγρας - Εθνικός 0-0 με τον Τέλλο Αγρα να έχει δοκάρι στο ξεκίνημα με τον Πατσιώτη ενώ χωρίς κάτι ιδιαίτερο ξεκίνησε το Κυπαρισσία - Εράνη που είναι στο 0-0.

3.36 μ.μ. Στο 6' το ματς στη Μεσσήνη, όπου η εξέδρα είναι σχεδόν γεμάτη από φίλους του Παμίσου και της Καλαμάτας που έχουν δημιουργήσει ωραία ατμόσφαιρα, στο 0-0 το ματς.

3.30 μ.μ. Στην Πάτρα στο 30' παραμένει το 0-0 στο Παναχαϊκή - Πύλος ενώ μόλις τώρα ξεκινούν και οι αγώνες της Α' τοπικής.