Τετάρτη, 15 Μάρτιος 2017 15:20

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός με Αναγέννηση την Κυριακή η Καλαμάτα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εντός με Αναγέννηση την Κυριακή η Καλαμάτα

Με τα παιχνίδια της 23ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Η πρωτοπόρος Καλαμάτα θα υποδεχτεί την Κυριακή τη 2η της βαθμολογίας Αναγέννηση Παραλίας και με νίκη ή ισοπαλία θα αγκαλιάσει τον τίτλο, με δεδομένο ότι η "Μαύρη Θύελλα" έχει 7 βαθμούς διαφορά από την Αναγέννηση, 

Ο τρίτος της βαθμολογίας Πανθουριακός αγωνίζεται επίσης εντός έδρας με την 7η Κυπαρισσία, ενώ ο τέταρτος Πάμισος φιλοξενείται από τον 5ο (μαζί με τον Α.Ο. Φαραί) Μιλτιάδη. 

Στην Α1 τοπική οι πρωτοπόροι αγωνίζονται εντός έδρας στην 22η αγωνιστική. Η Σπερχογεία, που οδηγεί την κούρσα, υποδέχεται τον Χανδριναϊκό, η δεύτερη Ομόνοια τον Ολυμπιακό Ανάληψης και το τρίτο Ασπρόχωμα τον Παπαφλέσσα Χώρας. 

Στη Β' τοπική θα γίνει η 21η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και η 19η στον δεύτερο όμιλο.  Στην κορυφή των ομίλων βρίσκονται Α.Ε. Μάνης και Μεθώνη, αντίστοιχα.

Η Μάνη παίζει εκτός με το Καλό Νερό και η Μεθώνη στην Καλαμάτα με τα Πράσινα Πουλιά. 

Στη Γ' τοπική ο  δεύτερος της βαθμολογίας Θησέας θα υποδεχτεί τον πρώτο Δαναό για την 20ή αγωνιστική. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 18 Μαρτίου

 

Μιλτιάδης - Πάμισος

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 4 μ.μ.

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Διαβολίτσι

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4 μ.μ.

Εθνικός Μελιγαλά - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Μελιγαλά, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 19 Μαρτίου

 

Καλαμάτα - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 4 μ.μ.

Εράνη - Α.Ε. Αβίας 

Γήπεδο Φιλιατρών, 4 μ.μ.

Πανθουριακός - Κυπαρισσία 

Γήπεδο Ασπροχώματος, 4 μ.μ.

Ανδρούσα - Τέλλος Άγρας

Γήπεδο Ανδρούσας, 4 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 18 Μαρτίου

 

Μεσσηνιακός - Νέος Άρις 

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 4 μ.μ.

Ασπρόχωμα - Παπαφλέσσας Χώρας

Γήπεδο Ασπροχώματος, 4 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Πεταλίδι 

Γήπεδο Μικρομάνης, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 19 Μαρτίου

 

Ακρίτας Κορώνης - Αίας 

Γήπεδο Κορώνης, 4 μ.μ.

Σπερχογεία - Χανδριναϊκός 

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 4 μ.μ.

Ομόνοια - Ολυμπιακός Ανάληψης 

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - Δώριο 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

 

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 18 Μαρτίου

 

ΑΕ Γαργαλιάνων - ΑΕΚ Καλ.

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 4 μ.μ.

Παπαφλέσσας Αμφειας - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 4 μ.μ.

Πανευαϊκός - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Ανδρούσας, 4 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Αρφαρών, 4 μ.μ.

Κεραυνός - Δόξα Καλ. 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7 μ.μ.

 

Κυριακή 19 Μαρτίου

 

Καλό Νερό - ΑΕ Μάνης 

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.

Ρεπό: Ηρακλής Κυπ.

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 18 Μαρτίου

 

Θύελλα Χαρακοπιού - Πατίστα

Γήπεδο Κορώνης, 4 μ.μ.

Πράσινα Πουλιά - Μεθώνη 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4 μ.μ.

 

Κυριακή 19 Μαρτίου

 

ΑΟ Φυτειάς - Πανιώνιος 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 1 μ.μ.

Στενωσιά - Λογγά

Γήπεδο Σουληναρίου, 4 μ.μ.

Καλλιθέα - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο Μεθώνης, 4 μ.μ.

ΑΣ Φυτειάς - Βλαχόπουλο

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 4 μ.μ.

 

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 18 Μαρτίου

 

Θύελλα Παρ. - Παναθηναϊκός Καλ. 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4 μ.μ.

 

Κυριακή 19 Μαρτίου

 

Βέργα - Νέστωρ Πύλου

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 10.30 π.μ.

Θησέας - Δαναός 

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 12 μ.

Λέικα - Ερμής Καλ.

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 12 μ.

 

Δευτέρα 20 Μαρτίου

 

Νέδουσα - ΑΠΣ Αρις 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5.30 μ.μ.

Ρεπό: Ικαρος

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ