Κυριακή, 19 Μάρτιος 2017 15:54

Ισοπαλίες σε Πύλο και γήπεδο Μεσσηνιακού

Ο Τσικλητήρας Πύλου προηγήθηκε δύο φορές αλλά τελικά περιορίστηκε σε ισοπαλία 2-2 με την Ερμιονίδα στην Πύλο για το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής. Ετσι είναι 3 βαθμούς πάνω από την τελευταία θέση που οδηγεί σε υποβιβασμό.

Στην Α' τοπική το ντέρμπι Καλαμάτα - Αναγέννηση έληξε 1-1, έτσι η Καλαμάτα διατήρησε το προβάδισμα των 7 βαθμών ενώ απομένουν εφτά αγωνιστικές.

Στα άλλα σημερινά ματς της Α' τοπικής είχαμε Ανδρούσα - Τέλλος Αγρας 3-0, Εράνη - Αβία 1-0, Πανθουριακός - Κυπαρισσία 1-2.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

5.56 μ.μ. ΤΕΛΙΚΟ Καλαμάτα - Αναγέννηση 1-1.

5.54 ΤΕΛΙΚΑ Ανδρούσα - Τέλλος Αγρας 3-0, Εράνη - Αβία 1-0, Πανθουριακός - Κυπρισσία 1-2.

5.45 μ.μ. ΓΚΟΛ Η Ανδρούσα με γκολ του Τσώνη 3-0 τον Τέλλο Αγρα.

5.39 μ.μ. ΓΚΟΛ Η Αναγέννηση ισοφαρίζει άμεσα με Τρίψα, 1-1 πλέον στο Καλαμάτα - Αναγέννηση.

5.38 ΓΚΟΛ Η Καλαμάτα με Αθανασόπουλο 1-0.

5.36 μ.μ. Εχασε πέναλτι η Καλαμάτα με τον Αθανασόπουλο

5.35 μ.μ. ΓΚΟΛ Ανδρούσα - Τέλλος Αγρας 2-0

5.28 μ.μ. Πάνε προς το 70' τα ματς της Α' τοπικής όπου έχουμε Καλαμάτα - Αναγέννηση 0-0, Πανθουριακός - Κυπαρισσία 0-2, Εράνη - Αβία 1-0, Ανδρούσα - Τέλλος Αγρας 1-0.

5.03 μ.μ. Δεύτερο ημίχρονο στα ματς της Α' τοπικής.

4.55 μ.μ. Τελικό αποτέλεσμα 2-2 στην Πύλο. Τσικλητήρας - Ερμιονίδα 2-2.

4.50 μ.μ. Ημίχρονο 0-0 στο Καλαμάτα - Αναγέννηση

4.44 μ.μ. ΓΚΟΛ Εράνη - Αβία 1-0 στο 40' με γκολ του Χρονόπουλου.

4.40 μ.μ. Στο 35' παραμένει το 0-0 στο Καλαμάτα - Αναγέννηση και στο Εράνη - Αβία.

4.35 μ.μ. Γκολ για την Ερμιονίδα στην Πύλο με τον Σελμανάι στο 71'. Πύλος - Ερμιονίδα 2-2.

4.26 μ.μ. Στην Πύλο στο 65' παραμένει το 2-1 του Τσικλητήρα επί της Ερμιονίδας.

4.23 μ.μ. ΓΚΟΛ Ανδρούσα - Τέλλος Αγρας 1-0 με Μαραγκούλια.

4.23 μ.μ. ΓΚΟΛ Δύο γκολ έχει πετύχει η Κυπαρισσία με τον Σούπουλι στο 6' και το 26'. Πανθουριακός - Κυπαρισσία 0-2.

4.08 μ.μ. Μπροστά σε περίπου 300 φιλάθλους το ματς Καλαμάτα - Αναγέννηση, το οποίο έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον καθώς η Καλαμάτα είναι πρώτη με 7 βαθμούς διαφορά από την δεύτερη Αναγέννηση.

4 μ.μ. Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στην Πύλο και το πρώτο ημίχρονο στα ματς της Α' τοπικής

Στην Πύλο το ματς του Τσικλητήρα με την Ερμιονίδα ξεκίνησε στις 3 μ.μ. και στο ημίχρονο είναι 2-1 υπέρ της Μεσσηνιακής ομάδας.
Τα γκολ της Πύλου πέτυχαν ο Κερμενίδης στο 20' και ο Τσάτσος στο 35' ενώ για την Ερμιονίδα είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Αποστολίδης στο 30'
Στην Α' τοπική η σέντρα γίνεται στις 4 μ.μ. και ξεχωρίζει το ματς Καλαμάτα - Αναγέννηση.