Τετάρτη, 22 Μάρτιος 2017 14:04

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Παρέλαση στο… γήπεδο

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Μπορεί το πρωτάθλημα της Γ' εθνικής να διακόπτεται το Σαββατοκύριακο λόγω της 25ης Μαρτίου, αλλά στις τοπικές κατηγορίες θα κάνουν… παρέλαση στο γήπεδο.

Με εξαίρεση το 2ο όμιλο της Β' τοπικής και τη Γ' τοπική.

Στην Α' τοπική και για την 24η αγωνιστική  η πρωτοπόρος Καλαμάτα αγωνίζεται την Κυριακή εκτός έδρας, με αντίπαλο τον Μιλτιάδη, ενώ η δεύτερη Αναγέννηση Παραλίας θα πάρει στα χαρτιά τους τρεις βαθμούς με τον Αστέρα Αρφαρών. 

Ο τρίτος της βαθμολογίας Πάμισος παίζει στη Μεσσήνη με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας και ο 4ος Πανθουριακός στον Κορδία με την Αβία.

Στην ουρά, ο Τέλλος Αγρας έχει δύσκολο έργο, μιας και θα αντιμετωπίσει στην Κυπαρισσία τον ΑΟΚ. Η Ανδρούσα που αγχώνεται επίσης για την παραμονή εάν υποβιβαστούν τρεις ομάδες) θα φιλοξενηθεί από τον Απόλλωνα Καλαμάτας.

Στην Α1 τοπική οι πρωτοπόροι παίζουν εκτός έδρας στην 23η αγωνιστική. Η Σπερχογεία, που οδηγεί την κούρσα, θα αντιμετωπίσει τον ουραγό Νέο Αρι, η δεύτερη Ομόνοια τον Παπαφλέσσα Χώρας και το τρίτο Ασπρόχωμα τον Ακρίτα Κορώνης.

Στη Β' τοπική θα γίνει η 22η αγωνιστική στον 1ο όμιλο. όπου ξεχωρίζει το ματς του Διαγόρα Κοπανακίου με την Α.Ε. Γαργαλιάνων. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στη 2η θέση, πίσω από τη Μάνη και ο νικητής στο μεταξύ τους ματς θα πάρει προβάδισμα για την άνοδο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής: 

 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 25 Μαρτίου

 

Αβία  -  Πανθουριακός

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 4.30 μ.μ.

Απόλλωνας Καλαμάτας - Ανδρούσα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 4.30 μ.μ.

Α.Ο. Φαραί - Εράνη

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 7.30 μ.μ.

 

Κυριακή 26 Μαρτίου

 

Μιλτιάδης - Καλαμάτα

Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 5 μ.μ.

Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας

Γήπεδο Μεσσήνης, 5 μ.μ.

Διαβολίτσι - Εθνικός Μελιγαλά

Γήπεδο Διαβολιτσίου, 5 μ.μ.

Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 25 Μαρτίου

 

Νέος Άρις - Σπερχογεία 

Γήπεδο Αριος, 4.30 μ.μ.

Χανδριναϊκός - Αστέρας Μικρομάνης

Γήπεδο Σουληναρίου, 4.30 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - Ηρακλής Καλ. 

Γήπεδο Μεσσήνης, 4.30 μ.μ.

 

Κυριακή 26 Μαρτίου

 

Ακρίτας Κορώνης - Ασπρόχωμα 

Γήπεδο Κορώνης, 5 μ.μ.

Παπαφλέσσας Χώρας - Ομόνοια 

Γήπεδο Χώρας, 5 μ.μ.

Δώριο - Πεταλίδι

Γήπεδο Δωρίου, 5 μ.μ.

Αίας - Μεσσηνιακός

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 8 μ.μ.

 

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 25 Μαρτίου

 

Διαγόρας Κοπανακίου - ΑΕ Γαργαλιάνων 

Γήπεδο Δωρίου, 4.30 μ.μ.

Αστέρας Βαλύρας - Πανευαϊκός

Γήπεδο Βαλύρας, 4.30 μ.μ.

Καλό Νερό - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4.30 μ.μ.

 

Κυριακή 26 Μαρτίου

 

ΑΕΚ Καλ. - Ηρακλής Κυπ.  

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 5 μ.μ.

Θύελλα Μερόπης - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Μελιγαλά, 5 μ.μ.

ΑΕ Μάνης - Κεραυνός 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 5 μ.μ.

 

Ρεπό: Δόξα Καλ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ