Κυριακή, 26 Μάρτιος 2017 16:54

Α' ΤΟΠΙΚΗ: Νίκες για Καλαμάτα, Πάμισο, Κυπαρισσία- τα σημερινά αποτελέσματα

Νίκες για Καλαμάτα, Πάμισο, Κυπαρισσία- τα σημερινά αποτελέσματα.

Η Καλαμάτα νίκησε με 2-0 τον Μιλτιάδη εκτός έδρας με γκολ των Αθανασόπουλο και Μερκούρη στο δεύτερο ημίχρονο και έτσι παραμένει πρώτη στην βαθμολογία της Α' τοπικής με 7 βαθμούς διαφορά από την δεύτερη Αναγέννηση.
Σαρωτικός ο Πάμισος συνέτριεψε 6-0 τον Ολυμπιακό, η Κυπαρισσία νίκησε 2-1 τον Τέλλο Αγρα ενώ Διαβολίτσι και Εθνικός έφεραν 2-2.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

6.57 μ.μ. ΤΕΛΙΚΟ Διαβολίτσι - Εθνικός 2-2

6.55 μ.μ. ΤΕΛΙΚΟ Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας 2-1.

6.55 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Καλαμάτα 0-2 με Μερκούρη στο 90'. ΤΕΛΙΚΟ Μιλτιάδης - Καλαμάτα 0-2

6.50 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας 6-0 με Δρογγίτη στο 90'. ΤΕΛΙΚΟ Πάμισος - Ολυμπιακός 6-0.

6.40 μ.μ. ΓΚΟΛ Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας 2-1,  με πέναλτι του Γιαννόπουλου έγινε το 2-0, ο Τζωρτζίνης μειώνει τώρα στο 86' σε 2-1.

6.40 μ.μ. ΓΚΟΛ  Διαβολίτσι - Εθνικός 1-2, το 0-2 πέτυχε ο Κανελλόπουλος για να μειώσει σε 1-2 ο Παπαδόγιαννης

6.39 μ.μ. Στην Α1 τοπική Χώρια - Ομόνοια 1-1, με Καγιά ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι

6.34 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας 5-0 με Παπαδόπουλο στο 72'.

6.30 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας 4-0 στο 68' με γκολ του Μπίσα

6.21 μ.μ. ΓΚΟΛ Μιλτιάδης - Καλαμάτα 0-1 με Αθανασόπουλο

6.20 μ.μ. ΓΚΟΛ Διαβολίτσι - Εθνικός 0-1 με Μουρούσια

6.10 μ.μ. ΓΚΟΛ χατ τρικ ο Βαγγέλης Λαθύρης και Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας 3-0.

6.02 μ.μ. Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα παιχνίδια.

5.50 μ.μ. Ο Πάμισος πέτυχε το 2-0 με τον Λαθύρη στο 45', ημίχρονο Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας 2-0. Ημίχρονο  Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας 1-0, Διαβολίτσι - Εθνικός 0-0.

5.49 μ.μ. Ημίχρονο Μιλτιάδης - Καλαμάτα 0-0.

5.29 μ.μ. ΓΚΟΛ Πάμισος - Ολυμπιακός Καλαμάτας 1-0 με Λαθύρη σκόρερ

5.25 μ.μ. Στην Α1 τοπική Χώρα - Ομόνοια 0-1 με Κωστόπουλο στο 22'.

5.15 μ.μ. ΓΚΟΛ Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας 1-0 με Σούπουλι στο 15'

5.14 μ.μ. Στο Μιλτιάδης - Καλαμάτα παραμέενι το 0-0 στο 14', χωρίς κάποια φάση το ματς