Τετάρτη, 30 Οκτώβριος 2013 22:34

Πέρασαν με νίκες Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ συνεχίζουν, όπως ήταν αναμενόμενο, στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδος, καθώς ζευγάρωσαν χθες τις νίκες τους κόντρα σε Φωκικό και Αναγέννηση Καρδίτσας αντίστοιχα, παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Στην Αμφισσα... έβρεξε γκολ με τους "ερυθρόλευκους" να επικρατούν 3-5 του Φωκικού που προηγήθηκε στο 8' με τον Φράγκο, αλλά μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου το σκορ είχε γίνει 1-4 (16' Φουστέρ, 23' Βάις, 25' Ολαϊτάν, 33' Ντίνγκα). Στο δεύτερο μέρος ο Φωκικός μείωσε σε 3-4 με γκολ των Ράντι (51') και Ομάρ (76'), όμως την τελευταία λέξη είπε για τον Ολυμπιακό ο Παπασάββας, διαμορφώνοντας το τελικό 3-5.

Στην Καρδίτσα ο ΠΑΟΚ δεν φόρτσαρε ιδιαίτερα παίζοντας με αρκετούς αναπληρωματικούς, μιας και το 3-0 του πρώτου αγώνα του παρείχε ασφάλεια. Κατάφερε, ωστόσο, νε επικρατήσει της Αναγέννησης χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Ολίσε στο 67ο λεπτό.