Τετάρτη, 29 Μάρτιος 2017 13:49

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Δράση σε όλες τις κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής.

Η πρωτοπόρος Καλαμάτα θα πάρει ξεκούραστο τρίποντο με τον Αστέρα Αρφαρών, που ως γνωστόν έχει αποχωρήσει. Η δεύτερη της βαθμολογίας Αναγέννηση Παραλίας θα μεταβεί στα Φιλιατρά για να αντιμετωπίσει την Εράνη. Εκτός έδρας αγωνίζεται και ο τρίτος Πάμισος, με αντίπαλο τον Εθνικό Μελιγαλά, ενώ ο Πανθουριακός που συμπληρώνει την πρώτη 4άδα υποδέχεται τον 5ο (μαζί με την Κυπαρισσία) Α.Ο. Φαραί. 

Στην Α1 τοπική,  ξεχωρίζει στην 24η αγωνιστική η αναμέτρηση της Σπερχογείας, που οδηγεί την κούρσα, με τον 4ο της βαθμολογίας Αίαντα, ο οποίος απέχει 3 βαθμούς από την 3η θέση που οδηγεί στην άνοδο.

Σε αυτήν βρίσκεται το Ασπρόχωμα, που θα παίξει εκτός με τον προτελευταίο Μεσσηνιακό, ο οποίος "καίγεται" για βαθμούς ώστε να αποφύγει τον υποβιβασμό. Το ίδιο ισχύει και για τον Ολυμπιακό Ανάληψης, που είναι στο +2 από το Μεσσηνιακό και παίζει στην έδρα του με το Δώριο. 

Η δεύτερη της βαθμολογίας Ομόνοια,  αγωνίζεται εντός με τον Ακρίτα Κορώνης. 

Στη Β' τοπική, θα διεξαχθεί η 23η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και η 20ή αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο. 

Στον 1ο όμιλο Α.Ε. Γαργαλιάνων και Κοπανάκι που ισοβαθμούν στην 2η θέση, παίζουν με Θύελλα Μερόπης και Ηρακλή Κυπαρισσίας, αντίστοιχα. Η πρωταθλήτρια στον 1ο όμιλο Α.Ε. Μάνης έχει ρεπό.

Στον δεύτερο όμιλο, η πρωτοπόρος Μεθώνη θα υποδεχτεί τη 2η Θύελλα Χαρακοπιού και ο 3ος Α.Ο. Φυτειάς θα παίξει με τον Α.Σ. Φυτειάς.

Στη Γ' τοπική ο πρωταθλητής Δαναός παίζει εντός με τα Λέικα για την 21η αγωνιστική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής: 

Α' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 1 Απριλίου

 

Ολυμπιακός Καλαμάτας - Μιλτιάδης

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 5 μ.μ.

Εράνη - Αναγέννηση Παραλίας

Γήπεδο Φιλιατρών, 5 μ.μ.

 

Kυριακή 2 Απριλίου

 

Εθνικός Μελιγαλά - Πάμισος

Γήπεδο Μελιγαλά, 5 μ.μ.

Πανθουριακός - Α.Ο. Φαραί

Γήπεδο Ασπροχώματος, 5 μ.μ.

Ανδρούσα - Διαβολίτσι

Γήπεδο Ανδρούσας, 5 μ.μ.

Τέλλος Αγρας - Αβία

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 5 μ.μ.

Κυπαρισσία - Απόλλωνας Καλαμάτας

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

 

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 1 Απριλίου

 

Μεσσηνιακός - Ασπρόχωμα 

Γήπεδο Μεσσηνιακού, 5 μ.μ.

Αστέρας Μικρομάνης - Νέος Άρις 

Γήπεδο Μικρομάνης, 5 μ.μ.

 

Κυριακή 2 Απριλίου

 

Σπερχογεία - Αίας 

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 5 μ.μ.

Ομόνοια - Ακρίτας Κορώνης

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 5 μ.μ.

Πεταλίδι - Χανδριναϊκός

Γήπεδο Πεταλιδίου, 5 μ.μ.

Ολυμπιακός Ανάληψης - Δώριο 

Γήπεδο Μεσσήνης, 5 μ.μ.

Ηρακλής Καλ. - Παπαφλέσσας Χώρας 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 8 μ.μ.

 

Β' ΤΟΠΙΚΗ

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 1 Απριλίου

 

Ηρακλής Κυπ. - Διαγόρας Κοπανακίου 

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

ΑΕ Γαργαλιάνων - Θύελλα Μερόπης 

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 5 μ.μ.

Παπαφλέσσας Αμφειας - Αστέρας Βαλύρας 

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 5 μ.μ.

Ατρόμητος Πλατύ - Πανευαϊκός 

Γήπεδο Αρφαρών, 5 μ.μ.

Κεραυνός - Καλό Νερό 

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 8 μ.μ.

 

Κυριακή 2 Απριλίου

 

ΑΕΚ Καλ. - Δόξα Καλ.

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Ρεπό: ΑΕ Μάνης

 

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο 1 Απριλίου

 

Πατίστα - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ.

Ακαδημία Πάμισος - Στενωσιά

Γήπεδο Μεσσήνης, 5 μ.μ.

Μεθώνη - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Μεθώνης, 5 μ.μ.

 

Κυριακή 2 Απριλίου

 

Πανιώνιος - Καλλιθέα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 2 μ.μ.

Βλαχόπουλο - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.

Α.Ο. Φυτειάς - Α.Σ. Φυτειάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ.

 

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

 

Σάββατο 1 Απριλίου

 

Νέστωρ Πύλου - Θησέας

Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.

 

Κυριακή 2 Απριλίου

 

Βέργα - Θύελλα Παραλίας

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 12 μ.

Δαναός - Λέικα

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12 μ.

 

Δευτέρα 3 Απριλίου

 

Παναθηναϊκός Καλαμάτας - Νέδουσα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 5 μ.μ.

 

Τετάρτη 5 Απριλίου

 

ΑΠΣ Αρις - Ικαρος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 3 μ.μ.

Ρεπό: Ερμής

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ