Σάββατο, 01 Απρίλιος 2017 11:54

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Με ισοπαλία σφραγίζει τον τίτλο η Μεθώνη κόντρα στη Θύελλα Χαρακοπιού

Γράφτηκε από τον

 

Μετά την Μάνη που πήρε και μαθηματικά τον τίτλο στον 1ο όμιλο την περασμένη Κυριακή, αυτή την αγωνιστική ενδέχεται να μάθουμε και την πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου.

Συγκεκριμένα, η πρωτοπόρος Μεθώνη θα υποδεχτεί τη 2η Θύελλα Χαρακοπιού και με ισοπαλία σφραγίζει και μαθηματικά την κατάκτηση του τίτλου και την απευθείας άνοδος στην Α1 τοπική.

Ο τρίτος ΑΟ Φυτειάς (είναι 4 βαθμούς πίσω από την Θύελλα Χαρακοπιού) θα παίξει στο γειτονικό ντέρμπι με τον ΑΣ Φυτειάς και θέλει τη νίκη ώστε να εκμεταλλευτεί τυχόν βαθμολογική απώλεια της ομάδας του Χαρακοπιού και να πλησιάσει την δεύτερη θέση. Μια θέση που θα οδηγήσει σε απευθείας άνοδο αν δεν πέσει η Πύλος από την Γ' εθνική και σε μπαράζ ανόδου με το 2ο του 1ου ομίλου αν υποβιβαστεί η ομάδα του Τσικλητήρα από την Γ' εθνική.

Στον 1ο όμιλο Α.Ε. Γαργαλιάνων και Κοπανάκι που ισοβαθμούν στην 2η θέση, παίζουν με Θύελλα Μερόπης και Ηρακλή Κυπαρισσίας, αντίστοιχα. Η πρωταθλήτρια στον 1ο όμιλο Α.Ε. Μάνης έχει ρεπό.

Θα διεξαχθούν η 23η αγωνιστική στον 1ο όμιλο και η 20ή αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο

Ηρακλής Κυπ. - Διαγόρας Κοπανακίου

Γήπεδο Κυπαρισσίας, 5 μ.μ.

Νίκας, Τσακόπουλος, Ρηγόπουλος

ΑΕ Γαργαλιάνων - Θύελλα Μερόπης

Γήπεδο Γαργαλιάνων, 5 μ.μ.

Τουρλομούσης, Μανιατέας, Τζεμαλάι

Παπαφλέσσας Αμφειας - Αστέρας Βαλύρας

Γήπεδο Σπερχογείας "Πέτρος Γεωργανάς", 5 μ.μ.

Κουτσαναστάσης, Σταυρόπουλος, Γαλακούτης

Ατρόμητος Πλατύ - Πανευαϊκός

Γήπεδο Αρφαρών, 5 μ.μ.

Γεωργαντάς, Τζιαμουράνης, Κομπιλίρης

Κεραυνός - Καλό Νερό

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 8 μ.μ.

Γκούμας, Κασκάνης, Σταύρου

 

Κυριακή

ΑΕΚ Καλ. - Δόξα Καλ.

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 11 π.μ.

Σερεμέτης, Βοσνάκης, Παπαϊωάννου

Ρεπό: ΑΕ Μάνης

 

2ος όμιλος

 

Σάββατο

Πατίστα - Α.Ε. Λογγάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ.

Καρβούνης, Νιάρχος, Μαντάς

Ακαδημία Πάμισος - Στενωσιά

Γήπεδο Μεσσήνης, 5 μ.μ.

Σ. Τσαούση, Ε. Τσαούση, Παπαϊωάννου

Μεθώνη - Θύελλα Χαρακοπιού

Γήπεδο Μεθώνης, 5 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Καυκάς

 

Κυριακή

Πανιώνιος - Καλλιθέα

Γήπεδο "Γ. Λουκαρέας", 2 μ.μ.

Σακκάς, Κομπιλίρης, Ρηγόπουλος

Βλαχόπουλο - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.

Ρέκκας, Ε. Τσαούση, Τζαμαλάι

Α.Ο. Φυτειάς - Α.Σ. Φυτειάς

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ.

 

Ζαρακοβίτης, Σταύρου, Κυριόπουλος

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ