Τετάρτη, 05 Απρίλιος 2017 15:58

Με 13 ομάδες το τουρνουά τζούνιορ - Το πρόγραμμα των αγώνων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με 13 ομάδες θα διεξαχθεί το τουρνουά τζούνιορ ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ. 

Η κλήρωση έγινε την Δευτέρα,ενώ καταρτίστηκε και το πρόγραμμα των αγώνων. 

Η πρώτη αγωνιστική θα γίνει την Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου, η 2η αγωνιστική την Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου, η 3η αγωνιστική την Τρίτη του Πάσχα 18 Απριλίου και η 4η και τελευταία αγωνιστική την Πέμπτη 20 Απριλίου. 

Με δύο ομάδες θα συμμετέχουν στο πρωτάθλημα η Καλαμάτα και ο Πάμισος. 

Οι αγώνες θα γίνουν στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ χωρισμένο στη μέση (δηλ. στο μισό γήπεδο και στο μεγάλο  5Χ5). Στο πρωτάθλημα θα συμμετέχουν παίκτες που έχουν γεννηθεί το έτος 2005 και μετά. 

Η διάρκεια των αγώνων θα είναι σε δύο ημίχρονα των 25 λεπτών.   

Κάθε ομάδα  έχει δικαίωμα να δηλώσει στο ΦΑ μέχρι 18 ποδοσφαιριστές, θα αγωνίζονται 8 ποδοσφαιριστές στην αρχική ομάδα και οι υπόλοιποι μπορούν να γίνονται αλλαγή  όλοι, όσες φορές ο προπονητής το επιθυμεί χωρίς διακοπή του αγώνα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής: 

 

1η αγωνιστική

Μ. Δευτέρα 10 Απριλίου

Καλαμάτα - Πάμισος (5 μ.μ.)

Αίας - Δαναός (5 μ.μ.)

Πανθουριακός - Ηρακλής Καλ. (5 μ.μ.)

Δόξα - ΑΕ Λογγάς (6 μ.μ.)

Πάμισος (1) - Ολυμπιακός Καλ.  (6 μ.μ.)

Καλαμάτα (1) - Ομόνοια  (6 μ.μ.)

Ρεπό: Παπαφλέσσας Χώρας

 

2η αγωνιστική

Μ. Τετάρτη 12 Απριλίου

Ομόνοια - ΑΕ Λογγάς (5 μ.μ.)

Ολυμπιακός Καλ. - Καλαμάτα (1) (5 μ.μ.)

Δαναός - Πάμισος (1) (5 μ.μ.)

Αίας - Καλαμάτα  (6 μ.μ.)

Πάμισος - Πανθουριακός  (6 μ.μ.)

Ηρακλής Καλ. - Δόξα  (6 μ.μ.)

Ρεπό: Παπαφλέσσας Χώρας 

 

3η αγωνιστική

Τρίτη 18 Απριλίου

Καλαμάτα - Πανθουριακός (5 μ.μ.)

Πάμισος (1) - Αίας (5 μ.μ.)

Ομόνοια - Ηρακλής Καλ. (5 μ.μ.)

Δόξα - Πάμισος  (6 μ.μ.)

Καλαμάτα (1) - Δαναός  (6 μ.μ.)

ΑΕ Λογγάς - Παπαφλέσσας Χώρας  (6 μ.μ.)

Ρεπό: Ολυμπιακός Καλ. 

 

4η αγωνιστική

Πέμπτη 20 Απριλίου

Πάμισος (1) - Καλαμάτα (5 μ.μ.)

Αίας - Ομόνοια (5 μ.μ.)

Δαναός - ΑΕ Λογγάς (5 μ.μ.)

Πανθουριακός - Δόξα  (6 μ.μ.)

Πάμισος - Καλαμάτα (1)  (6 μ.μ.)

Παπαφλέσσας Χώρας - Ηρακλής Καλ.   (6 μ.μ.)

Ρεπό: Ολυμπιακός Καλ. 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ