Σάββατο, 08 Απρίλιος 2017 13:01

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Μάχη για την 2η θέση στον 1ο όμιλο

Γράφτηκε από τον

Στην σκιά του ξαφνικού θανάτου του πρώην προέδρου της Καλλιθέας Αντώνη Λίγγρη θα διεξαχθούν οι αγώνες της Β' τοπικής αυτό το Σαββατοκύριακο.

Μάλιστα εξαιτίας του θλιβερού αυτού γεγονότος αναβλήθηκαν τα παιχνίδια Καλλιθέα - Α.Ο. Φυτειάς και Θύελλα Χαρακοπιού - Βλαχόπουλο.

Θυμίζουμε ότι η Θύελλα είναι ένα βαθμό μπροστά από τον ΑΟ Φυτείας με τις δύο ομάδες να διεκδικούν την 2η θέση του ομίλου. 

Από εκεί και πέρα στον 1ο όμιλο, τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος, Α.Ε. Γαργαλιάνων και Κοπανάκι ισοβαθμούν στην 2η θέση του 1ου ομίλου. Ο Διαγόρας Κοπανακίου θα υποδεχτεί τη Δόξα Καλαμάτας και η Α.Ε. Γαργαλιάνων θα παίξει εκτός με τον Αστέρα Βαλύρας, για την 23η αγωνιστική.

Μάνη και Μεθώνη έχουν κατακτήσει και μαθηματικά τον τίτλο στον όμιλό τους και το ενδιαφέρον στρέφεται στο ποιες ομάδες θα πάρουν τη 2η θέση που οδηγεί στην άνοδο. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο και της 21ης και προτελευταίας στον 2ο έχει ως εξής: 

 

1ος όμιλος

 

Σάββατο 

Διαγόρας Κοπανακίου - Δόξα Καλ. 

Γήπεδο Δωρίου, 5 μ.μ.

Σερεμέτης, Γαλακούτης, Βανικιώτης

ΑΕ Μάνης - ΑΕΚ Καλ. 

Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 5 μ.μ.

Γεωργαντάς, Ζέρβα, Κωνσταντόπουλος

Πανευαϊκός - Παπαφλέσσας Αμφειας

Γήπεδο Ανδρούσας, 5 μ.μ.

Κασκάνης, Ε. Τσαούση, Παπαϊωάννου

 

Κυριακή 

Θύελλα Μερόπης - Ηρακλής Κυπ.

Γήπεδο Μελιγαλά, 5 μ.μ.

Ταβουλαρέας, Παναγιωτόπουλος, Σταύρου

Αστέρας Βαλύρας - ΑΕ Γαργαλιάνων

Γήπεδο Βαλύρας, 5 μ.μ.

Γκούμας, Γαλακούτης, Παπαϊωάννου

Κεραυνός - Ατρόμητος Πλατύ

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 5 μ.μ.

Νιάρχος, Μπασιλάρης, Τζιαμουράνης

Ρεπό: Καλό Νερό 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 23 αγώνες)

1. ΑΕ Μάνης    53-14    55

2. ΑΕ Γαργαλιάνων    42-18    44

-. Κοπανάκι    42-12    44

4. Άμφεια     46-28    40

5. Καλό Νερό    32-38    34

-. Πλατύ    30-31    34

7. Κεραυνός    37-32    30

8. Βαλύρα    21-35    22

9. Ηρακλής Κυπ.    25-29 21

10. Δόξα    30-29    23

11. Πανευαϊκός    21-44    17

12. ΑΕΚ Καλ.    23-47    11

13. Θύελλα Μ.    12-55   5

• Η Δόξα έχει -2 βαθμούς

 

2ος όμιλος

Σάββατο

Λογγά - Μεθώνη

Γήπεδο Λογγάς, 5 μ.μ.

Ζαρακοβίτης, Τζιαμουράνης, Ρηγόπουλος

Στενωσιά - Πανιώνιος 

Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.

Ρέκκας, Κομπιλίρης, Ρουμελιώτης

Θύελλα Χαρακοπιού - Βλαχόπουλο  αναβλήθηκε

Καλλιθέα - ΑΟ Φυτειάς αναβλήθηκε

 

Κυριακή 

Πατίστα - Ακαδημία Πάμισος

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 2 μ.μ.

Σταυρόπουλος, Κομπιλίρης, Βασιλοπούλου

ΑΣ Φυτειάς - Πράσινα Πουλιά

Γήπεδο "Π. Μπαχράμης", 8 μ.μ.

Ψηλοπαναγιώτης, Τσουκάλη, Ζέρβα

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 20 αγώνες)

1. Μεθώνη    45-6    52

2. Θύελλα Χ.    48-24    40

3. ΑΟ Φυτειάς    31-12    39

4. Πανιώνιος    34-28    31

5. Στενωσιά    24-37    28

6. Βλαχόπουλο    23-23    27

7. ΑΣ Φυτειάς    35-43    25

8. Λογγά    24-28    22

9. Καλλιθέα    16-23    21

-. Πατίστα    21-38   21

11. Πράσινα Π.    28-32    20

12. Ακ. Πάμισος    17-49    9

 

• Ο Α.Ο. Φυτειάς έχει -2 βαθμούς

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ