Τρίτη, 05 Νοέμβριος 2013 11:37

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου στις τοπικές κατηγορίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου στις τοπικές κατηγορίες

Με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής θα συνεχιστεί το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Α' τοπικής. Η Κυπαρισσία θα αγωνιστεί στο γήπεδο της καθώς θα υποδεχθεί την Ανδρούσα με στόχο να κάνει το «6 στα 6» και θα συνεχίσει χωρίς βαθμολογικές απώλειες το πρωτάθλημα.


Όσον αφορά τις δύο ομάδες που την ακολουθούν, ο Εθνικός Μελιγαλά θα υποδεχθεί τον Τέλλο Άγρα, ενώ ο Πάμισος θα έχει δύσκολη έξοδο στην Καλαμάτα καθώς θα φιλοξενηθεί από τον Ολυμπιακό.
Στην Β' τοπική, στον 1ο όμιλο θα γίνουν τα ματς της 6ης αγωνιστικής με τον πρωτοπόρο Πανθουριακό να έχει ρεπό.
Στον 2ο όμιλο θα έχουμε αύριο εμβόλιμα την 5η αγωνιστική και το Σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί η 6η αγωνιστική.
Κανονικά θα συνεχιστεί και το πρωτάθλημα της Γ' τοπικής με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα στις τρεις τοπικές κατηγορίες έχει ως εξής:

A' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Τσικλητήρας Πύλου - Ομόνοια
Γήπεδο Μεθώνης, 3 μ.μ.
Εθνικός Μελιγαλά - Τέλλος Αγρας
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.
Ολυμπιακός Καλαμάτας - Πάμισος
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Α.Ο. Φαραί - Δώριο
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Κυριακή
Σπερχογεία - Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Εράνη - Διαβολίτσι
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Κυπαρισσία - Ανδρούσα
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Μεθώνη
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 6 μ.μ.


Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Βαλύρα - Αμφεια
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Ασπρόχωμα - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Νέος Αρις - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.

Κυριακή
Μάνεση - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Μάνεση, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Ηρακλής Καλ. - Δόξα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Κορώνη - Πανιώνιος Καλ.
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Πατίστα - Βλαχόπουλο
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Χώρα - Λογγά
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Καλλιθέα
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή
Αίας Καλ. - Βέργα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.
Ολυμπιακός Αν. - Πεταλίδι
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Παναθηναϊκός Καλ. - Μιλτιάδης
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Θύελλα Μερόπης - Πλατύ
Γήπδο Δωρίου, 3 μ.μ.
Κοπανάκι - Πανευαϊκός
Γήπεδο Κοπανακίου, 3 μ.μ.
Κυριακή
ΠΑΟΚ - Διόδια
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.

2ος όμιλος
Κυριακή
Στενωσιά - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Στενωσιάς, 11 π.μ.
Αβραμιού - Νέδουσα Αλ.
Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Χατζή - Χαρακοπιό
Γήπεδο Πεταλιδίου, 11 π.μ.

Δευτέρα
Αιθαία - Αμφιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 4 μ.μ.

3ος όμιλος

Κυριακή
Θύελλα Παρ. - Αναγέννηση
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 11 π.μ.
Θησέας - Μάνη
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Ικαρος - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9.30 π.μ.
Ατρόμητος Καλ. - ΑΕΚ Καλ.
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ