Τετάρτη, 14 Ιούνιος 2017 15:18

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ: Επιασε κορυφή η Εράνη, 4-1 τον Απόλλωνα

Η Εράνη επικράτησε με 4-1 του Απόλλωνα Καλαμάτας στα Φιλιατρά και έπιασε κορυφή στον όμιλο κατάταξης για τις θέσεις 1-6 στο πρωτάθλημα παλαιμάχων.

Οι Φιλιατρινοί ισοβαθμούν πλέον στην κορυφή με τον Απόλλωνα έχοντας ένα ματς λιγότερο, κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Στα άλλα ματς της 4ης αγωνιστικής για τις θέσεις ο Πανιώνιος νίκησε 6-2 τους Παλ. ΠΑΟΚ/Ασπρόχωμα και οι Παλαίμαχοι Γαργαλιάνων 4-1 τον Εθνικό Μελιγαλά.

Στον όμιλο για τις θέσεις 7-15 ο Πάμισος πέτυχε μια ακόμη νίκη και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ομόνοια 2-1 την Πύλο

Νίκη με ανατροπή σημείωσε προχθές η Ομόνοια επικράτησε με 2-1 της Πύλου σε αγώνα της 4ης αγωνιστικής του ειδικού πρωταθλήματος κατάταξης για τις θέσεις 7 έως 15.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο β' ημίχρονο με τη φιλοξενούμενη Πύλου να προηγείται 0-1 και τη γηπεδούχου να απαντάει στη συνέχεια με δύο γκολ και να παίρνει τη νίκη.

Στο 39' ο Κοτσίρης με σουτ μέσα από την περιοχή έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Πύλου. Στο 46' πάσα του Κομπότη στον Ντανταβασίλη, αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1. Στο 53' ο Κομπότης εκτέλεση φάουλ με συρτή πάσα προς τον Βαρελά και αυτός με σουτ από το ημικύκλιο σχεδόν της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το τελικό 2-1. Στο 59' ο Κοντογόνης προσπάθησε να σκοράρει με απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε άουτ.

Στο 50' τραυματίστηκε στον αστράγαλο ο Ζουζούνης και αποχώρησε με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται για το υπόλοιπο διάστημα με 10 παίκτες.

Το ματς διαιτήτευσε ο Μπασιλάρης με βοηθό διαιτητή τον Κομπιλίρη. Δεν προσήλθε η β' βοηθός Σ. Μαλαπάνη.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μπάμπης, Γιαννόπουλος, Διονυσόπουλος (7' λ.τρ. Αργ. Κωστόπουλος), Βαρελάς, Μαντούκας, Καλογερόπουλος, Μαρινάκης, Κομπότης, Φράγκος, Ντανταβασίλης, Πατσόπουλος. Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και ο Τέντες.

ΠΥΛΟΣ: Σταυρόπουλος, Ζουζούνης, Καπινιάρης, Κοντογόνης, Σταματελόπουλος, Σιψάς, Μαρκάκης, Ζόμπολας, Τσέρτος, Αγνιάδης, Κοτσίρης.