Σάββατο, 09 Νοέμβριος 2013 10:21

Σπουδαία ματς σε Σουληνάρι και Κορώνη, το πρόγραμμα της Β' τοπικής

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής συνεχίζεται αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής και στους δύο ομίλους.  Στο πρόγραμμα του διημέρου τα πιο ενδιαφέροντα παιχνίδια είναι στο δεύτερο όμιλο, ενώ στον πρώτο δεν υπάρχει το μεγάλο παιχνίδι.
Αλλωστε ο πρωτοπόρος Πανθουριακός θα κάνει το ρεπό του και δίνεται ευκαιρία στη Μικρομάνη και το Ασπρόχωμα να τον πλησιάσουν. Ο Αστέρας παίζει γειτονικό ντέρμπι με το Νέο Αρι, ενώ το Ασπρόχωμα φιλοξενεί τον αδύναμο ΑΠΣ Αρι.
Ωραίο παιχνίδι αναμένεται να γίνει στο Μάνεση μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και της Αβίας, κάτι που ισχύει και για την αναμέτρηση του Αστέρα Βαλύρας με την Αμφεια.
Το πρόγραμμα συμπληρώνουν δύο παιχνίδια που θα γίνουν στο
"Π. Μπαχράμης" με το καλαματιανό ντέρμπι του Ηρακλή με τη Δόξα να ξεχωρίζει, ενώ ο Κεραυνός έχει τον πρώτο λόγο στον αγώνα με τον Ηρακλή Κυπαρισσίας.
Στο δεύτερο όμιλο σπουδαία παιχνίδια γίνονται σε Σουληνάρι και Κορώνη… Ο πρωτοπόρος Χανδριναϊκός υποδέχεται την εξαιρετική στο ξεκίνημα Καλλιθέα, ενώ ο ξεκούραστος Ακρίτας φιλοξενεί τον Πανιώνιο που ανέβηκε μετά την επιτυχία επί του Βλαχόπουλου.
Ενα Βλαχόπουλο που δίνει δεύτερο συνεχόμενο ματς στην Καλαμάτα παίζοντας αυτή τη φορά με τον Πατίστα.
Ο Απόλλωνας Πεταλιδίου δοκιμάζεται στη Μεσσήνη με τον πάντα υπολογίσιμο Ολυμπιακό Ανάληψης, ενώ ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας έχει τον πρώτο λόγο απέναντι στον Μιλτιάδη που ακόμη "ψάχνεται".
Στη Χώρα ο Παπαφλέσσας φιλοξενεί τη Λογγά, δύο ομάδες που δεν έχουν ξεκινήσει καλά το πρωτάθλημα και θέλουν να κάνουν μία νέα αρχή. Τέλος, υπάρχει και το παιχνίδι του Αίαντα με τη Βέργα, δύο ομάδων που έχουν άριστες σχέσεις και βρίσκονται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές

1ος όμιλος

Σάββατο
Βαλύρα - Αμφεια
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Τουρλομούσης, Ταβουλαρέας, Γιαννέας
Ασπρόχωμα - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3 μ.μ.
Κασκάνης, Αγγελακάκης, Μανιατέας
Νέος Αρις - Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Καστανάς, Βρυώνης, Σωτηρόπουλος

Κυριακή
Μάνεση - Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Μάνεση, 3 μ.μ.
Σακκάς, Βρυώνης, Τσαούση
Κεραυνός - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Καστανάς, Β. Γιαννέτσος, Τσοπανάκης
Ηρακλής Καλ. - Δόξα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.
Ψηλοπαναγιώτης, Παλλαδινός, Μακρής

2ος όμιλος

Σάββατο
Κορώνη - Πανιώνιος Καλ.
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Ξηρόκωστας, Ρέκκας
Πατίστα - Βλαχόπουλο
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Γκούμας, Τσαούση, Τσίρμπας
Χώρα - Λογγά
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Στέφανος, Τσουλάκος
Χανδριναϊκός - Καλλιθέα
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.
Πλακογιάννης, Τσοπανάκης, Β. Γιαννέτσος

Κυριακή
Αίας Καλ. - Βέργα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 12 μ.
Κατσάς, Ταβουλαρέας, Κυριόπουλος
Ολυμπιακός Ανάληψης - Πεταλίδι
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Γεωργαντάς, Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος
Παναθηναϊκός Καλ. - Μιλτιάδης
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Τσίρμπας, Ρέκκας

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ